2022-07-29 11:26:48

5 patarimai, kaip pasiruošti virtualiam darbo pokalbiui

2021.08.19

Personalo paieškos vadybininkas susisiekė telefonu ir paskyrė virtualų darbo pokalbį?

Šis scenarijus tampa vis dažnesnis. Net ir ne karantino metu dauguma įmonių pirminiam darbo pokalbiui naudoja virtualius vaizdo skambučius. Šis procesas tiek darbdaviams, tiek darbo ieškantiesiems leidžia taupyti laiką.

Būsimiems darbuotojams pirmasis virtualus darbo pokalbis gali pasirodyti šiek tiek baugus, o pokalbių programėlės iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti sudėtingos. Todėl pateikiame penkis virtualių interviu patarimus, kurie padės sumažinti stresą ir susirasti norimą darbą.

Kaip ruoštis virtualiam darbo pokalbiui:

1. Išbandykite įrangą

Prieš virtualų darbo pokalbį būtinai išbandykite techninę įrangą ir įsitikinkite, kad viskas tinkamai veikia. Patikrinkite interneto ryšį, kamerą bei mikrofoną.

Techninis išmanymas yra vienas iš 10 geriausių bruožų, kurių ieško darbdaviai. Jei pokalbio metu turėsite bėdų dėl garso ar apšvietimo, tai gali būti tinkama priežastis abejoti, ar esate tinkamas kandidatas į šį darbą.


2. Nustatykite pokalbio vietą

Prieš išbandydami techninę įrangą, nustatykite, kur dalyvausite pokalbyje. Raskite kambarį su optimaliu apšvietimu, pageidautina šalia lango arba tuščią sieną, kad būtumėte pagrindinis pokalbio taškas. Nesvarbu, ar sėdite ant svetainės sofos, ar namų biure, sutvarkykite aplinką. Sunku įtikinti darbdavius, kad esate organizuotas, kai kažkur kampe akivaizdžiai kaupiasi skalbiniai.

Kai susitvarkysite būsimo pokalbio zoną, pašalinkite visus trukdžius. Išjunkite televizorių, nutildykite savo mobilųjį telefoną ir uždarykite visus netoliese esančius langus, kad sumažintumėte eismo sukeliamą triukšmą.


3. Tinkamai pasiruoškite

Vien todėl, kad pokalbio metu naudositės kompiuteriu, dar nereiškia, kad interviu metu galėsite ieškoti atsakymų žiniatinklyje. Būkite susikaupęs ir pasiruošęs atsakyti į visus klausimus be interneto pagalbos. Iš anksto išanalizuokite informaciją apie įmonę ir užsirašykite pastabas. Rekomenduojama atsispausdinti savo gyvenimo aprašymo kopiją, kad nepamirštumėte pagrindinių punktų.

Būkite pasirengę atsakyti į klausimą: „Ar turite man klausimų? Klausimai, kuriuos galite užduoti darbdaviui, yra šie:

Kaip atrodys įprasta darbo diena?

Kokie įmonės tikslai šį ketvirtį?

Kaip apibūdintumėte idealų kandidatą į šias pareigas?

Ar galite mane supažindinti su kitais įdarbinimo proceso etapais?

Ar bus galimybė lanksčiam darbo grafikui bei darbui iš namų?


4. Stebėkite savo kūno kalbą

Negalite tvirtai paspausti įmonės vadovo ar personalo vadybininko rankos ar taip lengvai pasiduoti entuziazmui per vaizdo įrašą? Stebėkite savo kūno kalbą.

Nepamirškite sėdėti tiesiai, šypsotis ir laikyti kamerą akių lygyje. Tyrimai rodo, kad darbdaviai labiau linkę prisiminti tai, ką pasakėte, jei palaikysite akių kontaktą, todėl kalbėdami sutelkite dėmesį į kamerą.


5. Apranga – svarbi detalė

Galbūt sėdite šalia savo lovos, bet neturėtumėte atrodyti taip, lyg ką tik išlipote iš jos. Apsirenkite taip, kaip rengiatės ne virtualiam darbo pokalbiui. Vyrams patariama vilkėti sagstomus marškinius ir švarką, o moterys turėtų apsvarstyti suknelės ar švarko bei palaidinės kombinaciją.

Profesionali apranga ne tik parodys, kad rimtai vertinate poziciją, tačiau turi ir asmeninės naudos: tyrimai rodo, kad žmonės jaučiasi „autoritetingiausi, patikimiausi ir kompetentingiausi dėvėdami oficialius dalykinius drabužius“.

 

Raktas į virtualų darbo pokalbį – tinkamas pasiruošimas. Jis prasideda užtikrinimo, kad jūsų techninė įranga tinkamai veikia, iki tyrimų atlikimo prieš susitikimą. Susėdę prie kompiuterio, pasiruošę bet kokiems klausimams, galėsite sėkmingai išsiskirti iš kitų darbo ieškančiųjų bei užimti norimą poziciją.

 

Sužinojote, kaip pasiruošti virtualiam darbo pokalbiui. Pats laikas pasidairyti naujų karjeros galimybių:
 

Žiūrėti naujausius darbo pasiūlymus