2022-07-29 11:26:48

Įpročiai, patinkantys vadovams

2016.06.16

Šiems įpročiams būdingas bendras bruožas - jie taupo jūsų vadovo laiką ir energiją. O dėl to ir jūs, ir vadovas galite pasirodyti kompetentingiau ir pateikti geresnių veiklos rezultatų.

Skaitydami nepamirškite, jog priežastis, dėl kurių vadovams patinka šie įpročiai, gali būti labai paprastai suprantama, kuomet prisimenami priešingi dalykai.

Taigi, vadovams patinka, kai...

Rodote atsakingumą

Jūsų vadovas turi svarbesnių reikalų, nei prižiūrėti, kad jūsų darbai būtų atlikti tvarkingai ir laiku; jis turi savo darbą ir turi savo vadovą, prieš kurį yra atsakingas už savo ir už jūsų darbą, rašo askmen.com.

Kai pateikiate savo darbo rezultatus nustatytu laiku ar anksčiau nustatyto laiko, prisidedate prie sklandžios ir efektyvios biuro veiklos, nepatraukdami neigiamo dėmesio į savo pusę.

Atsakingumas taip pat reiškia, kad imatės atsakomybės ne tik už savo pasiekimus, bet ir už savo nesėkmes. Šiuo atžvilgiu tai susiję su viena savybe, kurios vadovai negali pakęsti – pasiteisinimų kūrimu.

Vadovas supranta, jog kai kurios situacijos nuo nieko nepriklauso, bet esmė yra tame, kaip į tas situacijas reaguojate jūs. Atsakingi žmonės nekuria pasiteisinimų – taškas. Jie tiesiog daro tai, ką ir reikia daryti – ir būtent dėl to atsakingumas yra viena iš darbuotojų savybių, kurios patinka vadovams.

Būnate pasiruošęs

Posakis, priskiriamas Romos dramaturgui Senekai Jaunesniajam, teigia, kad jūsų sėkmė ir pasiekimai yra pasiruošimo atitinkamai progai rezultatas. Šis posakis paprastai būna įpintas kitose citatose bei pasisakymuose, ir išliko aktualus per amžių amžius.

Ką tai reiškia, kam šis posakis taikomas? Bet kada, kai jums tenka dalyvauti susitikime (nesvarbu, ar tai būtų didelė konferencija, ar mažas jūsų ir jūsų vadovo susitikimas) turėtumėte šią situaciją pasitikti apsiginklavęs iki dantų tokiu kiekiu tinkamos informacijos, kokį tik įmanoma gauti.

Vadovai vertina darbuotojus, kurie būna pasirengę įvairiausioms situacijoms: tai parodo jų pasišventimą darbui, motyvaciją ir pasitikėjimą savimi – o tai yra trys veiksniai, kurie labai svarbūs siekiant paaukštinimo.

Dirbate protingai

Darbo dienoje yra ribotas kiekis valandų, o jūsų vadovas tikisi, kad iš tų valandų išspausite viską, kas įmanoma. Efektyvumas yra vienas iš daugelio – ir turbūt pagrindinis – bruožas, kuris patinka jūsų vadovams.

Jums būtų be galo naudinga išmokti maksimizuoti laiko panaudojimo efektyvumą. To išmokti galite laiko panaudojimo efektyvumo ugdymo kursuose, kuriuose jums paaiškins, kuo skiriasi efektyvumas nuo rezultatyvumo. Vienas iš esminių skirtumų tarp šių dviejų dalykų – tai laikas, per kurį pasiekiamas rezultatas, o ne tik pačių rezultatų pateikimas.

Darbas iki išnaktų jūsų vadovui nebūtinai turi sudaryti įspūdį, jog dirbate sunkiai. Iš tikrųjų viršvalandžius labiau įprasta suvokti kaip tam tikro neefektyvumo darbo metu požymį. Jei jums reikia papildomo laiko darbui atlikti, tai geresnį įspūdį apie save sudarysite ateidami į darbą anksčiau.

Domitės veiklos naujienomis

Kai domitės veiklos naujienomis – technologinėmis, susijusiomis su ta pramone ir veikla joje – tai visuomet yra naudinga, bet šiais laikais, kuomet verslo aplinkos klimatas gali pasikeisti per akimirką, tai yra itin svarbu.

Užsiregistruokite tinklalapiuose, kurie elektroniniu paštu siunčia naujienas, susijusias su jūsų pramonės šaka ir stebėkite, ar kur nors nevedami kursai, per kuriuos galėtumėte patobulinti ir atnaujinti savo veiklos įgūdžius.

Kasmetiniai kompetencijos įvertinimo patikrinimai atliekami tik nedaugelio profesijų atstovams, daugumos žmonių kompetentingumas netikrinamas, todėl sparčiai tobulėjant technologijoms jų įgūdžiai ir darbo metodai gali gana greitai pasenti.

Domėjimasis veiklos naujienomis – tai vienas iš įpročių, kuris patinka vadovams, nes taip parodote, jog esate motyvuotas, protingas, besidomintis savo veikla ir pasitikintis savimi.

Jei galite pasiūlyti naujų idėjų, kurias galima pritaikyti darbe, tai padedate savo darbdaviui išlikti konkurencingam, padedate vadovui atrodyti išmintingu žmogumi dėl to, kad jus pasamdė ir apskritai pasirodote puikiai.

Padedate vadovui puikiai pasirodyti

Ši savybė yra tam tikras apibendrinimas, kažkas, ko galima pasiekti turint visas anksčiau išvardintas vadovams patinkančias savybes ir siekiant vengti visų savybių, kurios vadovams nepatinka. Bet tuo neapsiribojama.

Bandant padėti vadovui puikiai pasirodyti, iškyla gana didelė rizika pačiam pasirodyti padlaižiu – o toks įspūdis nepadės jums jokiame karjeros etape. Trumpai tariant, padlaižiai niekam nepatinka. Jie niekam nepatinka dar nuo tos dienos, kai pirmą kartą juos pamatė pradinėje mokykloje, bandančius prisigerinti mokytojai.

Vadovams toks elgesys neatrodys patrauklus dėl to, kad apie juos pačius tai sudarys nelabai teigiamą įvaizdį ir dėl tos priežasties jie tikriausiai už tai neatsidėkos.

Mokykitės įveikti norą garsiai skelbti savo pasiekimus. Tiesiog pasitenkinkite žinojimu, kad jūsų pasiekimai padeda jums kaupti taškus siekiant paaiškinimo ir kad jums bus atitinkamai atlyginta.

Nekalbame apie aklą, mechanišką savo pareigų atlikimą, o apie išmokimą sėkmingai prisiderinti prie aplinkos situacijos – tai yra įprotis, kuris bus naudingas ne tik darbo vietoje, bet ir už jos ribų.

www.delfi.lt