Pirmasis puslapisKarjeros patarimai Patarimai 9 dalykai, kuriuos sėkmingi žmonės daro kitaip
 

9 dalykai, kuriuos sėkmingi žmonės daro kitaip

Gyvenime visi susiduriame su daugybe išbandymų. Tačiau, kodėl vieniems žmonėms sekasi geriau nei kitiems? Ar tai tik atsitiktinė sėkmė? O gal tai apgalvotų pastangų vaisiai? Sužinokite 9 dalykus, kuriuos sėkmingi žmonės daro kitaip.

1. Aiškiai nusistato tikslus

Sėkmingi žmonės aiškiai apibrėžia savo tikslus. Pavyzdžiui, nekonkretus tikslas būtų mesti rūkyti, kuomet aiškiai apibrėžtas tikslas būtų neberūkyti nuo sekančios savaitės.

2. Optimaliai išnaudoja savo laiką

Daugelis skundžiasi, kad neturi laiko svarbiems tikslams įgyvendinti, kuomet sėkmingieji moka išnaudoti net ir trumpas laisvo laiko atkarpas, atsirandančias kiekvieną darbo dieną. Laiko atrasti jiems padeda dienotvarkės planavimas.

3. Seka savo progresą

Žinojimas kaip sekasi siekti užsibrėžtų tikslų sėkmingiems žmonėms leidžia tinkamai koreguoti savo veiksmus ir pasiekti dar geresnių rezultatų.

4. Tikslus vertina optimistiškai - realistiškai

Nusistatydami tikslą, kurio sieks, sėkmingi žmonės apie jį galvoja optimistiškai. Tai padidina jų motyvaciją. Būdami realistais, jie nepamiršta, kad svarbesni tikslai pareikalaus atitinkamai daugiau planavimo, laiko, pastangų bei kantrybės.

5. Nuolat siekia tobulėti

Dalis žmonių galvoja, kad žmogaus galimybės yra ribotos. Tai yra netiesa ir tai patvirtina dešimtmečius vykdyti tyrimai. Sėkmingų žmonių tikėjimas, kad galima tobulėti nuolat, padeda jiems geriau išnaudoti savo potencialą.

6. “Turi parako“

Tyrimai rodo, kad ryžtingi žmonės gyvenime pasiekia daugiau. Pastebėta, kad sėkmingieji deda daugiau pastangų, daugiau planuoja ir yra kantresni.

7. Ugdo “valios raumenis”

"Valios raumenys“ yra tokie pat, kaip ir visi kiti raumenys. Ugdyti valią padeda sunkių tikslų išsikėlimas. Sėkmingi žmonės valią ugdo išsikeldami sunkius tikslus. Jie iš anksto apgalvoja, kaip tvarkysis su iškilsiančiais sunkumais ir taip gerokai palengvina savo užduotį.

8. “Neperlenkia lazdos”

Kai kurie žmonės mano, kad jie turi tiek valios, jog galėtų vienu metu siekti kelių tikslų. Sėkmingieji žino, kad nereikia pernelyg apsisunkinti, jei tam nėra būtinybės.

9. Susikoncentruoja į tai, ką gali padaryti

Pastebėta, kad kuo labiau žmonės stengiasi apie kažką negalvoti - tuo daugiau apie tai galvoja. Sėkmingi žmonės nesistengia pašalinti blogų įpročių, o tiesiog pakeičia juos kitais – gerais įpročiais.

Tie, kuriems sekasi, daro šiuos 9 dalykus kitaip, nei dauguma žmonių ir tai yra jų sėkmės paslaptis. Kaip ir visi svarbūs dalykai gyvenime, taip ir geri veiklos rezultatai pasiekiami ne per vieną dieną. Svarbu tikėti tuo ką darote ir vadovautis sėkminga patirtimi.

Parengta pagal Heidi Grant Halvorson straipsnį "Nine things successful people do differently"

Straipsnio vertinimas:
Iš viso balsų: 0  |  Vidutinis įvertinimas: 0
Vertinti:

Pridėti komentarą
* Vardas
* El. paštas
* Tekstas

Straipsnių paieška