2022-07-29 11:26:48

8 patarimai, kurie padės geriau jaustis darbe

2020.03.06

Yra daugybė įmonių, kurios rūpinasi savo darbuotojų gerove ir tai  pagerina darbuotojo našumą bei organizacijos produktyvumą. Deja, vis dar yra daug įmonių, kurios absoliučiai nieko nedaro, kad motyvuotų savo darbuotojus, o tai gali paveikti nuotaiką bei motyvaciją dirbti. Kad taip nenutiktų, pateikiame kelias rekomendacijas, ką daryti, kad darbe jaustumėtės geriau.

 

1. Pradėkite dieną gerai

Geros dienos pradžia turės įtakos tam, kaip jausitės darbe visą likusią dienos dalį.  Neseniai buvo atliktas tyrimas apie nuotaikos ir produktyvumo santykį. Rezultatai rodo, kad tie, kurie ryte yra geresnės nuotaikos, dirba geriau ir maloniau bendrauja su klientais. Todėl dieną pradėkite skirdami šiek tiek laiko sau. Jei esate prietaringas, galite iš lovos išlipti dešine koja. Pasimėgaukite pusryčiais, išeikite anksčiau iš namų, kad spėtumėte pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru, pamedituokite. Tai pagerins jūsų nuotaiką ir puikiai nuteiks naujai darbo dienai.

2. Darykite tai, kas patinka

Galbūt ne visada galime pasirinkti dirbti tikrai mėgstamą darbą, bet galime pasirinkti mėgstamą veiklą. Esant stresinėms situacijoms po darbo turima mėgstama veikla gali būti apsauginis faktorius. Ji sumažina neigiamą psichologinį poveikį, pagerina nuotaiką. Todėl šokite, pieškite, studijuokite, planuokite keliones ar skaitykite. Darykite viską, kas jums patinka.

3. Gyvenkite šalia darbo

Laimingiausi darbuotojai yra tie, kuriems pasiekti darbo vietą neprireikė daugiau nei 20 minučių. Tyrimo apie laimingus darbuotojus išvados teigia, kad daugiau nei 20 minučių vykimas į darbą bei rytiniai kamščiai daro neigiamą poveikį fizinei ir psichologinei žmonių savijautai.

4. Praktikuokite dėkingumą

Mūsų smegenys turi galimybę prisiminti neigiamus įvykius labiau nei teigiamus. Harvardo universiteto tyrime nustatyta, kad nesėkmės darbe 3 kartus labiau mus veikia psichologiškai nei teigiami nutikimai ar laimėjimai.

Laimei, dėkingumas pagerina mūsų savijautą. Darbo dienos pabaigoje galite užsirašyti teigiamus dalykus, nutikusius per tą dieną, ir tai darydami kasdien pastebėsite, kad vis labiau gerėja nuotaika, o į nesėkmes žvelgiate paprasčiau.

5. Turėkite draugų

Vienas iš veiksnių, turinčių didžiausią įtaką pasitenkinimu darbu, yra geri santykiai su bendradarbiais. Daugybė tyrimų rodo, kad socialinė bendradarbių parama daro įtaką darbuotojų gerovei. Geri santykiai su bendradarbiais sumažina stresą, pagerina darbo rezultatus ir netgi padidina įsipareigojimus organizacijai.

6.Valgykite sveikai ir vartokite daug skysčių

Sveikos ir subalansuotos mitybos laikymasis turi teigiamos įtakos darbo rezultatams. Be to, tinkamai valgant ir vartojant daug skysčių išliks energijos lygis ir koncentracija. Todėl prieš eidami prie užkandžių automato, norėdami nusipirkti šokolado batonėlį, pasiimkite sveiką užkandį ir mėgaukitės jo teikiama nauda.

7. Mankštinkitės

Bent tris kartus per savaitę darykite fizinius pratimus, jei yra galimybė, derinkite stovimą darbą su sėdimu, dažniau vaikščiokite pėsčiomis. Daugybė mokslinių tyrimų įrodė, kad fiziniai pratimai gerina nuotaiką.

8. Nenustokite mokytis

Kiekvieną savaitę išmokite ko nors naujo. Gal tai bus keli nauji žodžiai užsieno kalba arba kasdien galite pažiūrėti  po vieną „TEDex“ vaizdo įrašą. Mokymo aplinkoje gali užaugti motyvacija įgyvendinti naujas idėjas. Be to, taip nutraukiate profesinę rutiną.

Tikimės, kad šie patarimai padės jums geriau jaustis darbe.