Pirmasis puslapisKarjeros patarimaiKlausimai ir atsakymai
 
Klausimo paieška
(19.04.2017)  Laba diena,

Dabartinėje darbovietėje (finansinėje insttucijoje) dirbu apie 9 su puse metų, dabartinėse pareigose apie 2 metus. Vadovas žodžiu informavo, jog jeigu nepasieksiu man nustatytų pardavimo planų, pažemins mane pareigose,- tam davė 2 mėnesius. Noriu pasiteirauti, ar gali tą padaryti be mano sutikimo (kad ir paliekant tą patį darbo užmokestį) ? Jeigu nesutikčiau būti pažeminta pareigose, ar priklausytų man kokios išeitinės ? Iš anksto dėkoju už jūsų atsakymą !
Pagal galiojančio LR Darbo kodekso 120 straipsnio 2 dalį, darbo sutarties sąlygos, nustatytos LR Darbo kodekso 95 straipsnio 1 ir 2 dalyse (įskaitant darbo sutartyje nustatytas darbuotojo pareigas), gali būti keičiamos tik esant išankstiniam raštiškam darbuotojo sutikimui, išskyrus LR Darbo kodekso 121 straipsnyje nustatytus atvejus (šiuo atveju pastarieji straipsniai netaikytini). Vadinasi, be išankstinio rašytinio Jūsų sutikimo darbdavys neturi teisės keisti Jūsų darbo sutarties sąlygų, susijusių su Jūsų einamomis pareigomis (pareigybė, darbo funkcijos) ir perkelti į žemesnes pareigas.

Darbdaviui pateikus pasiūlymą dėl Jūsų perkėlimo į kitas (žemesnes) pareigas, ir Jums nesutikus, darbdavys turėtų teisę inicijuoti darbo sutarties nutraukimą darbdavio iniciatyva, nesant darbuotojo kaltės (LR Darbo kodekso 129 straipsnis). Pažymėtina, kad tokiu atveju apie darbo sutarties nutraukimą darbdavys turėtų Jus informuoti ne vėliau kaip prieš du mėnesius. Taigi dar du mėnesius liktumėte savo dabartinėse pareigose.

Nutraukiant darbo sutartį minėtu pagrindu (LR Darbo kodekso 129 straipsnis), Jums priklausytų išeitinė išmoka, kurios dydis priklauso nuo Jūsų vidutinio darbo užmokesčio dydžio ir nepertraukiamojo darbo stažo šioje darbovietėje. Nepertraukiamasis darbo stažas skaičiuojamas mėnesiais. Kadangi Jūs dabartinėje darbovietėje iš viso išdirbote 9 su puse metų, Jūsų nepertraukiamasis darbo stažas siekia apie 114 mėnesių, todėl Jums priklausytų Jūsų keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad darbo sutartį nutraukus kitu pagrindu, pavyzdžiui, darbdaviui pasiūlius Jums išeiti savo noru, teisės į išeitinę išmoką Jus netektumėte.

Atkreipiame dėmesį, kad atsakymas yra bendrojo pobūdžio ir pateiktas pagal klausime išdėstytas aplinkybes bei šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą, todėl aplinkybėms pasikeitus ar esant kitokioms aplinkybėms, pasikeitus teisiniam reglamentavimui, šis atsakymas gali būti neaktualus.
Užduokite klausimą:
 

Klausti gali tik registruoti CV Market vartotojai. Prisijungti galite portalo viršutiniame dešiniajame kampe suvedę prisijungimo vardą bei slaptažodį*.

Norėdami prisiregistruoti, spauskite mygtuką "Registruotis" ir užpildykite visus laukus.

Užsiregistravę ar prisijungę nueikite į Karjeros centrą (puslapio viršje) ir paspauskite lentelėje nuorodą "Užduoti klausimą" arba "Užduoti klausimą teisininkui".
 

CV Market - gerų darbų portalas!

*Jeigu neatsimenate slaptažodžio, po prisijungimo laukais spauskite "Pamiršote slaptažodį" ir galėsite jį pasikeisti nauju.

 
Prisijungti kaip darbdaviui
 
 

VIP darbo skelbimai