Darbas su geru atlyginimu

Peržiūrėkite pasiūlymus su nurodytu atlyginimu:

Head of hr services lithuania and estonia

TELIA LIETUVA, AB

Darbo skelbimo numeris

381985

Darbo aprašymas

Lead and expand the best HR Services Team in Vilnius and Tallinn!

Hi there, we’re on the look out for the Head of HR Services covering Lithuania and Estonia with a focus on expansion of our services portfolio in Vilnius while reporting to the Head of HR Services Group located in Sweden. Our head office is located in Solna and we have offices located in 6 countries across Baltics and Nordics.

Your next challenge?

In this role you would be responsible for accurate and timely Payroll and HR processes within organisation by effective oversight of local & global HR & Payroll System. You would focus on driving existing portfolio growth by facilitating continuous improvement and automation. In addition, you would be providing a high level of customer service to business leaders, managers and employees.

Reikalavimai

More detailed responsibilities include:

Manage and develop team members and assure collaboration, effectiveness and superior customer service across HR Services Team Lithuania and Estonia.
Drive expansion of existing HR service portfolio.
Provide leadership and support to the team for issues resolution, developing new functionality, enhancing current functionality, upgrades and implementation management.
Ensure HR administration process is accurate and effective ensuring a ‘best employer’ employee experience.
Manage and continuously improve HR & Payroll processes to achieve desired business outcomes and compliance with Lithuania and Estonia labour law requirements.
Ensure that strong HR controls are in place and working effectively and are compliant with Group and local statutory requirements.
Serve as a liaison between the business, HR, IT, external vendors and functional support teams.
Strive for service excellence and be an effective role model demonstrating leadership behaviours and values.

Įmonė siūlo

Is this position ideal for you?

Degree in HR/Business related field or equivalent experience.
Professional HR qualification desirable.
Experience with HR & Payroll systems.
Working within a fast-changing organization, ideally matrix.
Passionate about quality of HR and customer service.
You have a proven track record of positively influencing teams and their leaders.
You also have developed interpersonal skills and proven ability to consult with employees to get them through various situations.
You’re enthusiastic about people and love working in a non-formal, dynamic, creative and innovative environment.
Above all, you are passionate about creating an environment that makes an impact!
Interested?

If you are keen applying, let us know about you and go for it! This is a fixed term opportunity. Only selected candidates will be informed. Selection is ongoing, so do not hesitate to get in touch.

Welcome to Telia – Home to your next big opportunity!

Informacija apie darbą:

Vilnius
Darbo pobūdis:
visa darbo diena, darbuotojas
Galioja iki:
2019 m. rugpjūčio 22 d.
Įvestas:
2019 m. rugpjūčio 13 d.

Kitame žingsnyje galėsite pasirinkti - siųsti CV kaip registruotam ar kaip neregistruotam vartotojui!

„Telia Lietuva“ – visa ko tinklas, siūlantis telekomunikacijų, IT ir TV paslaugas iš vienų rankų, siekiant kurti vertę klientams ir suteikti geresnę patirtį žmonėms, verslui ir visuomenei. Esame Švedijoje įsikūrusios „Telia Company“ šeimos dalis, kurios kultūra, orientacija į darbuotoją bei inovacijas lėmė aplinkinių įvertinimą „Telia Lietuva“ pripažįstant geidžiamiausiu 2017 m. ir 2018 m. Lietuvos darbdaviu. Grupės tikslas – būti integruotų technologinių sprendimų lydere Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

Žiūrėti profilį
Gauti el. paštu daugiau panašių darbo pasiūlymų: Prenumeruoti

Rekomenduojami darbo pasiūlymai

prieš 4 d. PARDAVIMO PADALINIO VADOVAS (-Ė)
Pharmanet, UAB
PARDAVIMO PADALINIO VADOVAS (-Ė)
Pharmanet, UAB • Vilnius
Vilnius 2019.09.11
liko 25 d.
prieš 4 d.
prieš 1 sav. KLIENTŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS SPECIALISTAS (-Ė)
RADISSON BLU ROYAL ASTORIJA, UAB ASTORIJA HOTEL viešbutis
KLIENTŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS SPECIALISTAS (-Ė)
RADISSON BLU ROYAL ASTORIJA, UAB ASTORIJA HOTEL viešbutis • Vilnius
Vilnius 2019.09.06
liko 20 d.
prieš 1 sav.
prieš 1 sav. RASEINIŲ FILIALO VADOVAS (-Ė)
Lytagra, AB
RASEINIŲ FILIALO VADOVAS (-Ė)
Lytagra, AB • Raseiniai
1260 - 2100 €/mėn.
Raseiniai
nuo 1260 iki 2100 EUR per mėn.
2019.09.03
liko 17 d.
prieš 2 sav. ASISTENTAI SURENKANT VEŽIMĖLIUS LAUKE - 0,5 ETATO
IKEA Lietuva (Felit)
ASISTENTAI SURENKANT VEŽIMĖLIUS LAUKE - 0,5 ETATO
IKEA Lietuva (Felit) • Vilnius
Vilnius 2019.08.31
liko 14 d.
prieš 2 sav.
prieš 2 sav. EKSPORTO VADYBININKAS
Amber pasta, UAB
EKSPORTO VADYBININKAS
Amber pasta, UAB • Kaunas
Kaunas 2019.08.29
liko 12 d.
prieš 4 d. PERSONALO SPECIALISTAS (-Ė)
If P&C Insurance AS filialas
PERSONALO SPECIALISTAS (-Ė)
If P&C Insurance AS filialas • Vilnius
Vilnius 2019.09.03
liko 17 d.
prieš 4 d.
prieš 5 d. PERSONALO ADMINISTRATORĖ (-IUS)
Clean Solutions, UAB
PERSONALO ADMINISTRATORĖ (-IUS)
Clean Solutions, UAB • Vilnius
Nuo 1000 €/mėn.
Vilnius
nuo 1000 EUR per mėn.
2019.09.10
liko 24 d.
prieš 5 d.
prieš 1 sav. PERSONALO VADYBININKAS (-Ė)
UAB “Fire Experts” – pagrindinė įmonės veiklos sritis – priešgaisrinės sistemos. Jei esi pozityvus, energingas bei orientuotas į geriausią rezultatą – junkis prie įmonės.
PERSONALO VADYBININKAS (-Ė)
UAB “Fire Experts” – pagrindinė įmonės veiklos sritis – priešgaisrinės sistemos. Jei esi pozityvus, energingas bei orientuotas į geriausią rezultatą – junkis prie įmonės. • Vilnius
Vilnius 2019.09.07
liko 21 d.
prieš 1 sav. HR GENERALIST (LITHUANIA & UK)
Alliance for Recruitment
HR GENERALIST (LITHUANIA & UK)
Alliance for Recruitment • Vilnius
Vilnius 2019.08.22
liko 5 d.
5d
prieš 1 sav. PRAKTIKANTAS (-Ė) ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ BEI ADMINISTRAVIMO SRITYSE
Expertus LT, UAB
PRAKTIKANTAS (-Ė) ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ BEI ADMINISTRAVIMO SRITYSE
Expertus LT, UAB • Vilnius
Vilnius 2019.09.05
liko 19 d.