2022-07-29 11:26:48

Mintys valdo karjerą

2016.06.16

Pravėrei naujos darbovietės duris. Bosas šypsosi, kabinetas gal ir erdvesnis. Tik visi laksto koridoriais kaip prisukti ir naujokės, t.y. tavęs, nepastebi. Kaip pelnyti kolegų simpatijas nuo pirmosios darbo dienos?

Natūralu jaudintis atsidūrus menkai pažįstamoje aplinkoje. Svarbiausia, kad stengdamasi su kolegomis pasisveikinti ir išlaviruoti iš situacijos kaip niekam neatsukti nugaros neatrodytum it pataikūnė.

Jei manysi, kad nesi verta būti naujoje kompanijoje, arba įsikalsi į galvą, jog kolegoms nepatikai iš pirmo žvilgsnio, karjeros galimybės, kurių tikrai nusipelnei, bus sužlugdytos iškart. Tad mesk iš galvos visas paranojas — stenkis kolegoms ne įtikti, o patikti, ir pasitikėjimas savimi nenukentės.

“Kaip nesudaryti blogo pirmojo įspūdžio?”

Jeigu bijai, kad tau prilips Sniego karalienės arba trečios sesers blondinės etiketė, namie parepetuok būsimąjį susitikimą su kolegomis. Prisimink bičiulius. Kaip jie reaguoja į tavo pokštus ir profesinius nuopelnus? Kokiu tonu ir gestais tave sutinka buvę kolegos, su kuriais puikiai sutarei? Pabandyk atkartoti tau simpatizuojančių žmonių mimikas, ir naujieji kolegos bus sužavėti.

“Tikriausiai jie mano, kad esu netikėlė”

Faktas: tave priėmė į darbą. Vadinasi, bosas tiki, jog iš visų kandidatų tu esi geriausia. Liaukis būgštauti, ar susidorosi su darbu. Gavusi atsakingą užduotį susikaupk: kokios informacijos ir žinių reikia tikslams įgyvendinti, kieno pagalbos gali paprašyti? Apsvarstyk, kuriuo darbo etapu gali suklupti ir kaip išvengti nesklandumų.

“Mano kolegos nelinkę bendrauti. Ką gi daryti?”

Negali priversti žmonių bendrauti, jei atrodai pasipūtusi. Išeitis viena: elkis su kolegomis taip, kad jie nesijaustų su tavimi veltui gaištantys laiką. Mokėk juos išklausyti ir neteisk. Atsakyk sau, kokių santykių su kolegomis sieki.

Gal nori būti draugiška patarėja ir geros nuotaikos biure sergėtoja? Tada pakaks įsiminti svarbiausius kolegų gyvenimo faktus, nepainioti jų vaikų ir augintinių vardų. O jei dar pritarsi kolegų mintimis apie gyvenimą, papasakosi panašių istorijų iš savo patirties, nebus priežasčių tavimi piktintis.

“Gal pataikiau į piranijų lizdą?”

Klestelėjusi ant klibančios kėdės prie darbo stalo matai: stalčiai pirmtako sujaukti, reikiamos kompiuterinės programos neįdiegtos, klaviatūra padengta purvo sluoksniu. Nekurk siaubo trilerio, esą kolegos trokšta tavęs atsikratyti keldami kuo daugiau nepatogumų. Verčiau nusiteik, kad bosas paprasčiausiai pamiršo pasirūpinti nauja darbo vieta.

Chaosu pasinaudok kaip galimybe įrodyti savo vertę. Paskambink IT specialistui ir paprašyk pagalbos. Išmesk iš stalčių šiukšles, susitvarkyk ir prisistatyk komandai, su kuria dirbsi. Griežti dantimis ir aimanuoti — ne išeitis. Privalai įrodyti, jog greitai susidoroji su nesusipratimais.

Žurnalas "Cosmopolitan"

Raktinis žodis: