2022-07-29 11:26:48

Savo darbo vietą papuoškite tinkamai

2016.06.16

Pastebėjote ar ne, bet jūsų darbo vieta ir tai, kaip atrodo jūsų darbo stalas ar kabinetas, daug pasako apie jus. Šiaip, jei jūsų darbo vieta turėtų atspindėti kompaniją ir darbą, kurį jūs dirbate. Bet šiais laikais, kai darbe praleidžiame tiek pat ir daugiau laiko, nei namuose, svarbu, kad darbo vieta atspindėtų ir jūsų asmenybę.

Tai ne tik tampa priimtina, bet ir įtakoja jūsų produktyvumą. Bet kaip subtiliai prisiliesti prie savo darbo vietos, kad nebūtų perlenkta lazda ir neįžeistumėte kolegų? Kaip užtikrinti, kad ji atrodytų profesionaliai, sudarytų gerą įspūdį ir tuo pačiu būtų asmeniška? Štai keletas patarimų.

Pirmiausia, įvertinkite kompanijos, kurioje dirbate, stilių ir nuotaiką. Turite gerbti tą įvaizdį, kurį stengiasi sukurti kompanija. Ir tik tuomet atitinkamai dekoruoti savo darbo vietą.

Tai ypač aktualu, kai kabinete dažnai vyksta pasitarimai ar priimami klientai. Jūsų kompanija užsiima labai formaliu, rimtu ar konservatyviu verslu? Jei taip, sienoms ir baldams rinkitės neutralias spalvas. Jei dirbate kūrybingoje, neįpareigojančioje aplinkoje, galite sienas dažyti ryškesnėmis spalvomis ir pasirinkti neįprastus baldus.

Dažnai kompanijos stilių atspindi jos pasirinkti raštinės reikmenys ar netgi darbuotojų vizitinės kortelės. Galvodami apie naujos aplinkos kūrimą, įvertinkite ir drabužių, kuriuos dėvi įmonės darbuotojai, stilių.

Kai jau perprasite įmonės nuotaiką ir įvaizdį, galite pradėti personalizuoti daiktus. Būkite atidūs. Yra labai neaiški riba tarp asmeniškumo ir per didelio asmeniškumo. Pastarasis variantas jau reiškia neprofesionalumą. Štai keletas pavyzdžių:

Asmeniška:

› Viena ar dvi nedidelės šeimos fotografijos;
› Vienas ar du meno dirbiniai (paveikslėliai ar skulptūrėlės) ;
› Paprasta patogi kėdė;
› Aromatinė žvakė;
› Jus motyvuojanti citata ar asmeninis tikslas;
› Spalvingas pelės kilimėlis ar įdomi ekrano užsklanda;
› Vaisių dubuo ar saldaininė;
› Puokštė šviežių gėlių.

Neprofesionalu:

› Asmeniniai foto albumai arba daugiau kaip trys didelės nuotraukos;
› Asmeninės nuotraukos, metai iš metų atspindinčios jūsų gyvenimą ir išklijuotos ant sienų;
› Pagalvėlių gausa ir lovos užtiesalai;
› Apeiginės žvakės, išstatytos visame kabinete;
› Stiprus smilkalų aromatas;
› Purpurinė užrašų knygelė, besišypsantys veidukai ir mieli pūkuoti niekučiai prie jūsų kompiuterio;
› Nepadorios, gašlios ekrano užsklandos;
› Tuščios sausainių dėžutės ar dėžė su išmestu maistu;
› Nuvytusios gėlės ar sergantys, apvytę augalai.

Kad ir kaip nuspręsite papuošti savo darbo vietą, atminkite, kad darbe prioritetas yra darbas. Tad iškart įvertinkite įspūdį, kurį jūsų darbo vieta paliks vadovybei, bendradarbiams ir klientams. Visada stenkitės save pristatyti kaip kompetentingą, organizuotą ir profesionalią asmenybę – apie tai turi byloti ir jūsų darbo vieta.

DELFI.lt

Raktinis žodis: