2022-07-29 11:26:48

Gyvenkime dabar

2016.06.16

Liaudyje sakoma, kad, kas per daug – tas nesveika. Tai pasakytina ir apie kai kurių žmonių įpratimą gyventi praeitimi. Prisiminimai nėra blogas dalykas, tačiau, jei apie juos galvojama ir kalbama perdaug, tai tampa žalinga yda. Tie, kurie perdaug giriasi darbo metu, rizikuoja tapti nemėgstamais tarp bendradarbių, jų rezultatyvumas suprastėja. 3 priežastys, dėl kurių šis įprotis susiformuoja.

1. Polinkis kaupti

Žmonės iš prigimties yra linkę kaupti. Mes kaupiame prisiminimus, nuotraukas, laimėjimus ir t.t. Mums patinka tai kabinti ant sienos ir laikas nuo laiko peržiūrinėti.

2. Siekimas kitų pripažinimo

Esame linkę apie senos ar nesenos praeities įvykius pasakoti savo draugams. Tai darome dėl to, kad mums labai reikalingas kitų pripažinimas. Pripažinimo ar pagarbos poreikis yra vienas iš bazinių žmogaus poreikių, minimų Maslou (angl. Maslow) piramidėje. Viskas būtų gerai, jei ne kai kurių žmonių godumas mėgautis kitų liaupsėmis.

3. Palankios sąlygos

Šiuolaikinės technologijos kaupti ir girtis leidžia ir virtualioje aplinkoje. Vien tik Facebooke žmonės pakomentuoja ar paspaudžia „patinka“ virš 700 milijonų kartų per dieną. Išmaniųjų telefonų ir mobiliojo interneto plitimas šį skaičių dar labiau didina.

Psichologai pataria gyventi šia akimirka. Prisiminimų kolekcionavimas kai kam yra malonus, tačiau, tuo piktnaudžiaujantieji, ilgainiui tampa mažiau aktyvūs, ne tokie rezultatyvūs darbe. Ne veltui sakoma „užmigo ant laurų“. Linkime jums aktyviai gyventi šią akimirką ir mėgautis tuo, ką teikia gyvenimas.

Parengta pagal Daniel Gulati straipsnį „Stop Documenting, Start Experiencing“.

Raktinis žodis: