Klausimo paieška
   
   
   
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

(19.05.2006)  ar galima darbintis i kita darboviete, kai senoje esi isejes mokslo atostogu?
Galima dirbti keliuose darbuose, tokiu atveju, jei darbdas viename iš jų neriboja darbo kitame - pvz. valstybės tarnyba.

(19.05.2006)  Laba diena,
Prašau pagalbos!!! Dirbu darbe 5 mėn, atlyginimas minimumas + priedai. Viskas buvo normaliai, tik dabar vadovė sugalvojo begalę papildomų užduočių, atlyginimo visai nenori kelti. Kokios būtų mano teisės šiuo atveju, jeigu aš tokių turiu?Labai prašau atsakyti.
Jei nepasirašėte jokių pareiginių instrukcijų, o tik darbo sutartyje abstrakčiai nurodytos Jūsų pareigos, tuomet situacija gana kebli, nes neaišku, už ką Jūs esate atsakinga. Siūlyčiau pačiai inicijuoti pareiginės instrukcijos parengimą, kad visiems būtų aišku, kokios Jūsų pareigos. Bet kokiu atveju, kadangi darbuotojas darbo santykiuose yra silpnesnė šalis, iškilus pvz. ginčui dėl to, ar teisėtai buvo skirta drausminė nuobauda už pareigų nevykdymą, darbdaviui tektų pareiga įrodyti, kad Jūs esate susipažinusi su savo pareigomis.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(19.05.2006)  Sveiki, noriu Jūsų paklausti, kokią juridinę galią turi toks darbo sutarties punktas (po sutarties nutraukimo)

Darbuotojo įsipareigojimai, kurių nereglamentuoja kolektyvinė sutartis ir kurie neprivalomi pagal teisės aktus, bet jiems neprieštarauja: po darbo sutarties nutraukimo, darbuotojas du metus nedirbs pardavimo vadybininko / vadovo darbo kitose (tam tikromis prekėmis) Lietuvoje prekiaujančiose įmonėse.

Iš anksto Ačiū
Vadovaujantis asmenine buvusio Aukščiausiojo teismo teisėjo nuomone, ta nuostata yra niekinė, jei nėra numtatyta, kad buvęs darbdavys mokėtų kompensaciją už tą laiką, kurį darbuotojui draudžiama dirbti konkretų darbą. Tačiau tai nėra oficialu. Bet kokiu atveju, jei nėra numatyta jokių sankcijų, baudų ir pan. tai tos nuostatos pažeidimas nesukeltų jokių pasekmių. Be to, atsižvelgiant į tai, jog darbo santykiuose darbuotojas yra silpnesnioji pusė, tokią nuostatą teismo keliu būtų galima pripažinti negaliojančia.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(16.05.2006)  Laba diena,

Ar gali darbdavis pareikalauti iš darbuotojo kompensacijos mano atvėju:
man pasiūlytas visiškai naujas darbas, kad pakeiščiau išeinantį darbuotoją - dabar vyksta intensyvus apmokymai. Bet gali taip nutikti, kad aš staiga išeisiu iš darbo ir tai aišku sukels daug problemų - naujo žmogaus paieška, apmokymas ir t.t.

Ačiū.

Pagarbiai,
Vitalis Porėjus
Jei darbo sutartyje nėra numatyta, jog Jūs privalote atlyginti išlaidas, kurias darbdavys turėjo Jūsų apmokymui, tuomet dardaviui nebūtų pagrindo reikalauti kokių nors kompensacijų.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(16.05.2006)  Šiuo metu esu nedarbingumo biuletenyje, kuris pasibaigs gegužės 16 dieną. Ar turiu teisę teikti prašymą kasmetinėms atostogoms, kurios man priklauso?
Ar darbdavys turi teisę mano prašymo netenkinti, suprasdamas, kad ruošiuosi po atostogų nutraukti darbo sutartį? Kada teikti prašymą atostogoms, kada teikti prašymą dėl atleidimo iš darbo? Ar atidirbti 14 darbo dienų nereikės?
Dėkoju už atsakymą
Manau, kad galite teikti. Bent jau įstatymas nenumato apribojimų. Prašymo netenkinimas turėtų būti motyvuotas. Šiaip sau negalima atsisakyti suteikti. O kada teikti prašymus, turite Jūs nuspręsti. Vadovaujantis darbo kodekso 175 str. atleidžiant darbuotoją iš darbo (išskyrus atvejus, kai atleidžiama dėl jo paties kaltės), nepanaudotos kasmetinės atostogos jo pageidavimu suteikiamos nukeliant atleidimo datą. Tokiu atveju atleidimo iš darbo diena yra laikoma kita diena po kasmetinių atostogų pabaigos dienos.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(16.05.2006)  Ar gali viešoji įstaiga priimti vietinį įsakymą, kad mažinamas visų darbuotojų (medicinos, kai medikams didinami atlyginimai) atlyginimas 5 proc. Tuo labiau kad nuo liepos mėn mažinami mokesčiai 5 proc. Tai taip norima sutaupyti pinigų. Darbo sutartys neperrašomos tiesiog išleido įsakymą ir kai kurie darbuotojai apie mažesnį atlyginimą suzinos tik jį gavę. Valdžia pasakė, kad skustis beprasmiška. Ar jie teisūs? Jei ne kur kreiptis? Ačiū
Paprastai darbo sutartis negali būti keičiama vienašališkai. Pagal darbo kodekso 120 str. darbo apmokėjimo sąlygas be darbuotojo raštiško sutikimo
darbdavys gali keisti tik tuo atveju, kai įstatymais, Vyriausybės nutarimais ar pagal kolektyvinę sutartį yra keičiamas tam tikros ūkio šakos, įmonės ar darbuotojų kategorijos darbo apmokėjimas. Keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, sumažinti darbo užmokestį be darbuotojo raštiško sutikimo negalima.
Taigi, manau, jog Jūsų vadovybė elgiasi nesąžiningai, tačiau tai gana specifinis klausimas. Siūlyčiau dėl pagalbos papildomai kreiptis į sveikatos apsaugos darbuotojų profesinę sąjungą, jeigu esate jos narė.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(16.05.2006)  sveiki, noriu paklausti:
1. ar pasiėmus atsotogų vaiko auginimui iki trijų metų, ir taip sakant atostogaujant, galima dirbti puse ar dar mažiau etato visai kitoje darbovietėje negu toje iš kurios išėjai atostogų vaiko auginimui.
2. kokios pašalpos ar pan. yra mokamos motinai auginančiai vaiką iki trijų metų.
3. ar po trijų metų vaiko priežiūros atostogų į ankstesnę darbo vietą grįžti nebus jokių problemų iš darbdavio pusės (dirbant valstybės tarnyboje).
1. Galima.
2. 1 Šeimoje, auginančioje vieną ar du vaikus, kiekvienam vaikui skiriama 0,75 MGL dydžio išmoka per mėnesį nuo jo gimimo dienos, iki sukaks 3 metai.
2. Šeimoje, auginančioje tris ar daugiau vaikų, kiekvienam vaikui skiriama 1,1 MGL dydžio išmoka per mėnesį nuo jo gimimo dienos, iki sukaks 3 metai.
3. Šeimoje, auginančioje vieną ar du vaikus, kiekvienam vaikui nuo 3 iki 18 metų ir vyresniam, kuris mokosi dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje, skiriama 0,4 MGL dydžio išmoka per mėnesį.
4. Šeimoje, auginančioje tris ar daugiau vaikų, kiekvienam vaikui nuo 3 iki 18 metų ir vyresniam, besimokančiam dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje, profesinės, aukštesniosios ar aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje, bet ne ilgiau kaip iki jam sukanka 24 metai, skiriama 0,4 MGL dydžio išmoka per mėnesį.
5. Baigusiam dieninę bendrojo lavinimo mokyklą vyresniam kaip 18 metų asmeniui išmoka vaikui mokama iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos.
6. Išmoka vaikui mokama vienam iš vaiką (vaikus) auginančių tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) (įtėvių).
7. Išmoka vaikui neskiriama, jei jis:
1) nuolat arba darbo dienomis išlaikomas (nakvynė ir maistas)valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje;
2) yra globojamas;
3) susituokia;
4) yra emancipuotas (išskyrus tuo atveju, kai teismas nusprendžia emancipaciją panaikinti).
3. Būnant valstybės tarnyboje yra tam tikrų apribojimų dirbti kitą darbą. Taigi, problemų gali iškilti.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(16.05.2006)  Laba diena, noriu paklausti ar pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui (10 men., ne karto nebuvo imta kasmetiniu atostogu), darbdavys turi teise atleisti darbuotoja nesutekus jai visu nepanaudotu kasmetiniu atostogu ir tada pagal DK 175 str. atleidimo is darbo diena laikyti kita po k.atostogu pabaigos datos. Mano motinos atveju darbdavys tiesiog ismokejo kompensacija uz nepanaudotas atostogas, nors buvo prasoma suteikti atostogas, nes jos prailgintu darbo staza.
Ar turi darbdavys teise darbo sutartyje perbraukti sutarties termina ir irasyti kita 5 dienom velesni termina (salia vienasaliskai pasirase \"taisymu tiketi\" ir uzdejo savo parasa)? Darbuotojo darbo sutartyje nera irasytas vienas punktas, pratesiantis terminuota darbo sutarti 7 menesiams (darbdavio egz-je pratesta iki 04.30(yra darbuotojos parasas), paskui uzbraukta ir irasyta, kad iki 05.05.(nera darbuotojos paraso) ir atleista buvo 05.05) ar galioja toks pakeitimas?
Labai aciu uz jusu pagalba.
Pagarbiai, Olga.
Taip pasielgdamas darbdavys pažeidė darbo kodekso 177 str., kuriame sakoma, jog kasmetines atostogas pakeisti pinigine kompensacija
neleidžiama. Jei dėl darbo santykių pabaigos darbuotojui negali būti suteikiamos kasmetinės atostogos arba jei darbuotojas jų nepageidauja, jam išmokama piniginė kompensacija.
Vienašališkai keisti darbo sutartį taip pat yra draudžiama.
Siųlyčiau papildomai kreiptis į valstybinę darbo inspekciją, tačiau bet kokiu atveju, ginčas turėtų būti sprendžiamas teismo keliu.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(04.05.2006)  Labas. Norejau suzinoti, kiek dienu atostogu priklauso uz pradirbtus metus. Imoneje dirbu nuo 2004 05 09. Atostogose dar nebuvau. Kai pamainos vadovo prasau nors keliu atostoginiu dienu, tai jis sako, kad truksta zmoniu ir jis atostogu suteikti negali. Zmoniu visa laika truko ir truks. Siais metais musu pamaina atostogu iseina vasara. Atostogu trukme 14 d. Ar galiu as reikalauti, kad man pridetu likusias atostogas? Girdejau kalbant, kad jei per du metus neisnaudojamos atostogos jos anuliuojasi.
P.S. Pirmus 6 men. dirbau pagal terminuota sutartį, ją pratesiant kas tris men. Sutartis nutraukiama nebuvo ja pratesdavo atgaline data.
Atostogų suteikimo tvarka yra tokia:
1. Už kiekvienus darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos tais pačiais darbo metais.
2. Už pirmuosius darbo metus kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo toje įmonėje.
Už antruosius ir paskesnius darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos bet kuriuo darbo metų laiku pagal kasmetinių atostogų
suteikimo eilę. Eilės sudarymo tvarka nustatoma kolektyvinėje sutartyje, o ten, kur tokia sutartis nesudaroma, kasmetinių
atostogų suteikimo eilė nustatoma šalių susitarimu.
3. Nesuėjus šešiems nepertraukiamojo darbo mėnesiams, darbuotojo prašymu kasmetinės atostogos suteikiamos:
1) moterims prieš nėštumo ir gimdymo atostogas arba po jų;
2) kitais įstatymų arba kolektyvinių sutarčių nustatytais atvejais.
4. Teisę pasirinkti kasmetinių atostogų laiką po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo įmonėje turi:
1) asmenys iki aštuoniolikos metų;
2) nėščios moterys ir darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų.
5. Vyrams jų pageidavimu kasmetinės atostogos suteikiamos žmonos nėštumo ir gimdymo atostogų metu.
6. Mokymo įstaigų pedagogams pirmaisiais darbo metais kasmetinės atostogos suteikiamos moksleivių ir studentų vasaros
atostogų metu, nepaisant to, kada šie pedagogai pradėjo dirbti toje mokymo įstaigoje.
7. Asmenims, kurie mokosi nenutraukdami darbo, kasmetinės atostogos jų pageidavimu derinamos prie egzaminų, įskaitų
laikymo, diplominio darbo rengimo, laboratorinių darbų ir konsultacijų laiko.
8. Darbuotojams, namie slaugantiems ligonius ir neįgaliuosius, taip pat asmenims, sergantiems chroniškomis ligomis, kurių paūmėjimas priklauso nuo atmosferos sąlygų, esant medicinos įstaigos rekomendacijai, kasmetinės atostogos suteikiamos jų pageidaujamu laiku.

Taigi, jei Jūsų darbo pradžia yra 2004-05-09, tai Jums turėtų būti suteiktos ne mažiau, kaip 56 kalendorinės dienos kasmetinių atostogų (28 dienos už laikotarpį nuo 2004 - 05 - 09 iki 2005 - 05 - 09 ir 28 dienos už laikotarpį nuo 2005 - 05 - 10 iki 2006 - 05 - 10.)
Nepanaudotos atostogos niekur nedingsta, o nutraukiant darbo sutartį turi būti vadovaujamasi darbo kodekso 177 str.
Kasmetines atostogas pakeisti pinigine kompensacija neleidžiama. Jei dėl darbo santykių pabaigos darbuotojui negali būti suteikiamos kasmetinės atostogos arba jei darbuotojas jų nepageidauja, jam išmokama piniginė kompensacija.
Piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas išmokama nutraukiant darbo sutartį neatsižvelgiant į jos terminą.
Kompensacijos dydis nustatomas pagal nepanaudotų kasmetinių atostogų, tenkančių tam darbo laikotarpiui, darbo dienų skaičių.
Jei darbuotojui kasmetinės atostogos nebuvo suteiktos daugiau kaip už vienerius darbo metus, kompensacija išmokama už visas
nepanaudotas kasmetines atostogas.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(04.05.2006)  Situacija tokia: dirbau UAB 1. Tikrai buvo geras darbas. Gavau pasiulyma is kitos UAB 2. Dalyvavau atrankoje ir as ji gavau. Buvau issiustas i komandiruote, apmokymams. Nepraejus nei 3 menesiams mane atleido ir nieko nepaaiskino kas,kodel...? Neturejau jokiu papeikimu ar pan. Su kuo dirbau, visi atsiliepia apie mane gerai. Budamas komandiruoteje suzinojau, is aukstas pareigas einancio vadovo, jog kaip buvo planuota pradet veikla Lietuvoje po geru matu, tai ta veikla atidedama dar trim ar keturiem metam. Ir mano pareigybe (suprantama, as taip manau) reikalinga butu tik tada. Dabar esu be darbo.Tokia situacija. Ar manim nebuvo pasinaudota kokiais tai sumetimais? Ar sita situacija galiu sakyti darbdaviui,pas kuri noreciau dirbt? ...ir ar nera pazeistos mano teises,nes po dvieju pokalbiu buvo pasakyta welcome to UAB 2???

