2022-07-29 11:26:48

Ar priimti darbdavio pasiūlymą?

2016.06.16

Šiais, darbo ieškantiesiems nelengvais laikais, ne vienam gali kilti pagunda priimti bet kokį darbo pasiūlymą, kad tik turėti darbą. Patarimai svarstantiems, ar priimti darbdavio pasiūlymą.

Atskleiskite savo lūkesčius

Darbo pokalbio metu, kai darbdavys paklaus apie jūsų lūkesčius būsimame darbe, kalbėkite atvirai. Darbo interviu suvokite kaip derybas, kuriose galite atrasti abiems pusėms palankų variantą.

Sužinokite daugiau apie kompaniją

Informaciją apie kompaniją, patartina rinkti dar prieš kandidatuojant. Tačiau, jei jau išsiuntėte CV ir sulaukėte pakvietimo į darbo pokalbį, pats laikas sužinoti apie potencialų darbdavį daugiau. Nemažai informacijos galima rasti kompanijos puslapyje internete, taip pat socialiniuose tinklalapiuose, kuriuose yra kompanijos - potencialios darbovietės, darbuotojų profiliai.

Išanalizuokite, ką siūlo ir ko reikalauja kompanija

Negailėdami laiko, atidžiai išanalizuokite kompanijos darbo pasiūlyme esančią informaciją, bei papildomą informaciją, kurią pateikė darbdavys darbo pokalbio metu. Savo ir kompanijos galimybes pasistenkite įvertinti realistiškai. Taip jūs priimsite teisingesnį sprendimą.

Jei nusprendėte pasakyti „Ne“

Jums gali būti nedrąsu kompanijai pateikti neigiamą atsakymą. Juk jūs, vis dėlto, siuntėte savo CV kandidatuodami į darbo pasiūlymą ir nenorite, kad visa tai atrodytų, kaip manipuliavimas kompanija. Pokalbio su darbdaviu metu atvirai pasakykite, kokie dalykai jūsų netenkina ir kas lėmė, kad priėmėte tokį sprendimą. Nuoširdus pokalbis padės jums patiems geriau suprasti savo lūkesčius ir, tikėtina, kad kompanijos durys ir ateityje jums liks atviros.

Ieškodami darbo neskubėkite priimti lemtingą sprendimą. Geriau susirasti vieną ilgalaikį darbą, nei šokinėti iš vienos darbovietės į kitą. Linkime sėkmės kandidatuojant.

Parengta pagal Amy Gallo straipsnį „Sometimes turning down that job offer is the right move“.

Raktinis žodis: