Pirmasis puslapisKarjeros patarimaiKlausimai ir atsakymai
 
Klausimo paieška
(25.01.2017)  Sveiki, kokia bauda gresia darbuotojui jai darbuotojas dirba turėdamas laikiną nedarbingumo pažymą ?
Galiojantys teisės aktai nenumato jokios teisinės atsakomybės darbuotojui, kuris jo laikinojo nedarbingumo metu atvyksta į darbovietę ir atlieka darbo funkcijas. Teisės aktai draudžia darbdaviui nurodyti darbuotojui dirbti jo laikinojo nedarbingumo metu, tuo tarpu darbuotojui nedraudžiama jo laikinojo nedarbingumo metu atvykti į darbą ir atlikti jam pavestas darbo funkcijas. Tik pažymime, kad nors darbuotojas faktiškai dirba, tačiau kol yra nepasibaigęs (ar nenutrauktas) jo laikinasis nedarbingumas, darbuotojui apmokama kaip už laikinąjį nedarbingumą.

(20.01.2017)  Sveiki dirbu beveik 1metus esu bilioteni, ir noriu eit lauk is darbo, tai noriu paklausti ar priklausytu iseitines kazkokios?
Vadovaujantis galiojančiu Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, darbuotojui, nutraukusiam darbo sutartį savo iniciatyva (prašymu), nesant svarbių darbo sutarties nutraukimo priežasčių, išeitinė išmoka nepriklauso. Svarbiomis darbo sutarties nutraukimo priežastimis gali būti laikomos ne subjektyvios darbuotojo nustatytos priežastys, o objektyviai egzistuojančios priežastys, pavyzdžiui, darbuotojo liga ar neįgalumas, dėl kurių darbuotojas iš esmės negali vykdyti savo darbo funkcijų (tą turi patvirtinti gydymo įstaigos pažyma, tačiau įprastas laikinasis nedarbingumas nelaikomas svarbia priežastimi nutraukti darbo sutartį). Svarbia priežastimi taip pat gali būti pripažįstama faktas, kad darbdavys nevykdo įsipareigojimų pagal darbo sutartį, pažeidžia įstatymus ar kolektyvinę sutartį, tačiau šiais atvejais paprastai kyla ginčas tarp darbuotojo ir darbdavio ir svarbių priežasčių egzistavimą tenka įrodinėti teisme.

Užduokite klausimą:
 

Klausti gali tik registruoti CV Market vartotojai. Prisijungti galite portalo viršutiniame dešiniajame kampe suvedę prisijungimo vardą bei slaptažodį*.

Norėdami prisiregistruoti, spauskite mygtuką "Registruotis" ir užpildykite visus laukus.

Užsiregistravę ar prisijungę nueikite į Karjeros centrą (puslapio viršje) ir paspauskite lentelėje nuorodą "Užduoti klausimą" arba "Užduoti klausimą teisininkui".
 

CV Market - gerų darbų portalas!

*Jeigu neatsimenate slaptažodžio, po prisijungimo laukais spauskite "Pamiršote slaptažodį" ir galėsite jį pasikeisti nauju.

 
Prisijungti kaip darbdaviui
 
 

VIP darbo skelbimai