2022-07-29 11:26:48

Kaip pakilti karjeros laiptais?

2016.06.16

Ateinate į darbą anksčiau, o išeinate vėliau nei reikalauja grafikas. Kasdienius darbus atliekate lyg gerai sutepta mašina. Be to, imatės kiekvieno ypatingo projekto, kurį jums paskiria viršininkas, ir rezultatas būna puikus. Turite puikų pagrindą būti paaukštintas, tiesa? Neapgaudinėkite savęs.

Korporacijų pasaulyje norint kilti aukštyn reikia ne tik lenkti nugarą. Sėkmė darbo vietoje (ir bet kokioje kitoje gyvenimo sferoje) priklauso nuo labai jau neapibrėžtų kintamųjų, rašo womenslife.co.za.

Pažinčių tinklas

Kuo aukščiau karjeros laiptais esate užlipęs, tuo svarbesni yra jūsų sugebėjimai naudotis pažinčių tinklu, todėl pradėkite mokytis jau dabar. Pažinčių tinklas yra ne tik pats efektyviausias darbo paieškos kelias – jis gali padėti jums atrasti patvarių svarbių pažinčių su žmonėmis, kurie jums gali padėti kilti karjeros laiptais.

Geriausia būdas naudotis pažinčių tinklu – siūlyti naudą kitiems, nesitikinti grįžtamo rezultato nedelsiant. Šį geros valios pažinčių tinklą pradėkite aplink save kurti dar prieš tai, kai jums reikės juo pasinaudoti, kad šiame tinkle nebūtumėte vien vartotojas. Kaip pasiklosi, taip išmiegosi, todėl klotis reikia kruopščiai.

Pažinčių tinklo mezgimas vakarėliuose yra puikus būdas jūsų pažinčių tinklui suteikti asmeniškumo. Jei būsite pakviesti į darbuotojų vakarėlį penktadienį vakare, pasitikrinkite, ar dalyvaus ir jums reikiami pažįstami asmenys. Iš pradžių daugiau klausykitės nei šnekėkite.

Sužinokite, su kokio tipo žmonėmis bendraujate, išsiaiškinkite, kurie šios grupės žmonės svarbūs jūsų pažinčių tinkle. Ar pokalbis yra lengvas, ar griežtos ir prieštaringos temos? Atraskite savo kelią bendravimo labirinte, kad galėtumėte sudaryti tvirtą ryšį su pažinčių tinklo mazgais.

Priimkite sprendimus

Daugelis žmonių linkę leisti svarbius sprendimus priimti kitiems žmonėms, nes bijo nepageidaujamų pasekmių, jei kartais reikalai imtų vystytis netikėta linkme. Jei jūs esate vienas iš tokių asmenų, tai kuo greičiau tai pakeiskite. Kuo aukščiau karjeros laiptais palypėsite, tuo svarbesni bus jūsų sprendimai.

Kaskart, kai tik bus galimybė, imkitės vadovauti projektams ir komandinėms užduotims. Dėkite savo asmeninį spaudą ant sprendimų ir taktiškai pasistenkite, kad tai pastebėtų tinkami žmonės. Dauguma žmonių, su kuriais dirbate, mielai leis jums taip daryti. Jie nelabai norės aiškintis, dėl ko kažkas buvo padaryta taip, o ne kitaip, dėl ko buvo priimtas koks nors sprendimas. Kol jūsų veiksmai atitiks projekto tikslus ir padalinio/kompanijos misiją, tol savo veiksmus galėsite apginti.

Prašykite

Ar tai būtų ranka pasiekiama galimybė pasireikšti, ar ji būtų vis dar už horizonto, jūsų vadovybė turėtų žinoti apie jūsų norą kilti aukštyn vadovavimo piramidėje ir prisiimti atsakomybę. Meskite savo kepurę į ringą ir nelaukite, kol jus kas nors pastebės kaip galimą kandidatą paaukštinimui.

Stebėti jūsų karjeros pažangą paprastai nebūna labai aukštai įrašytas į jūsų vadovybės darbų sąrašą. Tai yra jūsų pačių atsakomybė visais atžvilgiais.

Paklauskite vadovybės, ką reikia padaryti, kad pakiltumėte aukščiau. Ar tam reikia papildomo mokymosi? Ar jie mano, kad nerodote pakankamai iniciatyvos? Rinkite informaciją tiesiai iš šaltinio ir nelaukite, kol nusišypsos sėkmė.

Siekdami paaukštinimo siekiate ir papildomos atsakomybės, vadovavimo didesniam žmonių kiekiui, o tai reiškia ir didesnę riziką. Turite būti pasirengę priimti sprendimus, kurie nėra visiškai akivaizdūs. Prisiminkite, negalite pasiekti trečio aukšto, jei jūsų kojos vis dar pirmame.

www.delfi.lt

Raktinis žodis: