2022-07-29 11:26:48

10 būdų, kaip uždari žmonės gali tapti pastebimais darbe

2016.06.16

Daugelis iš jūsų, ko gero, žinote savo sritį išmanančių specialistų, kuriems sunkiai sekasi bendrauti. O, galbūt, ir patys tokiais esate. Žemiau pateikta 10 patarimų, kaip tapti pastebimu darbe, jei esate intravertas.

1. Gerų rezultatų siekimas

Jei likimas lėmė, kad esate uždaras žmogus, darbo vietoje jūs galite tapti žinomas kaip geras savo srities specialistas. Jums tereikia susikoncentruoti į darbo atlikimą ir siekti iš kitų išsiskirti savo gerais rezultatais.

2. Užtarėjo susiradimas

Uždariems žmonėms neretai sunkiai sekasi apginti savo pozicijas kolektyve. Tačiau sudėtingų situacijų galima ir išvengti, jei turite įtakingą jus suprantantį ir vertinantį užtarėją. Tai gali būti ir įmonės vadovas, kuris yra patenkintas jūsų pasiekimais darbe.

3. Individualaus indėlio pabrėžimas

Kai visa komanda vertinama už gerus rezultatus, raskite būdą, kaip paminėti jūsų asmeninį indėlį to siekiant. Kartais atsitinka taip, kad analitinio darbo rezultatai lieka mažiau įvertinti, nei vadybinio. Norint išlaikyti pusiausvyrą, rekomenduotina tinkamu metu ir tinkamoje vietoje priminti apie savo pasiekimus.

4. Bendravimas 1 su 1

Pažintys su žmonėmis atveria didžiules galimybes daryti įtaką. Deja, bet intravertams bendravimas darbo metu ar po darbo su dideliu skaičiumi žmonių kelia įtampą. Šio apribojimo galima išvengti, vienu metu bendraujant su vienu žmogumi ir taip kuriant naudingų ryšių tinklą.

5. Prisistatymas socialiniuose tinkluose

Bendravimas su žmonėmis socialiniuose tinkluose, tokiuose, kaip Facebook, Linkedin, Twitter, yra puiki galimybė uždariems žmonėms. Prieš siųsdami žinutę internetiniam pašnekovui, galite neskubėdami ją apgalvoti.

6. Klausymasis

Pokalbio metu, intravertai savo uždarumą gali paversti pranašumu, įsigilindami į tai, ką sako kalbūs jų pašnekovai. Kalbiems žmonėms patinka išklausyti mokantys atidūs pašnekovai.

7. Koncentravimasis į analitines užduotis

Intravertams dažniausiai patinka užduotys, reikalaujančios analitinių sugebėjimų bei kantrybės. Tie, kurie imasi šių, ne visiems patinkančių užduočių ir gerai jas atlieka, neretai sulaukia kolegų pagarbos.

8. Pasiruošimas pristatymams

Pristatymai uždariems žmonėms reiškia išėjimą iš komforto zonos. Tam pasiruoškite kruopščiai, kad auditorija jus įvertintų už įdėtą darbą ir mažiau kreiptų dėmesį jūsų jaučiamą įtampą.

9. Pertraukėlės

Bendravimas su kolegomis intravertams gali sukelti daug streso ir trukdyti susikaupti ties darbo užduotimis. Kad to išvengti, rekomenduotina daryti darbo pertraukėles ir jų metu pabūti vienam (-ai).

10. Savo vertės žinojimas

Prieš pristatinėdami savo veiklos rezultatus, pagalvokite, kokią vertę jie duoda įmonei. Tai padės ne tik geriau pasiruošti pristatymui, bet ir sukurti naudingo darbuotojo įvaizdį.

Uždari žmonės gali pasiekti aukštumų darbe ir gyvenime, jei tik supranta savo išskirtinumus ir geba jais pasinaudoti.

Parengta pagal Jhaneel Lockhart straipsnį „10 Ways Introverts Can Get Noticed At Work"

Raktinis žodis: