Pirmasis puslapisKarjeros patarimai Darbovietės keitimas Dešimt klaidų, kurių būtina vengti, kai keičiate darbo pobūdį
 

Dešimt klaidų, kurių būtina vengti, kai keičiate darbo pobūdį

Ar jūs svarstote apie savo darbo pobūdžio pakeitimą? Pavyzdžiui, jūs jau daugybę metų dirbate tam tikroje srityje, kaip pardavimai, tačiau visą laiką trokštate dirbti su reklama. Jūs esate nepatenkinti, savo dabartiniu darbu? Galbūt jūs turite įgūdžių, kurie nepanaudojami jūsų dabartiniame darbe? Jūs pasiekėte lygį, kai jau nedirbate to, kas jums patinka?

Darbo pobūdžio keitimas yra vienas iš sunkiausių sprendimų. Įsitvirtinus vienoje srityje, kartais sunku persiorientuoti. CV MARKET kviečia susipažinti su dažnai pasitaikančiomis klaidomis keičiant darbo pobūdį.

1. Karjeros keitimas be aiškaus plano. Turbūt didžiausia klaida, kurią jūs galite padaryti, tai bandyti keisti savo karjeros kryptį be aiškaus plano. Sėkmingas karjeros pakeitimas kartais reikalauja palyginti ilgo planavimo. Detalizuotas veiksmų planas turėtų apimti tokius aspektus kaip karjeros strategija, finansai, mokymasis/persikvalifikavimas. Be plano galite priimti pirmą pasitaikiusį darbo darbo pasiūlymą, neišanalizavę, ar jis iš tiesų jums tinka, ar ne.

2. Darbo srities keitimas dėl to, kad nemėgstate savo darbo. Nemanykite, kad dirbate ne savo srityje, tik dėl to, kad jums nepatinka dabartinis darbas. Apsvarstykite, ko jūs nemėgstate: darbo, darbdavio, vadovo? Ar savo darbo srities, įgūdžių, darbo pobūdžio? Ką jūs benusprestumėte, geriausia, jei įmanoma, neišeiti iš darbo kol neturite plano, kaip susirasti naują darbą toje pačioje ar kitoje srityje.

3. Darbo srities keitimas paremtas pinigais. Kai kurios darbo sritys yra labai gundančios dėl didesnio atlyginimo bei kitų galimybių, tačiau būkite labai atsargūs prieš keisdami darbo pobūdį dėl tokių priežasčių. Prisiminkite, kad nors jūs ir galite uždirbti daugiau pinigų, bet darbas gali būti nemielas. Be to, darbo sritis, kuri šiandien atrodo labai pelninga, ateityje gali tapti kur kas mažiau patraukli nei dabartinė jūsų darbo sritis. Taigi žvelkite giliau.

4. Karjeros keitimas dėl išorinių priežasčių. Neleiskite tėvams, draugams ar kitiems žmonėms daryti įtaką jūsų pasirinkimui. Ne jiems, o jums reikės dirbti tą darbą. Šis sprendimas yra tik jūsų.

5. Karjeros keitimas neatnaujinant pažinčių ir ryšių. Nekeiskite savo karjeros vieni. Kai tik nusprendžiate, kurioje srityje norite pradėti naują karjerą, iškart pradėkite kurti naudingų kontaktų tinklą. Žmonės, jūsų sukurtame tinkle gali informuoti jus apie naujas darbo vietas ar net rekomenduoti jus darbdaviams.

6. Darbo pobūdžio keitimas neišanalizavus visų galimybių. Nekeiskite karjeros, pirmiausia neapsvarstę visų galimybių, įskaitant ir tas darbo sritis, apie kurias niekada net nesusimastėte. Kalbėkite su savo pažįstamais, skaitykite karjeros ir darbų aprašymus, pasikonsultuokite su tose srityse dirbančiais žmonėmis. Kuo daugiau informacijos turėsite apie įvairius pasirinkimus, tuo jūsų pasirinkimas bus sėkmingesnis.

7. Karjeros keitimas neatsižvelgiant į savo pomėgius, įgūdžius ir asmenines savybes. Sudarykite sąrašą dalykų, kuriuos jūs mėgstate daryti (darbe ir visose kitose gyvenimo srityse) ir darbų, kurie jums nepatinka. Atsižvelkite į šiuos sąrašus pasirinkdami savo būsimą karjerą.

8. Darbo srities pakeitimas atsižvelgiant į kitų sėkmę. Žmonės dažnai pakliūva į spąstus lygindami save su kitais. Jei jūsų draugui ar kaimynui sekasi tam tikroje darbo srityje, tai dar nereiškia, kad ir jums turi sektis toje srityje (ar kad jūs būsite laimingas dirbdamas tokį darbą). Daug darbuotojų pakeičia savo karjerą dėl įsivaizdavimo, kad „svetur žolė žalesnė“, tačiau dažnai šis įsitikinimas pasirodo esąs klaidingas.

9. Karjeros keitimas be reikalingos patirties ar išsilavinimo. Keisdami darbo pobūdį jūs turite panaikinti spragą tarp savo turimų sugebėjimų, kurie buvo reikalingi ankstesniame darbe ir įgūdžių, reikalingų būsimoje darbo srityje. Išsiaiškinkite, ar jums reikia papildomų mokymų, išsilavinimo, sertifikatų. Stenkitės rasti laiko savanoriškam darbui ar praktikai būsimoje darbo srityje, kad įgytumėte naudingų žinių bei įgūdžių prieš pradėdami ieškoti darbo pilnai darbo dienai jūsų naujojoje darbo srityje.

10. Darbo srities keitimas neatnaujinant darbo paieškos įgūdžių. Jei praėjo daug laiko nuo tada, kai paskutinį kartą ieškojote darbo, jūsų darbo paieškos įgūdžiai bus susilpnėję. Jums sunkiau bus greitai rasti norimą darbą, tad prieš pradėdami peržiūrėkite ir atnaujinkite savo CV, prisiminkite ir patobulinkite savo interviu įgūdžius.

Raktiniai žodžiai: | darbas
Straipsnio vertinimas:
Iš viso balsų: 1  |  Vidutinis įvertinimas: 4
Vertinti:

Pridėti komentarą
* Vardas
* El. paštas
* Tekstas

Straipsnių paieška