Is anksto dekoju.
Žiūrint iš moralinės pusės, Jumis pasinaudojo. Tačiau, teisiškai, jei buvo Jus atleido pagal visas procedūras, gali būti sunku kažką įrodyti. Bet kokiu atveju, dabar jau tektų kreiptis į teismą ir įrodinėti, jog Jus atleido neteisėtai. Na, o tai, jog paminėsite, kad dirbote trumpai mano asmenine nuomone galėtų turėti dvejopą efektą: turėjote papildomus mokymus, įgyjote naujų žinių ir tai Jums į naudą; tačiau iš kitos pusės, potencialus darbdavys to nepatikrins, jam gali susidaryti vaizdas, jog Jūs arba nepastovus, arba nepakankamai kvalifikuotas, kad tiek trumpai dirbote. Sunku vienareikšmiškai pasakyti, kaip elgtis. Tai priklauso nuo situacijos.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(01.05.2006)  Laba diena,
turiu problemu su darbdaviais del atlyginimo, del sutarties ir pan.

1. Atlyginimas. Ant sutarties yra parasyta \"nemazesnis nei vyriausybes nustatytas mini8malus darbo uzmokestis\". Sumos nurodytos konkreciai nera. Ar tai reiskia kad gaunu tik minimuma?Darbdaviai perveda i saskaita didesne suma. Tai dabar nezinau ar man dali moka juodais ar kaip. Jie nesutinka israsyti pazymos kiek tiksliai per menesi gaunu.

2.Del apmokymu. Sutartyje yra parasyta:\"darbuotojas sutinka atlyginti darbdaviui islaidas, kurias sis patirs organizuodamas darbuotojo tobulinimasi, tuo atveju, jei darbuotojas nutrausks su darbdaviu darbo sutarti per ateinancius metus.\" Pries savaite buvau apmokymuose, bet paildomu jokiu sutarciu nepasirasiau. Ar tai reiskia, kad jie gali reikalauti is manes apmokejimo, jei dabar iseiciu is darbo?

3.Visa sutartis surasyta \"nesamoningai\". Kam butu galima ja duoti perziureti ar ji teisinga ir atitinka visas salygas?

Dekoju uz atsakymus. Geros dienos!
1. Dėl atlyginimo, pagal Jūsų paršytą situaciją, atrodytų, jog Jums priklauso minimalus atlyginimas. Gal būt darbdavys kaip nors motyvuoja, kad išmoka didesnę sumą - pvz. premija, už gerus darbo rezultatus ir pan. Labai jau keistai darbdavys elgiasi, jei moka nelegaliai, pervesdamas pinigus per banką.
2.Iš Jūsų parašytos sąlygos nėra visiškai aišku, per kuriuos ateinančius metus - per pirmus, ar per visus ateinančius. Tačiau, manau, jog bent jau pirmus darbo metus, jei darbo sutartį nutrauksite savo iniciatyva, tuomet privalėsite darbdaviui atlyginti ji turėtas išlaidas Jūsų apmokymui.
3. Galite kreiptis į teisininką (pvz. advokatą, advokato padėjėją), išmanatį darbo teisę.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(01.05.2006)  Laba diena.
Dirbu firmoje puse etato (taip tik parasyta sutartyje), o is tiesu pilnu etatu. Jau menesis kaip dirbu. 1. Pries kelias savaites patekau i nelaiminga atsitikima vaziuodama is darbo (partrenke masina), gavau nedarbingumo lapeli kelioms dienoms. Direktore pasake, kad uz ta laika (mazdaug savaite), atlyginimo negausiu, nes neva ji gauna ligos atveju tik tie, kas yra pradirbe toje imoneje ne maziau kaip 3 men. Ar tai tiesa?
2. Jei bandomasis laikotarpis yra \"2 men. darbdavio iniciatyva\", tai jei noresiu iseiti is darbo, turesiu pranesti tai pries 2 savaites, taip? O atlyginima turi sumoketi ta pacia diena,kai iseini, ar veliau?
Is anksto aciu uz atsakymus.
1. Atsakymą į pirmą klausimą rasite šioje rubrikoje, paieškokite tarp atsakymų.
2. Jei norėsite išeiti iš darbo, turėsite pranešti apie tai prieš ne vėliau kaip prieš 2 savaites. Jei su darbdaviu nesusitarsite raštu kitaip, tuomet su Jumis turi sumokėti paskutinę darbo dieną.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(29.04.2006)  Laba diena,

1.Siuo metu esu vaiko prieziuros iki 3 metu atostogose, taciau ieskausi naujo darbo. Ar galiu, neiseidama is senos darbovietes dirbti kitoje pilnu etatu? Ar tureciau apie tai informuoti buvusi darbdavi?
2. Ar buvimas vaiko prieziuros atostogose iskaiciuojamas i darbo staza.

Aciu
1. Galite dirbti.
2. Vadovaujanits darbo kodekso 30 str. manau, jog įskaičiuojamas. Neįskaičiuojamas tik tuo atveju, kai reikia apskaičiuoti stažą, už kurį turėtų būti suteiktos kasmetinės atostgos.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(20.04.2006)  1. Ar gali darbdavys skirti nuobaudą,jei atsisakiau pasirašyti po įsakymu,tačiau neatsisakiau jo vykdyti.(To pasekoje man buvo surašytas aktas,su kurio turiniu nesu supažindintas)?Ir aplamai, kada ir kokiu principu gali būti sudaromos komisijos aktui surašyti ir kaip turi vykti toks procesas?Ačiū.
Prieš skirdamas drausminę nuobaudą, darbdavys turi raštu pareikalauti, kad darbuotojas raštu pasiaiškintų dėl darbo drausmės pažeidimo. Jei per darbdavio arba administracijos nustatytą terminą be svarbių priežasčių darbuotojas nepateikia pasiaiškinimo, drausminę nuobaudą galima skirti ir be pasiaiškinimo.
2. Įstatymų nustatytais atvejais prieš skiriant drausminę nuobaudą reikia gauti išankstinį atitinkamo organo sutikimą.
3. Drausminė nuobauda skiriama darbdavio arba administracijos įsakymu (nurodymu) ir darbuotojui apie tai pranešama pasirašytinai.

1. Drausminė nuobauda skiriama tuoj pat, paaiškėjus darbo drausmės pažeidimui, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tos dienos, kai pažeidimas paaiškėjo, neįskaitant laiko, kurį darbuotojas darbe nebuvo dėl ligos, buvo komandiruotėje arba atostogavo, o iškėlus baudžiamąją bylą, - ne vėliau kaip per du mėnesius nuo baudžiamosios bylos nutraukimo arba teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
2. Negalima skirti drausminės nuobaudos praėjus šešiems mėnesiams nuo tos dienos, kai pažeidimas buvo padarytas. Jei darbo drausmės pažeidimas nustatomas atliekant auditą, piniginių ar kitokių vertybių reviziją (inventorizaciją), drausminė nuobauda gali būti skiriama ne vėliau kaip per dvejus metus nuo pažeidimo padarymo dienos.

1. Drausminę nuobaudą galima apskųsti darbo ginčų nagrinėjimo tvarka.
2. Darbo ginčą nagrinėjantis organas turi teisę nuobaudą panaikinti atsižvelgdamas į padaryto darbo drausmės pažeidimo sunkumą, aplinkybes, kuriomis jis padarytas, darbuotojo ankstesnį darbą ir elgesį, į tai, ar drausminė nuobauda atitinka padaryto pažeidimo sunkumą, ar buvo laikytasi nuobaudai skirti nustatytos tvarkos.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(19.04.2006)  Sveiki, darbovietėje išdirbau mažiau nei 3 mėnesius, bet pasitaikė geresnis darbo pasiūlymas ir noriu išeiti. Tiksliai nežinau, ar tokiu atveju galiu išeiti bet kada, ar dar turiu atidirbti 3 dienas?Dėkui.
Priklauso nuo to, ar buvote priimta bandomajama laikotarpiui, ar ne. Tik per bandomajį laikotarpį darbo sutartį galima nutraukti įspėjus kitą šalį prieš tris dienas ir tik tuo atveju, jei bandomasis laikotarpis buvo nustatytas šalių susitarimu arba darbuotojo iniciatyva. Priešingu atveju, jei bandomasis laikotarpis nustatytas darbdavio iniciatyva arba jis iš viso nenustatytas, tuomet apie ketinimą nutraukti darbo sutartį reikia įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš 14 dienų.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(14.04.2006)  Dirbu leidinio redaktore leidybinėje įmonėje Kaune. Auginu 13 metų dukrą. Įmonę ketina perkelti į Vilnių. Prieš kiek laiko ir kokia forma darbdaviai mane turi įspėti, kokias alternatyvas pasiūlyti? Žodžiu apie tai mane jau informavo, o raštu nepateikė pasirašyti jokių dokumentų. Kaip elgtis, kad nepasijusčiau apgauta? Vienas iš darbdavių argumentų - tapau jiems per brangi. Galimybės dirbti tą patį darbą už mažesnį atlyginimą nepasiūlė, panašaus darbo - taip pat.
Patikslinkite klausimą. Apie ką turi įspėti. Jei apie atleidimą, tuomet vadovaujantis LR darbo kodekso 129 str. 4 d. darbo sutartis su darbuotojais, <...> darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus. Vadovaujantis LR darbo kodekso 130 str. 1 d., darbdavys apie darbo sutarties nutraukimą privalo įspėti prieš 4 mėn. Tačiau pirmiau, neesant Jūsų kaltės, darbdavys raštu privalo pasiūlyti Jums kitą darbą, nuo kurio Jūs raštu turite atsisakyti.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(11.04.2006)  Sveiki, neaishku kada gausiu atsakyma i shi klausima bet pabandyti verta.

Taigi situacija: Priimtas i darba zhmogus buvo konkurso tvarka( tai yra atrinktas ish keliu kandidatu)

darbo kodekse radau shtai ka: 105straipsnis:

05 straipsnis. Išbandymas sudarant darbo sutartį

1. Sudarant darbo sutartį, šalių susitarimu gali būti sulygstamas išbandymas. Jis gali būti nustatomas norint patikrinti, ar darbuotojas tinka sulygtam darbui, taip pat stojančiojo dirbti pageidavimu – ar darbas tinka darbuotojui. Išbandymo sąlyga turi būti nustatoma darbo sutartyje.

2. Išbandymo laikotarpiu darbuotojui taikomi visi darbo įstatymai.

3. Išbandymas norint patikrinti, ar darbuotojas tinka sulygtam darbui, nenustatomas priimant į darbą asmenis:

1) iki aštuoniolikos metų;

2) pareigoms konkurso arba rinkimų būdu, taip pat išlaikiusius kvalifikacinius egzaminus pareigoms eiti;

3) darbdavių susitarimu perkeliamus dirbti į kitą darbovietę;

4) kitais darbo įstatymų nustatytais atvejais.

Uzh akiu uzhkliuvo vieta , jog BANDOMAIS LAIKOTARPIS ISHVISO NEGALEJO BUTI TAIKOMAS:
pareigoms konkurso arba rinkimų būdu, taip pat išlaikiusius kvalifikacinius egzaminus pareigoms eiti;

Kita medalio puse tai zmogus auginanti vaika iki 3metu, dabar jis yra kaltinamas tuom jog VAIKO BILETENIO METU neatliko savo pareigu ir nepraeina bandomojo, bet gi BILETENIO laikotarpiu nesiskaichiuja darbas. tai yra palei manei taip kad KAIP ZMOGUS GALI NEATLIKTI pareigu budamas biletenyje?

kitas dalykas:
131 straipsnis DRAUDZHIAMA ATLEISTI ISH DARBO
1) darbuotoją laikino nedarbingumo laikotarpiu (Kodekso 133 straipsnis), taip pat jo atostogų metu, išskyrus šio Kodekso 136 straipsnio 1 dalyje nustatytus atvejus;

2. Su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės (Kodekso 129 straipsnis).

Darbuotojo kalte buvo tik ta kad ji augina vaika ir vaikas susirgo (ryshium su tuo kiti zmones atliko darba uzh ja).

Taigi ar kasnors gali man pasakyti kur teisybe? ir kur jos ieshkoti ? istaiga valstybine.
Patikslinkite klausimą. Ar darbuotojas apie kurį klausiate dirba valstybės tarnyboje ar tik valstybinėje įmonėje? Dėl išbandymo termino, tai jei darbuotojas skiriamas į pareigas išlaikęs kvalifikacinį egzaminą ar konkurso būdu, tuomet išbandymo terminas nenustatomas.
Dėl atleidimo, kaip minėjau, reiktų patikslinti klausimą - kur tiksliai dirbo minimas darbuotojas (nebūtinai nurodant darbovietės pavadinimą).
Jei darbuotoja dar nėra atleista iš darbo, tuomet siūlyčiau papildomai kreiptis į valstybinę darbo inspekciją. Darbiniai ginčai, jei darbo santykiai dar nenutrūkę, turėtų būti sprendžiami darbovietėse sudaromose darbo ginčų komisijose. Jei darbuotoja jau atleista, tuomet reiktų kreiptis į teismą dėl neteisėto atleidimo.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(10.04.2006)  Prašau padėkite.pasakiau darbdavui jog dėl motyvuotų priežasčių išeinu iš darbo.Kada turėjau atnešti atsistatydinimo prašymą,jis tiesiog nuo manęs pabėgo.jau trys mėnesiai kaip su juo negaliu susitikti, tiesiog bėga mane pamatęs,slapstosi.Aš nesuprantu jo elgesio.Noriu paklausti ar tai gali man sutrukdyti įsidarbinant kitam darbe? ir kokia jam iš tokio elgesio nauda. būčiau itin dėkinga, jei patartumėte ka daryti tokioje kėblioje situacijoje.
Tiesiog išsiųskite prašymą registruotu laišku, arba dar geriau, per antstolius ir tuomet būsite garantuota, jog prašymas pasieks Jūs darbdavį. Siūlyčiau pirmiau nutraukti esamą darbo sutartį ir tik tada pasirašyti naują. Nes po prašymo nutraukti darbo sutartį padavimo privalote išdirbti ne mažiau kaip 14 dienų. Priešingu atveju darbdavys galės Jus atleisti iš darbo už pravaikštą.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(29.03.2006)  UAB kurioje dirbu jau 8 metai vykdoma reorganizacija. Pateikta susipazinti nauja struktura, kuri turi isigalioti po 2 men. Mano pareigos naujoje strukturoje numatytos zemesnes, nei dabar. Auginu du vaikus 10 ir 13 metu su kitu vyru, uz kurio esu istekejusi, nei vaiku tevas. Vaikai nera ivaikinti. Jei nesutikciau pasirasyti prasymo perkelti i zemesnes pareigas, kokia kompensacija man priklausytu - uz kiek menesiu? Ar gali mane atleisti, jei nesutiksiu pereiti i zemesnes pareigas, nors tu pareigu, kurias atlieku dabar naujoje strukturoje nebelieka. Aciu
Išeitinė kompensacija, jei darbo sutartis būtų nutraukta dardavio inciatyva pagal darbo kodekso 140 str., Jums priklausytų keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio.
Pagal darbo kodekso 129 str. 4 d. darbo sutartis su darbuotojais <...>, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus. Taigi, dardavys turėtų pasistengti įrodyti, kodėl jis nori Jus atleisti. Tam, kad galėtų atleisti Jus iš darbo, darbdavys turėtų raštu pasiūlyti Jums kitas pareigas. Tik raštu nuo jų atsisakius, darbdaviui kaip ir būtų pagrindas Jus atleisti iš darbo. Tačiau, kaip minėjau, vadovaujantis 129 str. 4 d. darbdavys turėtų tinkamai motyvuoti, kodėl nori Jums atleisti. Be to, vadovaujantis darbo kodekso 135 str., kai dėl ekonominių ar technologinių priežasčių arba dėl darbovietės struktūrinių pertvarkymų mažinamas darbuotojų
skaičius, pirmenybės teisę būti palikti dirbti turi darbuotojai:
<...> kurie vieni augina vaikus (įvaikius) iki šešiolikos metų.
Taigi, nemotyvuotą ar nepakankamai motyvuotą Jūsų atleidimą iš darbo būtų galima bandyti ginčyti teisme.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(22.03.2006)  1) Kas pusę metų darbuotojui priklauso 2 sav. mokamų atostogų, o kaip yra su darbo pakeitimu? Jeigu aš pakeičiu darbą, tarkim, 1 mėn. prieš man priklausančias atostogas, aš jų netenku?
2) Ar galima tą pačią dieną darbdaviui oficialiai pranešti, jog išeini atostogų ir kad po 2 sav. nutrauksi darbo sutartį?
1) Už pirmuosius darbo metus kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo toje įmonėje. Už antruosius ir paskesnius darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos bet kuriuo darbo metų laiku pagal kasmetinių atostogų suteikimo eilę. Eilės sudarymo tvarka nustatoma kolektyvinėje sutartyje, o ten, kur tokia sutartis nesudaroma, kasmetinių atostogų suteikimo eilė nustatoma šalių susitarimu.
Atleidžiant darbuotoją iš darbo (išskyrus atvejus, kai atleidžiama dėl jo paties kaltės), nepanaudotos kasmetinės atostogos jo pageidavimu suteikiamos nukeliant atleidimo datą. Tokiu atveju atleidimo iš darbo diena yra laikoma kita diena po kasmetinių atostogų pabaigos dienos.
Piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas išmokama nutraukiant darbo sutartį neatsižvelgiant į jos terminą. Kompensacijos dydis nustatomas pagal nepanaudotų kasmetinių atostogų, tenkančių tam darbo laikotarpiui, darbo dienų skaičių. Jei darbuotojui kasmetinės atostogos nebuvo suteiktos daugiau kaip už vienerius darbo metus, kompensacija išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas.
2) galima.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

Užduokite klausimą:
 

Klausti gali tik registruoti CV Market vartotojai. Prisijungti galite portalo viršutiniame dešiniajame kampe suvedę prisijungimo vardą bei slaptažodį*.

Norėdami prisiregistruoti, spauskite mygtuką "Registruotis" ir užpildykite visus laukus.

Užsiregistravę ar prisijungę nueikite į Karjeros centrą (puslapio viršje) ir paspauskite lentelėje nuorodą "Užduoti klausimą" arba "Užduoti klausimą teisininkui".
 

CV Market - gerų darbų portalas!

*Jeigu neatsimenate slaptažodžio, po prisijungimo laukais spauskite "Pamiršote slaptažodį" ir galėsite jį pasikeisti nauju.

 
 
 
VIP darbo skelbimai
Indų plovėjas (-a)
Indų plovėjas (-a)
Parduotuvės direktorė ...
Parduotuvės direktorė ...
Kauno regiono pardavim...
Kauno regiono pardavim...
Pardavimo vadybininkas...
Pardavimo vadybininkas...
Statybos projektų darb...
Statybos projektų darb...
Full time Program Assi...
Full time Program Assi...
Personalo vadybininko ...
Personalo vadybininko ...
Transporto koordinator...
Transporto koordinator...
Pardavimų ir marketing...
Pardavimų ir marketing...
Transporto paslaugų pa...
Transporto paslaugų pa...
Apsaugos ir priežiūros...
Apsaugos ir priežiūros...
Pardavėja (-as) - kons...
Pardavėja (-as) - kons...
Prekybos vadybininkas ...
Prekybos vadybininkas ...
VIRĖJAI - naujai atida...
VIRĖJAI - naujai atida...
Vyriausiojo buhalterio...
Vyriausiojo buhalterio...