2022-07-29 11:26:48

Kodėl naudinga darbe turėti draugų?

2020.02.11

Remiantis neseniai atliktu tyrimu, draugystė darbe ne tik padaro darbuotojus produktyvesniais, bet ir leidžia pasijusti laimingesniems ir labiau save realizuoti.


Draugų turėti būtina

Anot psichologų Sigmundo Freudo, Johno Donne'o ir Abrahamo Maslow‘o, prasmingos draugystės darbe iš tikrųjų gali būti psichologinė būtinybė. Kai vidutinė darbo savaitė trunka 40 valandų, beveik 23,8% savo suaugusiųjų gyvenimo praleidžiame darbe. Savo bendradarbius matome dažniau nei draugus ar net šeimą. Todėl tikėtina, kad pažintys darbe išaugs į stiprius draugystės ryšius.

Buvo padaryta hipotezė, kad šie ryšiai turės įtakos ir jūsų sveikatai. Mes jau žinome, kad draugystė padidina oksitocino gamybą smegenyse, tačiau buvimas šalia draugo taip pat sumažina kortizolio ( streso hormono) kiekį.


Laimingesni darbe

Darbas yra geresnis, kai jame turime draugų – tai patvirtina neseniai atliktas tyrimas. Smagu sužinoti tokias naujienas, nes dažniausiai žiniasklaida mirga nuo straipsnių, kokie baisūs yra toksiški bendradarbiai, atsiribojusios komandos ir visos darbo sąlygos, sukeliančios stresą, kuris kenkia mūsų sveikatai. Bet bent vienas draugas darbe apverčia visas kortas teigiama linkme.

Draugystė yra būtina atliekant darbą, o draugystės ryšiai suteikia mums reikiamą motyvaciją ištverti pačias sunkiausias negandas net darbe. Pasaulinė žmogiškųjų išteklių įmonė „Gallup“ atliko tyrimą, kurio metu padarė išvadą, kad geriausi draugai darbe atneša tik naudą.


Tyrimo metu nustatyta, kad draugystė darbe turi tokią naudą:

  • Dinamiką, kuri gali generuoti naujoves įmonei.
  • Draugiškus santykius palaikantys darbuotojai labiau atviri naujovėms, nes yra motyvuoti. Dienos pabaigoje jie jaučia mažiau nuovargio ir streso požymių.
  • Nelaimingų atsitikimų darbe tikimybė yra 36% mažesnė.
  • Tyrimo metu nustatyta, kad 6 įmonėse iš 10, kuriose darbuotojai turi tikrų draugų, net 36%  patiria mažiau nelaimingų atsitikimų darbe. Priežastis randama draugystėje, nes kiekvienas darbuotojas atidžiau atlieka savo pareigas, kad nepakenktų kitam.
  • Du trečdaliai moterų mano, kad darbas su drauge (-u)  yra tiesiog būtinas norint užtikrinti darbo kokybę.
  • Du trečdaliai iš tyrimo metu apklaustų moterų mano, kad darbo kokybė gali pagerėti, jei komandoje yra geri santykiai.


Draugas darbe motyvuoja darbuotojus

Bendras tyrimo rezultatas parodė, kad tie darbuotojai, kurie darbe turi draugą ar kelis, yra daug labiau motyvuoti eiti į darbą, nes žino, kad dienos metu turės gerą kompaniją. Darbuotojai, kurie darbe turi draugų, septynis kartus dažniau dalyvauja įmonės projektuose, renginiuose ir  yra daug labiau atsidavę savo darbui, o tai duoda geresnių rezultatų.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad šie žmonės tampa ištikimesni savo įmonėms ir net 50 % jų turi profesionalesnius ryšius.

Ryšiai su žmonėmis pakelia nuotaiką, o draugystė suteikia mums emocinės ir psichologinės stiprybės, kad galėtume susitvarkyti su viskuo, kas ateina, nesvarbu, ar tai būtų įdomi galimybė, iššūkis ar krizė.

Todėl laimės ekspertė ir „Fortune 500“ patarėja Annie McKee rekomenduoja darbe susirasti ką nors, su kuo galėsite pasikalbėti, kas tikrai galės jums pasakyti tiesą apie tai, ką mato jumyse, nesvarbu, ar tai stipriosios pusės, ar kai kurios dar tik vystymosi ir tobulėjimo stadijos.

 

Trumpai tariant, draugas darbe atneša laimę visomis kryptimis. Jis naudingas darbuotojams, nes jie tampa labiau motyvuoti ir patiria mažiau streso. Besibičiuliuojantys darbuotojai naudingi ir įmonei, kuri pasiekia daugiau produktyvumo. Taigi, kai jūsų bosą vargina jūsų draugystė su kolegomis, atminkite, kad nuo draugiškų santykių priklauso jūsų produktyvumas.