2022-07-29 11:26:48

Pažintys - puikus tiltas į karjerą

2016.06.16

Darbo paieška per pažįstamus nelaikoma smerktina. Ypač todėl, kad galimybių rasti gerą darbą per pažįstamus yra kur kas daugiau, negu ieškant jo skelbimuose. Kai kurie darbdaviai net skatina darbuotojus, kurie, pasinaudodami savo pažinčių ratu, gali surasti jiems gerų darbuotojų.

Tokiu atveju darbdaviui nereikės nagrinėti keleto dešimčių arba net šimtų paraiškų. Antra, iš pažįstamo žmogaus darbdavys prieš priimdamas sprendimą gali sužinoti labai reikšmingos informacijos apie tinkamą kandidatą.

Siekiant, kad pažinčių tinklas būtų veiksmingas, jis turi būti platus. Galbūt dauguma mūsų ir nepažįsta didelių bendrovių generalinių direktorių, tačiau per savo informacijos šaltinius gali pasiekti ir juos. Todėl jei gavote kvietimą atvykti į pokalbį bendrovėje, į kurią, jūsų nuomone, sunku patekti, geriau, vis dėlto, eikite.

Jei pats esate tarpininkas, privalote žinoti, kokia yra jūsų atsakomybė darbdaviui. Jūs galite tiesiog informuoti darbo ieškantį asmenį apie kurią nors laisvą darbo vietą savo bendrovėje, o darbo ieškantis asmuo pats susiras tolimesnę informaciją ir galbūt pateiks paraišką.

Tačiau jeigu jūs rekomenduojate darbdaviui konkretų žmogų, esate atsakingas bent jau už tai, kad šis kandidatas atitiktų siūlomas pareigas. Jei žmogus buvo priimtas į darbą jums rekomendavus, bet jis nepateisino vilčių, jūs prarasite vadovų pasitikėjimą. Profesinei reputacijai tai labai svarbu, todėl nepamirškite to, rekomenduodami savo giminaitį arba draugą. Jūs pažįstate žmogų kaip asmenybę, o ne kaip profesionalą, todėl galite suklysti.