2022-07-29 11:26:48

Kaip atsitiesti po atleidimo iš darbo?

2016.06.16

Dienos, kai jūs galėjote dirbti tol, kol patys nuspręsdavote palikti darbą jau praeityje. Net tradiciškai saugiuose sektoriuose, kaip bankininkystė, atleidimas iš darbo tapo įprastu reiškiniu dėl to, kad organizacija turi kisti norėdama atlaikyti rinkos spaudimą.

Bet kodėl mane?

Nepriimkite to asmeniškai. Atleidimas iš darbo yra tarsi žaidimas skaičiais – mažinamos valdymo išlaidos ar atsikratoma pozicijomis, kurios pasirodė neatsiperkančios dėl įvairių priežasčių.

Gali būti, kad jūs jautėte tai artėjant ir atleidimo lapelį netgi sutinkate su tam tikru palengėjimu, kad nežinia dingo. Kaip bebūtų, gan dažnai jūs jaučiate pyktį, išdavystę ir esate sutrikę. Tai yra visiškai natūralios emocijos.

Kai jūs gaunate oficialų raštą apie atleidimą, išlikite ramus. Pasistenkite suvokti faktą – atsikratė jūsų darbu, bet ne jumis. Tai padeda neprarasti pasitikėjimo savimi. Tai ne jūsų kaltė, todėl pernelyg nesmerkite savęs. Vietoj to, geriau iš naujo pažvelkite į gyvenimą ir priimkite tai kaip teigiamą posūkį savo gyvenime.

Galbūt jūs visą gyvenimą norėjote pakeisti darbą. Tai ideali galimybė jums. Viena iš jūsų teisių, kai jūs atleidžiami iš darbo, yra tai, kad darbdavys turi suteikti laiko naujo darbo paieškai. Taigi išmintingai pasinaudokite šiuo laiku apsvarstydami visas įmanomas galimybes.
 
Atleidimo iš darbo kompensacija

Visų pirma išsiaiškinkite, ką darbdavys siūlo. Kai kurių darbdavių pasiūlymas minimalus, tačiau kiti gali pasiūlyti labai patrauklią kompensaciją. Neskubėkite priimti sprendimo. Visuomet raskite laiko prieš apsispręsdami pasikonsultuoti su draugais, šeima.

Jeigu jums siūloma kita pozicija, kuri jums visiškai nepriimtina dėl vietos ar pareigų, jums nebūtina sutikti. Jeigu darbdavys verčia jus tai daryti, dažniausiai jūs būsite visiškai teisus bylinėdamasis dėl neteisėto atleidimo.

Susisiekite su savo profsąjunga. Nepasirašinėkite nieko, kol neaptarėte su kvalifikuotu teisininku.

Ką daryti su pinigais

Priklausomai nuo to, kiek jūs gausite, galite realizuoti savo svajones pradėdami verslą ar kaip kitaip investuodami pinigus. Jeigu neturite konkrečių planų, jūs galite dalį jų išleisti pramogai, tačiau gerai pagalvokite prieš išleisdami didžiąją dalį tokiems dalykams.

Naujo darbo paieška gali užtrukti daug ilgiau nei jūs tikėjotės. Pasinaudokite visomis darbo paieškos galimybėmis kokias tik žinote, įskaitant registraciją vietiniuose darbo paieškos portaluose, personalų atrankų agentūras, perskaitykite vietiniuose laikraščiuose eančius darbo skelbimus ir kt.

Kaip paaiškinti atleidimą iš darbo kitam darbdaviui

Jeigu jus atleido ne dėl didelės jūsų klaidos padarytos darbe, dėl to nereiktų gėdytis. Tai nutinka net ir labai geriems darbuotojams. Būkite nuoširdūs ir atviri potencialiam darbdaviui bei stenkitės parodyti dalykus iš teigiamos pusės. Pamėginkite ką nors panašaus: „tai buvo smūgis man, tačiau tuo pačiu metu aš apsidžiaugiau, kad gavau galimybę vystyti savo karjerą nauja kryptimi“.

Parodykite potencialiam darbdaviui, koks tvirtas ir atsparus esate. Žmonėms patinka tokios kitų savybės ir tai padidins šansus gauti naują darbą.