2022-07-29 11:26:48

Konfliktų sprendimas

2016.06.16

Ką daryti, kai darbe tvyro nuolatinė įtampa ir visi nuolat konfliktuoja tarpusavyje. Kas galėtų pagerinti atmosferą biure? Kai kalbama apie problemas darbe, mes retai esame visiškai niekuo dėti. Norint sukurti pozityvią atmosferą darbe, kiekvienam reikia prisiimti savo kaltės dalį.

Štai strategijos, kaip pasiekti taikos darbovietėje.

Ar galite pripažinti praeities klaidas bei nusivylimus? Ar ant ko nors kažkada griežėte dantį? Visi mes tai darėme. Todėl taip svarbu sumažinti praeities įvykių žalą pripažįstant juos. Nuoširdus atsiprašymas – puiki pradžia.

Ar mėginate pažvelgti iš jų perspektyvos? Ar kada nors kažko nekentėte darbe? Nepamirškite, kad tas pat galioja ir žmonėms, su kuriais dirbate. Jie paprastai turi savo priežasčių savo veiksmams. Pasistenkite suprasti, kodėl jie taip elgiasi, pasistenkite įlįsti į jų kailį. Tačiau čia nesustokite – pasistenkite išsiaiškinti jų veiksmų priežastis.

Ar galite išmokti laikinai atidėti sprendimą? Daugumai žmonių sekasi versle dėl jų intuicijos. Dažnai svarbu sugebėti atidėti sprendimą ir suteikti kažkam galimybę abejoti.

Ar mokate dalintis? Lengva įsivelti į kovą dėl vertingų dalykų. Vienas dalykas, kuris tikrai gali pakeisti visą įvykių tėkmę – išmokti dalintis. Šaltiniai, įdomūs projektai, patarimai – dalinkitės su kitais ir kiti taipogi dalinsis su jumis.

Ar esate sąžiningi darbe? Būkite sąžiningi tiek, kiek tik galite. Dauguma kolegų tai įvertins.

Naudokite šias strategijas ir jūsų darbovietė pavirs daug malonesne vieta.

www.abcnews.go.com, DELFI.lt