2022-07-29 11:26:48

Kaip darbe tapti laimingu?

2016.06.16

Kad žmogus darbe jaustųsi laimingu, regis, jam reikia tik susirasti darbą, kuris patiktų. Tačiau kartais žmonės jaučiasi nelaimingi, nors daro tai, ką mėgsta. Didžiosios Britanijos laikraštis "The Times" siūlo nuotaiką pagerinti klausantis grupės ABBA dainos "Super Trouper". Tačiau jei kolegos nemėgsta ABBA muzikos, nuotaiką darbe galite pagerinti laikydamiesi kelių paprastų taisyklių.

- Į visą žvelkite plačiau. Tai, ką darote darbe, yra svarbi, bet ne svarbiausia jūsų gyvenimo dalis. Stenkitės prisiminti viską, kas yra gera, tai kas vyksta kitose jūsų gyvenimo srityse.

- Pažvelkite į tai, kas vyksta, kitomis akimis. Jei atsibodo monotoniška rutina, pažvelkite į bendrą vaizdą ir prisiminkite, kodėl jūs pasirinkote būtent šį darbą. Pavyzdžiui, jums patinka kompanijos tikslai (organizacija kovoja su skurdu), darbas šioje įmonėje leis įgyti patirties, kuri būtina pareigoms, apie kurias svajojate.

- Apsupkite save laimingais žmonėmis, net jei tam reikės ką nors padaryti kitų žmonių labui. Žmonės teigiamai reaguoja į tai, kad jūs jiems padedate. O tokios emocijos yra užkrečiamos.

- Laikykitės atokiau nuo bambeklių: laimingi žmonės neleis jums liūdėti. Ir atvirkščiai - bambekliai gadins jums nuotaiką.

- Susitaikykite su realybe. Koncentruokite savo dėmesį į teigiamus, o ne neigiamus dalykus.

- Atiduokite save visą. Jei žinosite, kad darbą atliekate labai gerai, jausite didelį pasitenkinimą.

- Teisingai vertinkite savo jėgas. Pervargimas ir stresas sukelia nerimo ir nepasitenkinimo gyvenimu jausmus. Stenkitės, kad liktų laiko sau: nueiti į sporto salę, pabūti su šeima ar draugais, pailsėti.

- Darykite pertraukas. Jei viskas atsibodo, būtina trumpam palikti aplinką, kurioje taip jaučiatės. Pasivaikščiokite vienas ar pakvieskite kolegą išgerti puodelį kavos.

- Jei darbe kilo problemų, kurios jus vargina, nelaukite, kol jas išspręs kas nors kitas, patys spręskite problemas.

- Būkite sąžiningas sau: gal jaučiatės nelaimingas, nes darbas jums netinka. Jei padarėte viską, kad pagerintumėte nuotaiką, tačiau darbas vis tiek varo iš proto, greičiausiai atėjo laikas keisti darbovietę.

www.delfi.lt

Raktinis žodis: