Klausimo paieška
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

(01.12.2008)  Laba diena,įmonėje pradėjau dirbti nuo š. m.sausio 15d. pagal terminuotą darbo sutartį,ji sudaryta iki lapkričio 28d.Toliau bus pratęsta vėl kažkuriam laikotarpiui.Norėčiau paklausti ar priklauso atostogos dirbant pagal terminuota D.S. ilgiau nei metus?Dirbu valstybinėje įmonėje.Ačiū.
Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad jei darbo sutartis, pasibaigus jos terminui, nepratęsiama arba nutraukiama, bet nepraėjus vienam mėnesiui nuo jos nutraukimo dienos su atleistu iš darbo darbuotoju vėl sudaroma terminuota darbo sutartis tam pačiam darbui, tai darbuotojo reikalavimu tokia sutartis pripažįstama sudaryta neapibrėžtam laikui, išskyrus įstatymo nustatytus atvejus. Ginčus šiuo klausimu sprendžia darbo ginčus nagrinėjantys organai. Jeigu darbo sutartis pripažįstama neterminuota, pertrauka darbe įskaičiuojama į darbuotojo nepertraukiamąjį darbo stažą toje darbovietėje (DK 111 str. 3 d.). Atsakydami į Jūsų klausimą dėl kasmetinių atostogų suteikimo, paaiškiname, kad už pirmuosius darbo metus kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo toje įmonėje.

*Pateikiama informacija yra bendro pobūdžio ir atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.
(26.11.2008)  Laba diena,norėjau paklausti,esu išsiskyrusi auginu du mažamečius vaikus įmonėje dirbu pora metų pagal neterminuota sutartį,ar mane gali atleisti pagal etatų mažinima ispėjus prieš 4 mėn.Ir ar gali be mano sutikimo pakeisti darbo sutarti pusei etato,nors dirbau po 8 val.
Atsakant į Jūsų pirmą klausimo dalį paaiškiname, kad pagal Darbo kodekso 130 str. 1 d. darbdavys savo iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, gali nutraukti darbo sutartį su darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, įspėjęs ne vėliau kaip prieš 4 mėnesius. Tačiau leidžiama atleisti iš darbo darbuotoją darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės tik tada, kai negalima darbuotojo jo sutikimu perkelti į kitą darbą, t.y. darbdavys pirmiausia Jums turi pasiūlyti kitą darbą arba nurodyti, kad šiuo metu jokio darbo pasiūlyti negali (siūlyti laisvas darbo vietas darbdavys privalo visą įspėjimo laiką). Taip pat Darbo kodekso 129 str. 4 d. nustato, kad darbo sutartis su darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu tokio darbuotojo palikimas darbe iš esmės pažeistų darbdavio interesus. Darbo kodeksas nepaaiškina, ką reiškia sąvoka "iš esmės pažeidžia darbdavio interesus", tad darbdavys turėtų įrodinėti, kodėl Jūsų palikimas darbe pažeidžia jo interesus.
Atsakydami į Jūsų klausimo antrą dalį, paaiškiname, kad bet koks darbo sutarties sąlygų keitimas yra įmanomas, jei su pakeistomis sąlygos raštiškai sutinka darbuotojas. Tačiau jei keičiama gamyba, jos mastas, technologija arba darbo organizavimas, taip pat kitais gamybinio būtinumo atvejais darbdavys turi teisę pakeisti darbo sutarties sąlygas.Jei darbuotojas nesutinka dirbti pakeistomis sąlygomis, jis gali būti atleistas iš darbo pagal Darbo kodekso 129 straipsnį laikantis nustatytos darbo sutarties nutraukimo tvarkos (DK 120 str.)

*Pateikiama informacija yra bendro pobūdžio ir atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

(26.11.2008)  noreciau paklausti ar freelanceriams darbuotojams (siuo atveju vertejams), gaunantiems autorini atlyginima, priklauso apmokamos atostogos po puses metu darbo firmoje?
aciu
Jei Jūs esate sudarę su bendrove tik autorinę sutartį, kuri nėra darbo sutartis, Jums viena iš socialinių garantijų - atostogos, nebus suteikiamos. Atostogos suteikiamos tik tiems asmenims, su kuriais yra sudarytos darbo sutartys.
*Pateikiama informacija yra bendro pobūdžio ir atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.
(18.11.2008)  Laba diena,

Dirbu vienoje įmonėje nepilnai tris mėnesius ir dar nesibaigė mano bandomasis laikotarpis. Darbdavys pranesė jog mane atleidžia. Ar priklauso man išeitinė kompensacija?

Išanksto dėkoju.
Tuo atveju, jei Jūsų darbo sutartyje buvo nurodyta, kad išbandymas nustatomas darbdavio iniciatyva ir jei darbdavys pripažino, kad išbandymo norint patikrinti ar darbuotojas tinka pavestam darbui, rezultatai nepatenkinami, jis iki išbandymo termino pabaigos gali atleisti darbuotoją iš darbo, apie tai raštu įspėjęs darbuotoją prieš tris dienas ir nemokėti jokios išeitinės kompensacijos (LR DK 107 str. 1 d.). Jei išbandymas yra nustatytas darbuotojo iniciatyva, tai darbuotojas per išbandymo terminą gali nutraukti darbo sutartį apie tai raštu įspėjęs darbdavį prieš tris dienas (LR DK 107 str. 2 d.).

*Pateikiama informacija yra bendrojo pobūdžio ir atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.


(06.11.2008)  Laba diena,
norejau paklausti s.m.spalio 15d.buvo metai kai dirbu imoneje, darbdaviai nori atleisti del etatu mazinimo, atostogu buvau 2sav.iseinant is darbo ne savo noru jie man turetu sumoketi iseitine kompensacija uz 2men.ir nepanaudotas atostogas, ar as teisi?beje ar turiu teise prasyti kad jie mane perkeltu i kita skyriu?ar jie privalo tai padaryti?
Aciu uz atsakyma!:)
Atsakydami į Jūsų klausimą, paaiškiname, kad atleisti darbuotoją iš darbo nesant darbuotojo kaltės (DK 129 str.) galima tik tuo atveju, kai negalima darbuotojo sutikimu perkelti jo į kitą darbą. Taigi darbdavys turėtų Jums raštu pasiūlyti kitą darbą arba nurodyti, kad laisvų darbo vietų nėra. Gali būti taip, kad laisvų darbo vietų bus, bet atleidžiamo darbuotojo kvalifikacija netinkama (pvz. reikalingas buhalteris, o atleidžiamas darbuotojas tinkamos kvalifikacijos tokiai pareigybei neturi). Atleidžiant darbuotoją pagal DK 129 str. darbuotojas turi būti iš anskto raštu įspėtas apie atleidimą - prieš 2 mėnesius. O su darbuotojais, kuriems iki teisės gauti senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, asmenimis iki 18 metų, neįgaliaisiais, darbuotojais, auginančiais vaikų iki 14 metų, darbo sutartis gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais ir šie darbuotojai apie atleidimą turi būti įspėti prieš 4 mėnesius.
Atleidžiant iš darbo pagal DK 129 str. atleistam darbuotojui išmokama išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamą stažą toje darbovietėje. Jūsų atveju būtų išmokama 2 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, o taip pat išmokėta kompensacija už nepanaudotas atostogas.(18.11.2008)  Laba diena,
noriu paprasyti skubaus atsakymo i mano klausima.Rytoj darbe man paskutine diena, taip susitarem su darbdviu.Dirbant jis veluodavo moketi atlyginimus ir dalies nesumokedavo, todel dabar yra susikaupusi nemaza suma.Parasius prasyma iseiti is darbo, paprasiau, kad su manim atsiskaitytu.Jis sake, kad dali pinigu sumokes, o kitos sia savaite nespes gauti, todel parasys rasteli, kad man skolingas.Bet man kyla klausimas ar jis tikrai paskui atiduos likusius pinigus su tuo rasteliu.
Konsultavausi su darbo inspekcijos darbuotoja, tai ji sake, kad tas rastelis nedaug ka reiskia, nebent jei netaiduos galesiu kreiptis i teisma. Iki tokiu proceduru prieiti nesinoretu.Todel prasau patarimo, kaip man elgtis, kad ta alga butu sumoketa.
Labai aciu uz atsakyma.
Paaiškiname, kad pagal Darbo kodekso 141 str. 1 dalį darbdavys privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš darbo darbuotoju jo atleidimo dieną, jeigu įstatymais ar darbdavio ir darbuotojo susitarimu nenustatyta kitokia atsiskaitymo tvarka. Darbdavys atsiskaitymo su darbuotoju dieną privalo išmokėti visas jam priklausančias pinigų sumas (įskaitant ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas). Kai uždelsiama atsiskaityti ne dėl darbuotojo kaltės, darbuotojui sumokamas jo vidutinis darbo užmokestis už uždelsimo laiką (DK 141 str. 2 d.). Jei Jūs sutinkate, kad dalį priklausančių pinigų sumų darbdavys išmokėtų vėliau, siūlytume tai įforminti atskiru susitarimu, kurį pasirašytų tiek darbdavys, tiek Jūs. Tokiame susitarime reikėtų nurodyti konkrečias pinigų sumas, kurias darbdavys įsipareigoja Jums sumokėti, o taip pat atsiskaitymo terminus. Tuo atveju, jei darbdavys nevykdys pasirašyto susitarimo, Jūs turėsite teisę kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo ir vidutinio darbo užmokesčio už uždelsimo laiką.

*Pateikiama informacija yra bendro pobūdžio ir atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.
(20.03.2008)  o is kompiuterio ikelus cv kaip ten ikelti nuotrauka? kokio formato ir dydzio?
Tokiu atveju nuotrauka i faila reikia ideti pries CV uzkrovima. Sistemoje redaguoti uzkrauto failo negalima - tai galite daryti tik savo kompiuteryje.

Geros dienos
www.cvmarket.lt


(08.02.2008)  sweiki,,noreciau paklasti vieno rimto klausimo...na cia nutiko mano moteriai ir noretume suzinoti,,kaip yra ismokamas atsiskaitymas su darbdaviu,jai jam ta pacia vakara atejes virsininkas ignoruoja tol kol tu parasai atsistatidynima,,kiek girdejau,kad atsiskaitymas yra ismokamas per 3 dienas,ar tai tiesa,,,padekit,,o kilus rimtiems problemams kur reikus kokiu nr skambinus?
Laba diena, aciu uz klausima. Pagal LR DK 141 str. 1 d., darbdavys privalo visiskai atsiskaityti su atleidziamu darbuotoju jo atleidimo diena, jeigu nebuvo kitu susitarimu del atsiskaitymo tvarkos. Tuo atveju, jeigu kiltu rimtesniu problemu, rekomenduojame kreiptis i Valstybine Darbo Inspekcija www.vdi.lt .
P.S. Primename, kad atsakymai i uzduotus klausimus negali buti laikomi oficialia teisine konsultacija, isvada ar teises aktu aiskinimu.

Geros dienos,
CV Market

(25.01.2008)  Sveiki,

Norėčiau paklausti kuri informacija matoma tik man, o kuri kitiems kaip pvz. potencialiam darbdaviui? Ar jis mato kiek anketu siunciau kitoms firmoms? ir kokias?

Gal galima kažkaip skirti kur privati info kur ne?


Pagarbiai,
Artūras
Tai priklauso nuo jusu CV Statuso, taciau bet kuriuo atveju informacijos apie jusu kandidatavima i kitas firmas jis matyti negali.

Jūsų CV gali turėti skirtingą statusą.
Norėdami pakeisti CV statusą, priklausomai nuo poreikių, paspauskite "Aktyvus CV/Pasyvus CV" laukelį.
CV konfidencialumą galite keisti spausdami "Taip/Ne" nuorodą. Pasirinktas konfidencialumo režimas yra rodomas paryškintu šriftu.

Statusas - Aktyvus CV
Jūsų CV ir kontaktiniai duomenys yra matomi visoms kompanijoms, kurios sumokėjo už duomenų bazės naudojimą.
Su aktyviu CV jūs galite kandidatuoti į bet kurią darbo poziciją.

Statusas - Pasyvus CV
Jūsų CV visiškai neprieinamas kompanijoms.
Su pasyviu CV jūs vis vien galite kandidatuoti į bet kurią darbo poziciją.

Statusas - Konfidencialus: Taip/Ne
Jūsų CV yra matomas, bet jūsų nuotrauka, kontaktinė informacija, rekomendacijos ir buvusių darboviečių pavadinimai yra paslėpti.
Potencialūs darbdaviai gali jums pasiūlyti darbą išsiųsdami laišką per sistemą (jūsų el. pašto jie nematys).
Kai jūs kandidatuojate į kokią nors poziciją, jūsų duomenys pasidaro matomi darbdaviui.

Geros dienos,
www.cvmarket.lt


(20.02.2007)  Laba diena,
Noriu konsultacijos. Įvyko reorganizacija pvz. Kultūros namai tapo kultūros centrais. Kaip turi darbdavys elgtis su darbuotojais, juos pervesti ar atleisti ir vėl priimti (sudarydami naujas sutartis, kadangi bus vykdomas konkursas, dirbę kai kurie darbuotojai neturi išsilavinimo). Direktoriai kai kurių kultūros centrų irgi keitėsi.
Darbo kodekso 138 str. nustato, jog įmonės, įstaigos, organizacijos savininko, jų pavaldumo, steigėjo ar pavadinimo pasikeitimas, įmonės, įstaigos ar organizacijos sujungimas, padalijimas, išdalijimas ar prijungimas prie kitos įmonės, įstaigos ar organizacijos, verslo ar jo dalies perdavimas negali būti teisėta priežastis nutraukti darbo santykius. Taigi, jei keitėsi pavadinimas, tuomet nėra pagrindo nutraukti darbo sutartį, reiktų įforminti jos pakeitimą. Bet kokiu atveju siūlau papildomai pasikonsultuoti valstybinėje darbo inspekcijoje www.vdi.lt

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.(12.02.2007)  Noriu paprašyti Jūsų patarimo, kaip man elgtis šioje situacijoje.
Prieš du metus dirbau Norvegijoje, vykau ten per įdarbinimo agentūrą. Jau geri metai kaip gaunu iš Norvegijos mokesčių institucijų įvairius laiškus- iš pradžių pajamų deklarcijas (mokesčių kortelė), po to reikalavimus sumokėti mokesčius Norvegijos karalystei (kurie tokio dydžio, kad aš niekada neuždirbau tiek pinigų). Nuo pat pirmojo laiško gavimo informavau savo agentūrą, ši patikino, kad visi mokesčiai yra sumokėti ir galiu ignoruoti tuos laiškus. Vėliau gavau laišką iš Lietuvos VMI, kuri reikalavo sutvarkyti tuos reiklalus, kadangi Norvegijos mokesčių institucijos kreipėsi pagalbos į ją (remiantis dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartimi). Priešingu atveju ši byla bus perduota anstoliams vykdyti.
Buvo sutarta su mano agentūra, kad ji sumokės visus reikiamus mokesčius, todėl ir mano gaunamas atlyginimas buvo žymiai mažesnis nei nurodytas mano sutartyje ; ne kartą kreipiausi į jos direktorių, šis sakė, kad ta agentūra uždaryta (ji buvo kažkokia tarptautinė, būstinė kiek žinau Amerikoje) dėl to yra sunkumų gaunant reikiamus dokumentus. Reikėjo siųsti savo asmens duomenų kopijas, darbo sutarties, kurį dabar dirbu Lietuvoje kopiją, grįžimo į Lietuvą kelto bilieto kopiją ir pan., kad įrodyčiau, jog esu Lietuvoje. Panašių laiškų iš Norvegijos gaunu kas mėnesį, atrašiau daug laiškų jiems o taip pat savo agentūrai, realių postūmių nėra, o laukimas ir nežinomybė jau pradeda vesti iš kantrybės. Jaučiu, kad agentūra nededa visų pastangų šiai problemaI išspręsti, tik tvirtina, kad viskas yra sutvarkyta. Ir kodėl šie finansinio pobūžio laiškai siunčiami man, o ne įdarbinimo agentūrai?
Ar galėčiau paduoti savo agentūrą į teismą už įsipareigojimų nevykdymą? O gal apskųsti Norvegijos mokesčių institucijų sprendimą? Kiek kainuotų teismo išlaidos ir ar būtų galimybė šią bylą laimėti?
Nemačius dokumentų vienareikšmiškai sunku atsakyti. Tačiau susidaro vaizdas, jog būtent įdarbinimo agentūra nesumokėjo mokesčių arba nesutvarkė visų reikiamų dokumentų ir Norvegijos mokesčių inspekcija yra niekuo dėta. Apskųsti Norvegijos mokesčių inspekcijos sprendimą galima būtų tik Norvegijoje, taigi, net neįsivaizduoju kas galėtų pagelbėti ir kiek tai kainuotų. O laiškai siunčiami Jums greičiausiai dėl to, kad Norvegijos mokesčių inspekcija turi informaciją apie Jus, kaip dirbusį Norvegijoje asmenį. Kaip minėjau, manau, jog didžiausia kaltė yra Jūsų įdarbinimo agentūros. Jeigu jau ji aiškina, kad viskas sutvarkyta, tuomet ji turėtų turėti išsamią informaciją apie Jūsų gautą darbo užmokestį ir sumokėtus mokesčius - juk tokie dalykai privalo būti įtraukti į įmonės buhalteriją, nes pinigai įmonėje negali iš niekur ateiti ir niekur dingti. Siūlyčiau raštu kreiptis į įdarbinimo agentūrą, reikalaujant nurodyti Jūsų gautas pajamas bei nuo jų atskaičiuotus ir sumokėtus mokesčius, jei jie tai padarė. Jie jie nesugebės Jus nurodyti prašomą informaciją, bent jau žinosite, kas kaltas. O mokesčių inspekcijai manau reiktų pateikti Jūsų darbo sutartį, kurioje turėtų būti nurodyta, kas turėtų mokėti mokesčius.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.


(12.02.2007)  Iškilo tokia problemėlė: dirbu parduotuvėje pardavėja, o mano vedėja visiškai nesiskaito su manimi ir ne tik. Nusprendėn išeiti iš darbo, kadangi vedėja yra labai bjaurus zmogus. Norim paduoti prašymą apie išėjimą iš darbo ir paiimti "biuletenį". Dirbu jau apie 2 metus. Kaip padaryti viską, kad pačioms nenukentėti? Ar galima tą pačią dieną, kai gautas "biuletenis" neiti į darbą? Prašymą rašysiu 2 egzemploriais ir manau jai padouti, ar visdėlto reikia tiesiai į buhalteriją?? Nes galimas toks atvejis, kad ji tiesiog neperduos arba išmes visai...
Jei norite užsitikrinti, kad prašymas dėl darbo sutarties nutraukimo būtų tinkamai priimtas, reiktų įteikti administratorei ir / arba sekretorei, kuri ant prašymo kopijos ar antro egz. uždėtų antspaudą arba įrašytų, kad prašymas gautas. Nedabingumo pažymą galite gauti tokiu atveju, jei yra pagrindas ją gauti, t.y. turite sveikatos sutrikimų. Esant laikinam nedarbingumui, galite neiti į darbą nedarbingumo pažymoje nurodytu laikotarpiu, o vėliau reikia pažymos galiojimą pratestį, arba nutraukti.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(31.01.2007)  Laba diena,

Radau siame portale toki klausima ir atsakyma:

\"Sveiki, jei bandomasis laikotarpis yra 3 menesiai, ir per ta bandomaji laikotarpi as isejnu is darbo. ar as privalau pagal istatyma atidirbti 14 dienu?
Aciu
Priklauso nuo to, kieno iniciatyva nustatytas bandomasis laikotarpis. Jei jis nustatytas darbdavio iniciatyva ir tai numatyta darbo sutartyje, tuomet Jūs privalote išdirbti 14 dienų nuo prašymo nutraukti darbo sutartį pateikimo dienos. Jei išbandymo terminas nustatytas Jūsų iniciatyva arba neįrašyta, kieno iniciatyva, tuomet galite nutraukti darbo sutartį įspėjusi darbdavį prieš 3 dienas.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.\"

Gal galite pateikti darbo kodekso istatyma, kuriuo remiantis per darbdavio iniciatyva paskirta bandomaji laikotarpi reikia atidirbti 14 dienu? Aciu
Darbo kodekso 107 str. nustato, kad jei darbdavys pripažino, kad išbandymo norint patikrinti, ar darbuotojas tinka pavestam darbui, rezultatai nepatenkinami, jis iki išbandymo termino pabaigos gali atleisti darbuotoją iš darbo, apie tai raštu įspėjęs darbuotoją prieš tris dienas, ir nemokėti
jam išeitinės išmokos.
2. Jei išbandymas yra nustatytas norint patikrinti, ar darbas tinka darbuotojui, išbandymo įvertinimas priklauso nuo darbuotojo valios. Per išbandymo terminą darbuotojas turi teisę nutraukti darbo sutartį, apie tai raštu įspėjęs darbdavį prieš tris dienas.
3. Kai išbandymo terminas yra pasibaigęs, o darbuotojas tebedirba, nutraukti darbo sutartį leidžiama tik bendraisiais pagrindais, nustatytais šio skyriaus ketvirtajame skirsnyje.

Darant šio straipsnio analizę ir išplaukia išvada, kad tas, kieno iniciatyva nustatytas bandomasis laikotarpis, turi teisę nutraukti darbo sutartį, įspėjęs kitą pusę prieš 3 dienas, o ne prieš 14, tuo atveju, jei bandomasis laikotarpis dar nepasibaigęs. Jei norite, galite papildomai pasikonsultuoti valstybinėje darbo inspekcijoje www.vdi.lt

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(19.01.2007)  Laba diena. Įmonėje pradirbau 7 metus. Pastaruosius metus buvau vaiko, iki jam sukaks 1 metai, auginimo atostogose. Atėjus į darbą man pasiūlė šalių susitarimu išeiti iš darbo, sumokant 6 atlyginimų kompensaciją. Aš nesutikau ir paprašiau 9 mėn kompensacijos. Tada darbdavys pasakė, kad man sumokėti daugiau negali ir aš galiu toliau tęsti darbą, tik šiuo atveju mane seks, terorizuos ir bandys visais būdais įrodyti darbuotojo kaltę ir atleisti iš darbo be kompensacijų. Šiuo metu turiu nedarbingumą dėl ligos. Norėčiau paklausti Jūsų patarimo:
1. Ar šiuo atveju galima lengvai prisikabinti ir įrodyti darbuotojo kažkokią kaltę ir jį atleisti (darbas vadybininko- važiuoti pas klientus ir pristatinėti produktus)?
2. Ar aš galiu 2 metų bėgyje kada noriu išeiti motinystės atostogoms iki vaikui sukaks 3 metai, jei prasidės teroras darbe ir grįžti anksčiau nei sukaks terminas iš šių atostogų?
3. Kokia kompensacija man priklausytų, jei aš bandyčiau su jais tartis?
4. Ar įmanoma įrodyti teisme, kad buvo tikslingai bandyta susidoroti su darbuotoju?
Dėkoju už Jūsų atsakymus.
1. Esant dideliam norui, viską galima. Galima prigalvoti pvz. prekių pavyzdžių trūkumų, klientų nusiskundimų, materialinių vertybių dingimų, ataskaitų nebuvimų, planų neįvykdymų, išgalvotų pareigų neįvykdymų ir pan. Be to, gali būti griežtai kontroliuojamas laikas, kada ateinate į darbą ir išeinate, už vėlavimą 10 ar 15 min. gali būti skiriama drausminė nuobauda ir pan. Taip pat, jei turite tarnybinį mobilų tel., jis gali būti paimtas, turėsite darbo reikalais naudoti savo, taip pat ir pati mokėti. Taip pat, jei naudojate tarnybinį automobilį ir jis gali būti atimtas. Nesakau, kad taip atsitiks, tiesiog bandau prognozuoti.
2. Vaiko priežiūros atostogų iki trejų metų galima išeiti bet kada, bet kada sugrįžti, vėl išeiti (darbo kodekso 180 str.). Tik apie išėjimą atostogauti ar grįžimą iš atostogų, darbdavį reikia įspėti ne vėliau kaip prieš 14 d.
3. Nutraukus darbo sutartį pagal Darbo kodekso Kodekso 129 straipsnį ir 136 straipsnio 1 dalies 6 punktą, atleistam darbuotojui išmokama jo
vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje:
1) iki dvylikos mėnesių vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio;
2) nuo dvylikos iki trisdešimt šešių mėnesių dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;
3) nuo trisdešimt šešių iki šešiasdešimties mėnesių trijų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;
4) nuo šešiasdešimties iki šimto dvidešimties mėnesių keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;
5) nuo šimto dvidešimties iki dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių - penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;
6) daugiau kaip dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio.
2. Nutraukus darbo sutartį kitais darbo kodekse (išskyrus Kodekso 125 ir 126 straipsniuose bei 127 straipsnio 1 dalyje nustatytus atvejus) ir kituose įstatymuose nustatytais atvejais, kai nėra darbuotojo kaltės, jam išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka, jeigu įstatymai ar kolektyvinės sutartys nenustato kitaip.
4. Teismas visuomet vadovaujasi tokiais įrodymais: rašytiniais įrodymais, liudytojų parodymais, foto nuotraukomis, video medžiaga ir pan., t.y. bet kokiais įrodymais, susijusiais su vertinamu atveju. Dėl vienų ar kitų aplinkybių įrodymų vertinimo vienareikšmiškai sunku atsakyti - kiekvienas atvejis yra individualus, o vienas įrodymas dažnai nebūna tiek reikšmingas, kad nulemtų bylos baigtį. Turi būti įrodymų visuma.
P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(19.01.2007)  Laba diena, norėjau pasiteirauti. Asmuo turi nepertraukiamą didesnį negu 25-erių metų stažą įmonėje. Darbo pobūdis - ligoninės virtuvės šeimininkė. 15metų asmuo dirbo toje pačioje darbovietėje turėdamas III invalidumo gurpę. Metai laiko asmeniui yra nustatytas 40proc. darbingumo lygis. Medicininės komisijos išvadoje numatyta, jog asmuo gali dirbti ne daugiau kaip 6val. per dieną. Daugiau negu pusę metų asmuo, turėdamas 40proc. darbingumo lygį, sėkmingai dirbo tose pačiose pareigose. Pasikeitus vadovui, siekiama asmenį atleisti, motyvuojant tuom, jog jam negali būti suteikiama darbo vieta, kadangi nėra įstaigoje asmens, sutinkančio dirbti ne pilną darbo dieną.
Ar šis atleidimas tesisėtas? Jei taip, pagal kokį DK straipsnį tai galima padaryti?
Ačiū už atsakymą.
Pagal bendrą tvarką, darbuotojas gali būti atleistas neesant jo kaltei tik po to, jei jis raštu atsisako nuo kito pasiūlyto darbo. Tik atkreipiu dėmesį į tai, jog darbo sutartis su darbuotojais, kuriems iki teisės gauti visą senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, asmenimis iki aštuoniolikos metų, neįgaliaisiais, darbuotojais, auginančiais vaikų iki keturiolikos metų, gali būti nutraukta tik ypatingais atvejais, jeigu darbuotojo palikimas darbe iš esmės
pažeistų darbdavio interesus. Na, o esant kaltei, darbuotojas gali būti atleistas tik pagal darbo kodekse griežtai reglamentuotą tvarką, prieš tai darbuotojui turėtų būti taikyta drausminė atsakomybė. Nebent pažeidimas būtų šiurkštus. Bet kokiu atveju, darbuotojo nuomone neteisėtas atleidimas gali būti ginčijamas teisme.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(18.12.2006)  Laba diena. Norėčiau paklausti, ar priklauso išeitinė pašalpa valstybės tarnautojui, išeinant į pensiją. Jei taip tai kokio dydžio, darbo stažas 40 metų. Ačiū.
Valstybės tarnybos įstatymo 44 str. 1 d. 6 p. nustatyta, jog pagrindas atleisti valstybės tarnautoją atsiranda tuomet, kaip jam sueina 62 m. ir 6 mėn. Tuo tarpu to paties įstatymo 41 str., kuris nustato išeitines išmokas ir kompensacijas, nenumato valstybės tarnybos įstatymo 44 str. 1 d. 6 p. kaip pagrindo išmokėti darbuotojui išeitinę kompensaciją, nebent jis būtų politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas.
Taigi, šiuo atveju išeitinė išmoka nepriklauso.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(18.12.2006)  Laba diena.pries 2,5metu isidarbinau vienoje parduotuveje. Tuo metu laukiausi vaikelio. Pradirbusi 1 men., isejau "ant biliotenio" del komplikuoto niestumo. Beveik iki gimdymo pragulejau ligonineje. Budama 7men niescia isejau dekretiniu atostogu. Gimus vaikui gaudavau 93,75lt. kadangi nesu pradirbusi per 12 men. 3men. ir per 24 men. 6men.Tai is sodros negaudavau jokiu pinigu, gaudavau kaip nedirbanti moteris. Taciau mano darbo knygele dirbo,ejo mano darbo stazas. Dabar pries 3men grizau i darba, taciau jau dabar nebedirbu. Bendrai ziurint pradirbau 2,8metus. Noreciau suzinoti kas man priklauso, ar priklauso man iseitines, ar priklauso atostoginiai ir apskritai ko as galiu reikalauti. Prasau padeti man suzinoti mano teises.Is anksto ACIU.
Kompensacija už nepanaudotas atostogas, mano nuomone, kurią patvritino darbo inspekcija, priklauso už visą darbo stažą toje darbovietėje - 2,8 m. pagal darbo kodekso 170 str., Išeitinė išmoka priklausytų taip pat, tačiau tik tuo atveju, jei darbo sutartis nutraukta ne Jūsų pageidavimu, o darbdavio iniciatyva, neesant Jūsų kaltei.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(15.12.2006)  Įsidarbinau UAB \"Senukų prekybos centras\". Sudaryta neterminuota darbo sutartis. Nustatomas išbandymo laikotarpis 3 mėnesiai, norint patikrinti ar darbuotojas tinka sulygtam darbui. Šio laikotarpio stebėtojas yra padalinio/skyriaus vadovas.
Kitos darbo sutarties sąlygos,dėl kurių šalys sulygsta(pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 95 straipsnio 4ir 5 dalis, 119 straipsnį, 158 straipsnio 6 dalį , 168 straipsnio 2 dalį, 182, 185 straipsnius, 195 straipsnio 6 dalį, 221 straipsnio 2 dalį, kitus straipsnius , taip pat kitus teisės aktus)
Padaviau prašymą dėl darbo sutarties nutraukimo, nes kantrybę viršijo direktoriaus bei pavaduotojos diletantuškumas bei nesiskaitymas su manimi kaip garantinio remonto skyriaus darbuotoju. Direktorius man paaiškino, kad pareiškimas priimtas, bet man reikės atidirbti 14 darbo dienų.
Kiek aš žinau , bandomojo laikotarpio laiku ne tik darbdavys įvertina mano sugebėjimus , bet ir aš galiu įvertinti savo vadovų sugebėjimus. Todėl ašnoriu išeiti iš to darbo Panevėžio Senukų padalinio per 3 darbo dienas. Ar turiu tokią teisę?
Jei darbo sutartyje yra įrašyta būtent taip: "Nustatomas išbandymo laikotarpis 3 mėnesiai, norint patikrinti ar darbuotojas tinka sulygtam darbui",
tai pagal darbo kodekso 107 str. 1 d., kurioje nustatyta, jog "Jei darbdavys pripažino, kad išbandymo norint patikrinti, ar darbuotojas tinka pavestam darbui, rezultatai nepatenkinami, jis iki išbandymo termino pabaigos gali atleisti darbuotoją iš darbo, apie tai raštu įspėjęs darbuotoją prieš tris dienas, ir nemokėti jam išeitinės išmokos<..>" tik darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį prieš tris dienas o ne darbuotojas. Jei būtų įrašyta, kad bandomasis laikotarpis nustatytas abiejų šalių iniciatyva arba darbuotojo pageidavimu, tuomet ir darbuotojas galėtų nutraukti darbo sutartį bandomuoju laikotarpiu įspėjęs darbdavį prieš tris dienas, o ne prieš keturiolika.
Jūs atveju, Jūs privalote išdirbti keturiolika dienų skaičiuojant nuo prašymo atleisti iš darbo atleidimo dienos.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.


(11.12.2006)  Laba diena,
nevyriausybinės organizacijos, kurioje dirbu savanore, buhalterė, prieš kelias dienas žodžiu įspėjus direktorių apie išėjimąi iš darbo, nuo š.m. gruodžio 1 d. \"pati save atleido\", t.y. nunešė reikiamus popierius į sodrą. Jokio raštiško prašymo apie išėjimą iš darbo nebuvo pateikta. Ar buhalterės veiksmai teisėti? Kaip šiuo atveju turi elgtis direktorius? Dėkoju už atsakymą.
Dalia
Tai jau būtų galima traktuoti kaip dokumentų klastojimą, nes turėjų būti pasirašytas darbo sutarties nutraukimas. Be to, Sodrai pateikia forma 2a - SD turėjo būti pasirašyta įmonės vadovo.
Siūlyčiau kreiptis į policiją dėl ikiteisiminio tyrimo pradėjimo dėl dokumentų ir parašų klastojimo.

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus.

(11.12.2006)  Laba diena
Sio metu esu mokimosi atostuogose. Darbdavys pranese kad pasibaigus atostogams turesiu atidirbti dvi savaites ir darbo sutartis bus nutraukta. Paaiskino kad jei noresiu galesiu parasyti prasyma savo noru del darbo sutarties nutraukimo. As jokiu prasymu rasyti nenoriu, kaip ir prarasti darba. Pagal kokias priezastis ir staipsnius jie gali nutraukti su manimi darbo sutarti. Ar priklauso man kompensacija? Dirbu 6 menesius.
Bandomajam laikotarpije ( per pirmuosius trys menesius) rasiau pasiaiskinima del dingusios saskaitos fakturos. Dirbu pardaveja kasininke.
Ar teisetas darbo grafikas 7 darbo dienos 7 laisvos kai per savaite isdirbama 75 valandos po 11 darbo dienosmis ir po 10 savaitgaliais?
Pagal įstatymą paprastai darbo sutartis nutraukiama arba darbuotojo prašymu (127 str.), arba darbdavio iniciatyva dėl darbuotojo kaltės (136 str.), arba darbdavio iniciatyva ir be darbuotojo kaltės (129). (Yra ir daugiau pagrindų). Jei darbdavys ketina Jus atleisti dėl Jūsų kaltės, tuomet tam turi būti pagrindas - gauta nuobauda arba šiurkštus pažeidimas. Jei to nėra, o darbdavys vis tiek Jus atleis dėl Jūsų kaltės, tuomet galima bandyti teismo keliu ginčyti neteisėtą atleidimą.
Išeitinė kompensacija priklausys tik tuo atveju, jei būsite atleistas iš darbo neesant Jūsų kaltės, darbdavio iniciatyva.
Pagal darbo kodekso 144 str.
1. darbo laikas negali būti ilgesnis kaip keturiasdešimt valandų per savaitę.
2. Kasdieninė darbo laiko trukmė neturi viršyti aštuonių darbo valandų. Išimtis gali nustatyti įstatymai, Vyriausybės nutarimai
ir kolektyvinės sutartys.
3. Maksimalus darbo laikas, įskaitant viršvalandžius, per septynias dienas neturi viršyti keturiasdešimt aštuonių valandų.
Dėl per ilgo darbo laiko galite kreiptis į valstybinę darbo inspekciją www.vdi.lt

P.S. Primename, kad atsakymai į užduotus klausimus negali būti laikomi oficialia teisine konsultacija, išvada ar teisės aktų aiškinimu.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į CV Market juristus. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

Užduokite klausimą:
 

Klausti gali tik registruoti CV Market vartotojai. Prisijungti galite portalo viršutiniame dešiniajame kampe suvedę prisijungimo vardą bei slaptažodį*.

Norėdami prisiregistruoti, spauskite mygtuką "Registruotis" ir užpildykite visus laukus.

Užsiregistravę ar prisijungę nueikite į Karjeros centrą (puslapio viršje) ir paspauskite lentelėje nuorodą "Užduoti klausimą" arba "Užduoti klausimą teisininkui".
 

CV Market - gerų darbų portalas!

*Jeigu neatsimenate slaptažodžio, po prisijungimo laukais spauskite "Pamiršote slaptažodį" ir galėsite jį pasikeisti nauju.

 
 
 
VIP darbo skelbimai
Ypatingai svarbių klie...
Ypatingai svarbių klie...
Telekomunik...
Telekomunik...
Nuomos projektų vadovą...
Nuomos projektų vadovą...
Degalinės operatorius ...
Degalinės operatorius ...
Pardavimų vadybininkas...
Pardavimų vadybininkas...
PHP developer
PHP developer
Pardavimų vadybininkas...
Pardavimų vadybininkas...
Turinio vadovas (-ė)/p...
Turinio vadovas (-ė)/p...
QA specialist/...
QA specialist/...
Business development m...
Business development m...
Rinkodaros ir pardavim...
Rinkodaros ir pardavim...
Pardavėja (-as)
Pardavėja (-as)
Vairuotojas Panevėžio ...
Vairuotojas Panevėžio ...
Pardavimų vadybininkas...
Pardavimų vadybininkas...
Google pardavimų vadyb...
Google pardavimų vadyb...