Naujausi skelbimai

Online and Communication Specialist

CVMARKET.LT KLIENTAS

Darbo skelbimas negalioja

Darbo skelbimo numeris 77496

Darbo skelbimo numeris

77496

Darbo aprašymas

Online administration:
- Main task: Oriflame website administration
- Regular information update
- Catalogue update in site
- New project implementation and adaptation
- Immediate site problem-solving
- Work with biz e-mails

Internal communication:
- Main task: Communication to consultants with material
- Newsletter editor (text creation, translation, proofing, editing, etc)
- Recruitment and loyalty campaigns leaflets
- All other printed as well as audio/video material update
- New material translation, adaptation
- Extensive SMS/e-mails communication with Consultants/Directors as regards urgent news, special offers, regular updates, etc.

Reikalavimai

Qualification and personality:
- Good copywriting skills, previous experience with text translations, adaptations
- Excellent Lithuanian language knowledge
- Excellent both - English and Russian language skills, ability to translate, adapt
- Interest in online and communications
- Responsible and quick action person
- Punctual, tidy and efficient
- Flexible in fast changing/dynamic environment
- Sharing Oriflame values: Togetherness, Can-do spirit and Passion for success

General:
- Awareness about everything happening in the company (gathering info from various sources)
- Active participation in marketing and other company meetings, events and trainings
- Adhering to and living company’s values, code of ethics, internal ruled and management decisions

Ability to work in international environment, dynamic and responsible job

Informacija apie darbą:

Vilnius
Darbo pobūdis:
visa darbo diena, darbuotojas
Galioja iki:
2009 m. lapkričio 27 d.
Įvestas:
2009 m. lapkričio 18 d.

Oriflame yra vieną ir greičiausiai augančių tiesioginės prekybos kompanijų. Oriflame gaminiais prekiauja 61 šalyje, o 30-tyje iš jų ji yra rinkos lyderė.

Mes siūlome platų asotimentą aukštos kokybės gaminių, taip pat unikalią galimybę prisijungti prie mūsų ir kurti verslą.

Šiandien mūsų gaminiais prekiauja 2.8 milijono konsultantų visame pasaulyje.

Oriflame verslą pradėjo broliai švedai Jonas and Robert af Jochnick ir jų draugas Bengt Hellsten, 1967 m. Švedijoje.