2022-07-29 11:26:48

Viršvalandžiai jums - kasdienybė?

2016.06.16

Keturiasdešimties valandų per savaitę nepakanka sumažinti nesibaigiančių darbų krūvai darbe, todėl viršvalandžiai daugumai yra kasdienybė. Ateinate į biurą anksti, pasiliekate iki vėlumos, savaitgaliais tikrinate elektroninį paštą ir dauguma atvejų taip darote todėl, kad tai jūsų darbo dalis. Tačiau papildomos darbo valandos ne visada yra išeitis.

Galbūt atėjo laikas iš naujo įvertinti situaciją, rašo askmen.com. Liaukitės sėdėję iki vėlumos. Išmokite, kaip protingai dirbti viršvalandžius.

Viršvalandžius dirbkite tik retsykiais

Jei visuomet į biurą atvykstate pirmieji, o išvykstate paskutiniai, galbūt elgiatės neteisingai. Taip, jūsų atsidavimas organizacijai bus pastebėtas, bet dabar jūsų viršvalandžių tikimasi – jie nebevertinami.

Geriausia būtų parodyti entuziazmą ir nesikratyti papildomų darbo valandų, bet neleisti, kad to iš jūsų būtų tikimasi arba kad tai būtų savaime suprantama. Po kurio laiko dėl tokio elgesio iš vadovų sulauksite pagarbos. Dar daugiau, būsite įvertinti, jei noriai sutiksite pasėdėti darbe ilgiau esant įtemptoms situacijoms.

Įsitikinkite, kad jūsų viršvalandžiai pastebimi

Dažniausiai viršvalandžius dirbame niekieno nepastebėti. Nors nėra gerai išdidžiai pranešti, kada atvykote į darbą ar iš jo išvykote, bet galite užtikrinti, kad jūsų aplinkiniai pastebėtų jūsų pastangas.

Galiausiai juk iš dalies viršvalandžius dirbate norėdami būti įvertinti, ar ne taip? Diskretiška taktika, pavyzdžiui, vėlai ar savaitgaliais išsiųsti elektroniniai laiškai, būna pastebėta. Vadovai būna patenkinti, kai jų darbuotojai atsako į elektroninį laišką net turėdami laisvą dieną.

Sekite savo viršvalandžius

Nesvarbu, ar jūsų viršvalandžiai yra atsitiktiniai, ar kasdienos realybė, jūs visada galite žymėtis, kiek papildomų valandų išdirbote. Jei nuolat dirbate viršvalandžius, tai padės jums identifikuoti savo produktyvumo lygį. Dažnai tie, kurie skundžiasi, kad neturi nė laisvos minutės, padaro mažiau, nei kiti. Stebėkite, kokias papildomas užduotis efektyviai užbaigiate viršvalandžiais. Be to, detalus valandų sąrašas padės jums kalbantis su vadovu; visada geriau savo žodžius paremti įrodymais.

Pasinaudokite jais

Užsirašę savo išdirbtus viršvalandžius galite lengvai jais pasinaudoti. Jie pravers atėjus algos apsvarstymo ar atostogų laikui. Pavyzdžiui, jei jums nepadidino algos, lengvai galite pasakyti, kad dirbote 20 procentų daugiau nei turėjote. Niekad nesinaudokite savo viršvalandžiais kaip grasinimo priemone. Vis dėlto pateikę skaičius galite panaudoti juos kaip pagrindą deryboms.

Jei nuolat dirbate viršvalandžius, negausite iš to naudos, be to, kentės jūsų produktyvumas. Sekite savo viršvalandžius, panaudokite juos savo naudai – kad efektyviai užbaigtumėte darbus ir gautumėte papildomų privilegijų.

www.delfi.lt

Raktinis žodis: