2022-07-29 11:26:48

Kodėl sausis – geriausias mėnuo ieškoti naujo darbo?

2023.01.25

Vienas dažniausių naujametinių pažadų – vienaip ar kitaip pagerinti savo finansinę situaciją.  Daugeliui įmonių finansiniai metai prasideda ir pasibaigia sulig kalendoriniais metais, todėl sausis – tai naujų planų, biudžetų ir projektų pradžios laikas, o naujiems projektams dažnai prireikia ir naujų darbuotojų.

Planuodami naujus metus darbdaviai ir personalo atrankos specialistai pradeda aktyviai ieškoti darbuotojų dar gruodžio mėnesį. Labiausiai jų aktyvumas išauga, kai prasideda nauji finansiniai metai ir „spaudžia“ naujų specialistų atrankos terminai. Tai patvirtina ir CVMARKET.lt naujai įkeliamų darbo skelbimų statistika: 2023 metų pradžioje kasdien sukuriama 27 proc. daugiau naujų darbo skelbimų, nei buvo įkeliama praėjusių metų gruodį. Tai reiškia, kad šiuo metu kandidatai turi didesnį įvairių pozicijų pasirinkimą, o ieškantys galimybių prisijungti prie svajonių darbdavio komandos, gali sulaukti svajonių darbo pasiūlymų.

Be to, remiantis darbo paieškos portalo CVMARKET.lt duomenimis, po Naujųjų metų įkeliamuose darbo skelbimuose siūlomi darbo užmokesčiai bent 9 proc. aukštesni, nei vidutiniškai buvo siūlomi praėjusį mėnesį. Todėl susiradę naują darbą sausį, turite galimybę pasididinti atlyginimą. Konkuruodami dėl geresnių darbuotojų, darbdaviai taip pat gali siūlyti kitas, nebūtinai finansines, skatinimo priemones.

Kita vertus, pasibaigus žiemos švenčių karštinei ir atėjus naujametinių pasižadėjimų pildymo laikotarpiui, prasideda kita – darbo paieškų karštinė. Sausio mėnesį CVMARKET.lt fiksuoja ženkliai išaugusį kandidatų aktyvumą: darbdaviai šiuo metu gauna vidutiniškai 44 proc. daugiau gyvenimo aprašymų, nei 2022 metais. Tad paskubėkite susikurti CV mūsų portale ir kandidatuoti į svajonių darbo vietą, kol jos neužėmė kažkas kitas. Primename, kad tai nieko nekainuoja ir nereikalauja specifinių įgūdžių.

Apibendrinant, metų pradžioje darbdaviai ypatingai suinteresuoti kuo skubiau susirasti ir pritraukti naujus darbuotojus. Personalo atrankos specialistai aktyviai talpina darbo pasiūlymus skelbimų portaluose ir siekia privilioti geriausius kandidatus, siūlydami aukštesnius darbo užmokesčius bei kitas motyvacines priemones. Tuo pačiu sausį išauga ir darbo ieškančiųjų aktyvumas, todėl šis mėnuo – puikus metas geriausiems darbdaviams susitikti su geriausiais darbuotojais.

 

Naujų darbo galimybių ieškokite čia:

Naujausi darbo skelbimai