Klausimo paieška
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

(25.09.2006)  Laba diena! Vienas savininkas turi kelias maitinimo įmones. Vienoje iš jų dirbu aš. Toje įmonėje dirbau tris su puse metų. Šiuo metu, tą darboviete ruošiasi uždaryti ( mus perspėjo mėnesį prieš ). Man pasiūlė pereiti į kita darbovietę ( to pačio savininko , tas pats įmonės vardas ). Ar man priklauso išeitinė iš tos darbovietės. Nesvarbu ,kad ir pasiūlytų darbą už tą patį valandinį ir tas pačias pareigas? Jeigu aš nesutinku su tuo ką man pasiūlo ( su tuo pačiu valandiniu ir tas pačias pareigas , bet ilgesniomis darbo valandomis ) ar man privalo darbdavys sumokėti išeitnine kompensacija? IŠ ANKSTO DĖKOJU!!!
Jei darbo sutartis nutraukiama darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės, bet kokiu atveju, vadovaujantis darbo kodekso 140 str., darbuotojui privalo būti išmokėti išeitinė išmoka. Pagal darbo kodekso 30 str. lyg ir įmanoma įforminti darbuotojo perkėlimą iš vienos darbovietės į kitą (su darbuotojo sutikimu), jei dėl to susitaria buvęs ir naujasis darbdaviai, tačiau, kaip tai praktikoje daroma, sunku pasakyti. Siūlyčiau papildomai pasikonsultuoti valstybinėje darbo inspekcijoje - www.vdi.lt

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(25.09.2006)  Pries du menesius isidarbinau i Siauliu imone vadybininke. Mano darbas Kaune ir jo regionose. Priimta i darba neterminotai, bet dabar pas jos pasikeite situacija ir mano etatas naikinamas, as pati gyvenu Kaune, Jie nori kad as parasyciau isejima savo noru, bet man tai nenaudinga, kokios mano galymibes ir su kokiomis salygomis as tureciau sutikti o del kokiu galieciau deretis? Aciu
Jei rašysite prašymą savo noru, prarandate teisę gauti išeitinę išmoką. O šiaip, darbo užmokestis ir kompensacija už nepanaudotas atostogas(jei tokių yra) Jums priklauso bet kokiu atveju. Grečiausiai, tik siekdamas išvengti išeitinės išmokos sumokėjimo darabdavys ir siūlo Jums rašyti prašymą savo noru. Beje darbo sutarties nutraukimo abiejų šalių susitarimu atveju, išeitinė išmoka taip pat nepriklauso. Taigi, galite spręsti.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.


(25.09.2006)  Laba diena,
bendroveje dirbu 9 metus, per kuriuos susikaupe 110 dienu nepanaudotu atostogu. Ar isejimo is darbo atveju darbdavys privalo sumoketi uz sias nepanaudotas atostogas, ar jau taikomas \"senaties terminas\"? Jei turi sumoketi- tai dar vienas klausimelis: jei mano \"popierinis\" atlyginimas yra 2400 lt, kiek butu atostoginiu i rankas? Atleiskit kad verciu paskaiciuoti, bet...
Isanksto dekoju.
Pagal darbo kodekso 177 str. "Piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas išmokama nutraukiant darbo sutartį neatsižvelgiant į jos terminą. Kompensacijos dydis nustatomas pagal nepanaudotų kasmetinių atostogų, tenkančių tam darbo laikotarpiui, darbo dienų skaičių.
Jei darbuotojui kasmetinės atostogos nebuvo suteiktos daugiau kaip už vienerius darbo metus, kompensacija išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas.". Taigi, joks "senaties" terminas nėra taikomas. Be to, senaties termino yra šiek tiek kitokia prasmė. Dėl paskaičiavimo, tai negaliu vienareikšmiškai atsakyti, nes visai neseniai pasikeitė gyventojų pajamų mokestis. Be to, nežinau Jums taikytino neapmokestinamųjų pajamų dydžio. Siūlyčiau susirasti buhalterį, kuris galėtų Jums šiuo klausimu padėti.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.


(07.09.2006)  Abipusiu susitarimu iseinu is darbo. ar man priklauso kokia nors iseitine kompensacija. taip pat turiu neisnaudotu atostogu. uz jas irgi speju turetu buti atsiskaityta. kokiais darbo kodekso straipsniais tureciau remtis, motyvuojant iseitine kompensacija?
Jei darbo sutartį nutrauksite abiejų šalių susitarimu pagal darbo kodekso 125 str., tai vadovaujantis darbo kodekso 140 str. 2 d., kurioje teigiama, kad "nutraukus darbo sutartį kitais šiame skirsnyje (išskyrus Kodekso 125 ir 126 straipsniuose bei 127 straipsnio 1 dalyje nustatytus atvejus) ir kituose įstatymuose nustatytais atvejais, kai nėra darbuotojo kaltės, jam išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip." Jums išeitinė išmoka nepriklausys. O jei turite nepanaudotų kasmetinių atostogų, tuomet darbdavys privalo už jas kompensuoti vadovaujantis darbo kodekso 177 str.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.


(04.09.2006)  laba diena,
vyras dirba imoneje pilnu etatu. Veliau jam pasiule dirbti sioje imoneje papildoma darba. Papildomam darbui dirbti jis priimtas ne visa darbo diena, t.y. prie 8 val pridejo dar po 3 val 12 min. ir parase dar 0.4 etato kruvi. Ar taip gali buti ir liepe nunesti pazyma i inspekcija, jog dirba ne visa darbo diena? (kam ji reikalinga, juk jis dirba kaip ir visa darbo diena, tik papildomose pareigose neiseina 4 val.)
ar tai skaitosi antraeiles pareigos (jei ta pati imone, bet kita darbo sutartis)...?
Jei jau sudaryta kita darbo sutartis, manau, jog skaitosi antraeilės pareigos, o ypač tokiu atveju, jei papildomas darbas visiškai kitoks, nei pagrindinis. Bet kokiu atveju, ar darbuotojas dirba viename darbe, ar keliuose atskiruose, darbo laiko trukmė negali būti ilgesnė, nei 40 valandų per savaitę. Kasdieninė darbo laiko trukmė neturi viršyti aštuonių darbo valandų. Išimtis gali nustatyti įstatymai, Vyriausybės nutarimai ir kolektyvinės sutartys. Maksimalus darbo laikas, įskaitant viršvalandžius, per septynias dienas neturi viršyti keturiasdešimt aštuonių valandų. Tam tikrų kategorijų (gydymo, globos (rūpybos), vaikų auklėjimo įstaigų, energetikos, ryšių specializuotų tarnybų bei avarijų likvidavimo specializuotų tarnybų ir kitų tarnybų, dirbančių nepertraukiamo budėjimo režimu) darbuotojams, budėtojams patalpose darbo laikas gali būti iki dvidešimt keturių valandų per parą. Tokių darbuotojų vidutinis darbo laikas per septynių dienų laikotarpį neturi viršyti keturiasdešimt aštuonių valandų, o poilsio tarp darbo dienų laikas privalo būti ne
trumpesnis kaip dvidešimt keturios valandos. Tokių darbų sąrašą tvirtina Vyriausybė. Darbuotojų, dirbančių ne vienoje darbovietėje arba vienoje
darbovietėje, bet pagal dvi ar daugiau darbo sutarčių, darbo dienos trukmė negali būti ilgesnė kaip dvylika valandų.(28.08.2006)  Dalyvavau pokalbyje dėl personalo vadybininkės darbo įmonėje, kuri užsiima darbuotojų nuoma. Darbas organizuojamas taip: 2 mėnesiai Lietuvoje ir 1 mėnuo Norvegijoje. Direktorė teigė, jog visiems administracijos darbuotojams taikomas 6 mėnesių bandomasis laikotarpis. Kiek žinau, bandomasis laikotarpis negali būti ilgesnis nei trys mėnesiai. Kokiais gi pagrindais gali būti numatomas net pusės metų išbandymo terminas?
Ačiū.
LR darbo kodekso 106 str. 2 d. nustatyta, jog įstatymų nustatytais atvejais norint patikrinti, ar darbuotojas tinka sulygtam darbui, gali būti taikomi ilgesni išbandymo terminai, bet ne ilgesni kaip šeši mėnesiai. Taigi, daroma nuoroda į kitus įstatymus. Kokie tie kiti įstatymai, sunku pasakyti. Gal būt valstybės tarnybos ir pan. Tačiau, neteko susidurti, kad kur nors kitame įstatyme būtų parašyta, jog privačioje įmonėje (taip pat AB ir UAB) gali būti nustatytas ilgesnis išbandymo terminas, nei 3 mėn. Juo labiau, kad LR darbo kodekso 11 str. nustato, jog jeigu tarp darbo kodekso normos ir kito įstatymo ar norminio teisės akto nuostatų yra prieštaravimų, taikoma LR darbo kodekso norma.
Atsižvelgiant į tai, manau, jog direktorė yra neteisi.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.(31.08.2006)  vyksta imones reorganizacija, visi darbuotojai nuo rugsejo menesio bus perkelti dirbti i kita imone, tiksliau i ta pacia tik kitu vardu registruota, su naujais rekvizitais. Kaip vyksta darbuotoju perkelimas i kita imone? ar nutruksta darbo stazas, sukauptos atostogos? Aciu
Atsiprašome už pavėluotą atsakymą. Vadovaujantis darbo kodekso 30 str. 1 d. 4 p., kuriame sakoma, jog "nepertraukiamasis darbo stažas - tai laikas, dirbtas vienoje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje arba keliose įmonėse, įstaigose, organizacijose, jeigu iš vienos darbovietės į kitą buvo perkelta darbdavių susitarimu ar kitais pagrindais, nenutraukiančiais darbo stažo, arba jeigu darbo pertrauka neviršija nustatytų terminų" turėtų būti įformintas susitarimas tarp įmonių, kad naujoje įmonėje bus užskaitytas stažas, įgytas buvusioje įmonėje su visomis iš to išplaukiančiomis garantijomis. Priešingu atveju, nutraukus darbo sutartį ne dėl darbuotojų kaltės, reiktų išmokėti išeitinę kompensaciją, o darbuotojai galėtų išeiti kasmetinių atostogų tik praėjus 6 mėn. nuo naujų darbo sutarčių sudarymo.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.


(26.07.2006)  Laba diena,

Labai noreciau suzinoti, ar priimant i darba darbdaviui turiu pasakyti jog laukiuosi? nors veliau galeciau jam irodyti, jog nezinojau (nestumas labai mazas)? Ir ar po bandomojo laikotarpio jis gali mane ismesti del to is darbo?
Aciu is anksto
Pranešti yra Jūsų teisė, o ne pareiga. Viena vertus, darbdaviui būtų naudingiau žinoti, kita vertus, jis žinodamas, gali tuo pasinaudoti, rasti aibę priežasčių, dėl kurių po bandomojo laikotarpio Jus galėtų atleisti iš darbo. Dėja, bet nemažai dardavių "netoleruoja" nėštumo, kad ir kaip nebūtų gaila. Nesakau, jog visi, bet su tokiais pavyzdžiais vis dar tenka susidurti. Nėštumas nėra teisinis pagrindas atleisti iš darbo, tačiau įvairūs teisiniai ginčai tikrai nesukurs šiltų santykių, dėl kurių norėtųsi pasilikti darbe. Bet kokiu atveju, spręsti turite pati. Teisei nenusižengsite nei pranešusi, nei nepranešusi.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(26.07.2006)  Nuo rugpjūčio 1d išeinu į dekretą. žinau kad mano įmonė yra likviduojama nuo spalio 1 d. (atleidimo lapelių dar nepateikė) Įmonėje dirbu 10 metų. Laukiuosi trečio vaiko ar gausiu pašalpą (85%atlyginimo) iš sodros iki vaikui sueis metai kaip dirbanti moteris, ar tik 93 litus kaip nedirbanti, nes per tą laiką kol aš būsiu dekretinėse atostogose įmonė tikriausia jau bus likviduota.
Jeigu vienas iš tėvų (įtėvių) ar globėjas, įstatymų nustatyta tvarka išleistas vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogų ir gaunantis motinystės (tėvystės) pašalpą, atleidžiamas iš darbo dėl įmonės, įstaigos, organizacijos likvidavimo ar bankroto bylos iškėlimo, taip pat dėl to, kad pasibaigė terminuotos darbo sutarties terminas arba Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme ir Lietuvos Respublikos valstybės
politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme nurodytų asmenų paskyrimo į pareigas terminas ar įgaliojimų laikas, jam paskirta motinystės (tėvystės) pašalpa mokama ne ilgiau kaip iki įsidarbinimo.
Tais atvejais, kai šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytam asmeniui atleidimo iš darbo dieną išmokama išeitinė išmoka ar kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas, paskirtos motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimas tęsiamas neatsižvelgiant į šias draudžiamąsias pajamas.
Jeigu vienas iš tėvų (įtėvių) ar globėjas, turintis draudimo stažą, buvo atleistas iš darbo dėl įmonės, įstaigos, organizacijos likvidavimo ar
bankroto, taip pat dėl to, kad pasibaigė terminuotos darbo sutarties terminas arba Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme ir Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme nurodytų asmenų paskyrimo į pareigas terminas ar įgaliojimų laikas, ir dėl to negavo vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogų, jam motinystės (tėvystės) pašalpa mokama ne ilgiau kaip iki
įsidarbinimo. Tokia tvarka:
Motinystės (tėvystės) pašalpa skiriama turinčiam teisę ją gauti apdraustajam asmeniui vaiko iki vienerių metų priežiūros atostogų laikotarpiu. Ši pašalpa mokama vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, iki vaikui sukanka vieneri metai, įskaitant vaiko gimimo dieną. Motinystės (tėvystės) pašalpa mokama už praėjusį mėnesį.
Jeigu motina negavo motinystės pašalpos už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, motinystės (tėvystės) pašalpa turintiems teisę ją gauti turintiems reikiamą satažą asmenims skiriama nuo vaiko gimimo dienos.
Jeigu motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį gavusi motina mirė, motinystės (tėvystės) pašalpa turintiems teisę ją gauti šių nuostatų turintiems teisę gauti kitiems asmenims skiriama nuo motinos mirties dienos.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.(18.07.2006)  Noriu išeiti iš darbo. Kaip įteikti prašymą darbdaviui, jei jis atostogauja? Ar jis turi teisę \"gauti\" prašymą tik grįžęs iš atostogų?
Ačiū.
Galite įteikti bendrovės (įmonės, įstaigos, organizacijos) administracijai. Bet kokiu atveju įmonėje turėtų būti pavaduojantis asmuo. Jei niekas nenorės paimti iš Jūsų prašymo, tuomet galite išsiųsti jį registruotu laišku.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(04.07.2006)  Aš dirbau puse etato, turiu trečią invalidumo grupę, pagal kurią leidžiama dirbti nevisą darbo savaitę arba nevisą darbo dieną. Parašiau pareiškimą išeiti iš darbo. Kiek man reikia išdirbti dienų? Darbdavys neapmoka nuo tos dienos, kai parašai prašymą atleisti.
Darbuotojas turi teisę nutraukti neterminuotą, taip pat ir terminuotą darbo sutartį iki jos termino pabaigos, apie tai raštu įspėjęs darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas ir kitoks įspėjimo terminas, bet jis negali viršyti vieno mėnesio. Įspėjimo terminui pasibaigus, darbuotojas turi teisę nutraukti darbą, o darbdavys privalo įforminti darbo sutarties nutraukimą ir atsiskaityti su darbuotoju.
Darbuotojas turi teisę nutraukti neterminuotą, taip pat ir terminuotą darbo sutartį iki jos termino pabaigos, apie tai įspėjęs darbdavį ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas nuo prašymo padavimo dienos, jei reikalavimas nutraukti darbo sutartį pagrįstas darbuotojo liga ar neįgalumu, trukdančiu tinkamai atlikti darbą, arba kitomis svarbiomis priežastimis, nustatytomis kolektyvinėje sutartyje, arba jei darbdavys nevykdo
įsipareigojimų pagal darbo sutartį, pažeidžia įstatymus ar kolektyvinę sutartį. Darbuotojas turi teisę nutraukti neterminuotą darbo sutartį, apie tai įspėjęs darbdavį ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas, jeigu jis jau yra įgijęs teisę į visą senatvės pensiją arba ją gauna. Darbo sutartis tokiais atvejais turi būti nutraukiama nuo darbuotojo prašyme nurodytos dienos.
Darbuotojas turi teisę atšaukti prašymą nutraukti darbo sutartį ne vėliau kaip per tris dienas nuo prašymo padavimo dienos. Po to jis gali atšaukti prašymą tik darbdavio sutikimu.
Darbdavys privalo apmokėti už visą terminą, kurį Jūs dirbote po prašymo pateikimo, kadangi Jūs dirbate normalia tvarka ir nėra jokio pagrindo nemokėti.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.


(13.06.2006)  Sveiki,
Turiu pasiurases igaliojimo perdavimo sutarti su kompanija, pats dirbu iregistraves individualia vekla. Sutartyje yra pamineta kad 1 metus po sutarties nutraukimo neturiu teises dirbti panasaus darbo konkurentu kompanijoje, bet is esmes as ir nedirbu dabartineje kompanijoje, tik turiu igaliojima informuoti klientus apie produkta ir uzsakyti ji, bet pats jokiu finansiniu kalusimu nesprendziu.

Klausimas butu toks, kas man grestu jei nutraukus sutarti pradeciau dirbti panasia veikla uzsiimancioje kompanijoje, ar jie turi teise pareikalauti is manes baudos, kuri pagal sutarti yra 10000 EUR. Kokie sansai butu teisme?


Aciu
Pagal asmenininę vieno buvusio Aukčiausiojo teismo nuomonę, tokios nuostatos, kurios riboja galimybę tam tikrą terminą po sutarties nutraukimo įsidarbinti konkrečiose darbovietėse ir/arba eiti konkrečias pareigas, yra niekinės tokiu atveju, jei nėra numatyta kompesancijų. Tačiau, kaip bebūtų, tokios nuostatos sutartyse yra ir gali tekti jas teisme nuginčyti. Nes pasirašyta sutartis šalims turi įstatymo galią. Kiekvienu atveju, teismas vertintų, ar pagrįsta nuostata, ribojanti galimybę dirbti konkretų darbą.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.


(12.06.2006)  Sveiki, susidūriau su tokia situacija: neseniai pasitikrinau kaip darbdavys moka įmokas SODRAI, tačiau ten sužinojau, kad jau 6 mėnesius iš eilės nieko nesumokėta. Kilo įtarimas dėl to, kad jis man algą mokėjo grynais, o ne pavedimu į banko sąskaitą. Tai taip išeina kad gaudavau vokelyje visą algą. Taigi norėčiau sužinoti, kokios taikomos sankcijos darbdaviui už tai.

Iš anksto dėkui už atsakymą.
Jam gali grėsti įvairios atsakomybės rūšys. Nuo civilinės, t.y. Jūsų reikalavimas sumokėti už Jus SODRAi, tiek ir baudžiamoji, už nusikalstamą veiklą, jei tokios veiklos atlikimą įrodytų teisėsaugos institucijos. Jūsų atveju siūlau papildomai pasikonsultuoti Valstybinėje darbo inspekcijoje. Info www.vdi.lt

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(25.05.2006)  Praėjus 2 savaitėms 2-jų mėnesių bandomojo laikotarpio (nenustatyta darbo sutartyje kieno iniciatyva buvo sudaryta 2-jų mėnesių terminuota darbo sutartis) darbdavys siūlo pasirašyti dėl šios sutaries nutraukimo. Priežasties aiškinimas: \"tu man netinki\". Kaip spręsti šį atvejį, jeigu pasirašyti dėl sutarties nutraukimo aš atsisakau.
Tuomet darbdavys gali pateikti įspėjimą, kad nutrauks darbo sutartį po trijų dienų nuo įspėjimo dienos. Praėjus trijų dienų terminui, darbdavys galės nutraukti su Jumis darbo sutartį. Jei manote, kad nutraukimas yra nepagrįstas, galima ginčyti nutraukimą teismo keliu.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(19.05.2006)  ar galima darbintis i kita darboviete, kai senoje esi isejes mokslo atostogu?
Galima dirbti keliuose darbuose, tokiu atveju, jei darbdas viename iš jų neriboja darbo kitame - pvz. valstybės tarnyba.

(19.05.2006)  Laba diena,
Prašau pagalbos!!! Dirbu darbe 5 mėn, atlyginimas minimumas + priedai. Viskas buvo normaliai, tik dabar vadovė sugalvojo begalę papildomų užduočių, atlyginimo visai nenori kelti. Kokios būtų mano teisės šiuo atveju, jeigu aš tokių turiu?Labai prašau atsakyti.
Jei nepasirašėte jokių pareiginių instrukcijų, o tik darbo sutartyje abstrakčiai nurodytos Jūsų pareigos, tuomet situacija gana kebli, nes neaišku, už ką Jūs esate atsakinga. Siūlyčiau pačiai inicijuoti pareiginės instrukcijos parengimą, kad visiems būtų aišku, kokios Jūsų pareigos. Bet kokiu atveju, kadangi darbuotojas darbo santykiuose yra silpnesnė šalis, iškilus pvz. ginčui dėl to, ar teisėtai buvo skirta drausminė nuobauda už pareigų nevykdymą, darbdaviui tektų pareiga įrodyti, kad Jūs esate susipažinusi su savo pareigomis.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(19.05.2006)  Sveiki, noriu Jūsų paklausti, kokią juridinę galią turi toks darbo sutarties punktas (po sutarties nutraukimo)

Darbuotojo įsipareigojimai, kurių nereglamentuoja kolektyvinė sutartis ir kurie neprivalomi pagal teisės aktus, bet jiems neprieštarauja: po darbo sutarties nutraukimo, darbuotojas du metus nedirbs pardavimo vadybininko / vadovo darbo kitose (tam tikromis prekėmis) Lietuvoje prekiaujančiose įmonėse.

Iš anksto Ačiū
Vadovaujantis asmenine buvusio Aukščiausiojo teismo teisėjo nuomone, ta nuostata yra niekinė, jei nėra numtatyta, kad buvęs darbdavys mokėtų kompensaciją už tą laiką, kurį darbuotojui draudžiama dirbti konkretų darbą. Tačiau tai nėra oficialu. Bet kokiu atveju, jei nėra numatyta jokių sankcijų, baudų ir pan. tai tos nuostatos pažeidimas nesukeltų jokių pasekmių. Be to, atsižvelgiant į tai, jog darbo santykiuose darbuotojas yra silpnesnioji pusė, tokią nuostatą teismo keliu būtų galima pripažinti negaliojančia.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(16.05.2006)  Laba diena,

Ar gali darbdavis pareikalauti iš darbuotojo kompensacijos mano atvėju:
man pasiūlytas visiškai naujas darbas, kad pakeiščiau išeinantį darbuotoją - dabar vyksta intensyvus apmokymai. Bet gali taip nutikti, kad aš staiga išeisiu iš darbo ir tai aišku sukels daug problemų - naujo žmogaus paieška, apmokymas ir t.t.

Ačiū.

Pagarbiai,
Vitalis Porėjus
Jei darbo sutartyje nėra numatyta, jog Jūs privalote atlyginti išlaidas, kurias darbdavys turėjo Jūsų apmokymui, tuomet dardaviui nebūtų pagrindo reikalauti kokių nors kompensacijų.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(16.05.2006)  Šiuo metu esu nedarbingumo biuletenyje, kuris pasibaigs gegužės 16 dieną. Ar turiu teisę teikti prašymą kasmetinėms atostogoms, kurios man priklauso?
Ar darbdavys turi teisę mano prašymo netenkinti, suprasdamas, kad ruošiuosi po atostogų nutraukti darbo sutartį? Kada teikti prašymą atostogoms, kada teikti prašymą dėl atleidimo iš darbo? Ar atidirbti 14 darbo dienų nereikės?
Dėkoju už atsakymą
Manau, kad galite teikti. Bent jau įstatymas nenumato apribojimų. Prašymo netenkinimas turėtų būti motyvuotas. Šiaip sau negalima atsisakyti suteikti. O kada teikti prašymus, turite Jūs nuspręsti. Vadovaujantis darbo kodekso 175 str. atleidžiant darbuotoją iš darbo (išskyrus atvejus, kai atleidžiama dėl jo paties kaltės), nepanaudotos kasmetinės atostogos jo pageidavimu suteikiamos nukeliant atleidimo datą. Tokiu atveju atleidimo iš darbo diena yra laikoma kita diena po kasmetinių atostogų pabaigos dienos.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.(16.05.2006)  Ar gali viešoji įstaiga priimti vietinį įsakymą, kad mažinamas visų darbuotojų (medicinos, kai medikams didinami atlyginimai) atlyginimas 5 proc. Tuo labiau kad nuo liepos mėn mažinami mokesčiai 5 proc. Tai taip norima sutaupyti pinigų. Darbo sutartys neperrašomos tiesiog išleido įsakymą ir kai kurie darbuotojai apie mažesnį atlyginimą suzinos tik jį gavę. Valdžia pasakė, kad skustis beprasmiška. Ar jie teisūs? Jei ne kur kreiptis? Ačiū
Paprastai darbo sutartis negali būti keičiama vienašališkai. Pagal darbo kodekso 120 str. darbo apmokėjimo sąlygas be darbuotojo raštiško sutikimo
darbdavys gali keisti tik tuo atveju, kai įstatymais, Vyriausybės nutarimais ar pagal kolektyvinę sutartį yra keičiamas tam tikros ūkio šakos, įmonės ar darbuotojų kategorijos darbo apmokėjimas. Keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, sumažinti darbo užmokestį be darbuotojo raštiško sutikimo negalima.
Taigi, manau, jog Jūsų vadovybė elgiasi nesąžiningai, tačiau tai gana specifinis klausimas. Siūlyčiau dėl pagalbos papildomai kreiptis į sveikatos apsaugos darbuotojų profesinę sąjungą, jeigu esate jos narė.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

Užduokite klausimą:
 

Klausti gali tik registruoti CV Market vartotojai. Prisijungti galite portalo viršutiniame dešiniajame kampe suvedę prisijungimo vardą bei slaptažodį*.

Norėdami prisiregistruoti, spauskite mygtuką "Registruotis" ir užpildykite visus laukus.

Užsiregistravę ar prisijungę nueikite į Karjeros centrą (puslapio viršje) ir paspauskite lentelėje nuorodą "Užduoti klausimą" arba "Užduoti klausimą teisininkui".
 

CV Market - gerų darbų portalas!

*Jeigu neatsimenate slaptažodžio, po prisijungimo laukais spauskite "Pamiršote slaptažodį" ir galėsite jį pasikeisti nauju.

 
 
 
VIP darbo skelbimai
Teisininkas(-ė)
Teisininkas(-ė)
Pardavimo vadybininkas...
Pardavimo vadybininkas...
Vairuotojo-...
Vairuotojo-...
Šaltkalvio-...
Šaltkalvio-...
Pardavimų vadybininkas...
Pardavimų vadybininkas...
Pardavėja (-as)- kasin...
Pardavėja (-as)- kasin...
C++ developers / C++ p...
C++ developers / C++ p...
Training program for r...
Training program for r...
Buhalteris (-ė)
Buhalteris (-ė)
Statybos darbų vadovas
Statybos darbų vadovas
Autošaltkalvis (autome...
Autošaltkalvis (autome...
Svarbių klientų vadybi...
Svarbių klientų vadybi...
Rygos filialo Vadovas ...
Rygos filialo Vadovas ...
Technikos priežiūros v...
Technikos priežiūros v...
Pardavimo vadybininkas
Pardavimo vadybininkas