Darbo skelbimo numeris

328283

Darbo aprašymas

1. Cost coordination of services received:
• Technical maintenance, repair work, etc., including cost coordination, i.e. using a Web service invoice module
• Invoice coordination of services received
• Nonstandard/extraordinary repair work coordination with clients and suppliers, invoice coordination and confirmation
• Data input, processing and analysis
• Invoice data processing, data input in the system, data exchange with the accountancy system for services received
• Report preparation.
2. Electronic invoicing process development
3. Substitution for colleagues during their absence – annual leave, business trips, sick leave, etc.
4. To perform other duties as required by management.

Reikalavimai

• Degree in technical or business field
• Technical knowledge about vehicles
• Experience in service invoice management and coordination
• Experience in invoice processing and administration
• Fluent Lithuanian, English (not lower than Intermediate level), preferably Russian language knowledge
• Experience in finance and/or accounting
• Experience working with resource management systems
• Good computer skills
• Planning and organizational skills
• Teamwork skills
• Dependability, reliability, responsibility
• Valid driving license.

Įmonė siūlo

• We offer a salary starting at € 1000,00
• We offer international perspectives
• We operate in a dynamic environment
• We offer development, training and career opportunities.

We'll only inform the selected candidates.
Confidentiality is guaranteed.

Informacija apie darbą:

Vilnius
Darbo pobūdis:
visa darbo diena, darbuotojas
Galioja iki:
2018 m. kovo 15 d.
Įvestas:
2018 m. vasario 14 d.
Alga (bruto):
nuo 1000 EUR per mėn.

Kitame žingsnyje galėsite pasirinkti - siųsti CV kaip registruotam ar kaip neregistruotam vartotojui!

Technical specialist

Transporent, UAB

SIXT yra viena pirmaujančių mobilumo paslaugas teikiančių įmonių Europoje, kuri buvo įkurta 1912 m. Miunchene, Vokietijoje. Šiuo metu SIXT veikia daugiau nei 105 šalyse visame pasaulyje ir turi 4000 nuomos punktų. SIXT yra rinkos lyderė Vokietijoje ir Austrijoje. Įmonė yra viena didžiausių automobilių trumpalaikės nuomos, veiklos nuomos, transporto priemonių parkų valdymo ir konsultacinių paslaugų teikėja, kuri yra ir technologinių naujovių šiose srityse lyderė.

Baltijos šalyse SIXT teikia automobilių trumpalaikės nuomos ir veiklos nuomos paslaugas bei konsultuoja didžiausius ir mažesnius transporto priemonių parkus turinčias Baltijos įmones daugiau nei 10 metų. „Sixt Baltic“ parke turi ir prižiūri daugiau nei 3500 transporto priemonių.

Vilniuje, Kaune, Palangoje ir Klaipėdoje, Rygoje ir Taline, bei šių miestų oro uostuose yra daugiau nei 10 nuomos punktų.

Daugiau informacijos apie SIXT galite rasti tinklalapyje www.sixt.lt.

Peržiūrėti įmonės profilį >