2022-07-29 11:26:48

Ką daryti, kad darbuotojai nepervargtų darbe?

2016.06.16

Kodėl kai kurie kompanijų darbuotojai pervargsta darbe, net ir nedirbdami viršvalandžių. Užsienyje atlikti tyrimai parodė, kad nuo 25 iki 50 procentų darbuotojų darbe pervargsta. Paaiškėjo, kad pervargimo priežastimi neretai yra ne ilgos darbo valandos, bet įprotis daryti keletą darbų vienu metu, visą darbo dieną praleisti neatsitraukiant nuo darbo stalo (neskaitant trumpos pietų pertraukėlės).

Keli patarimai vadovams, norintiems, kad jų darbuotojai nepervargtų darbe:

1. Susirinkimų tvarkos laikymasis. Bendro svarbių reikalų aptarimo metu visi darbuotojai, turėtų būti išjungę savo mobiliuosius telefonus. Rekomenduotina, kad posėdžio trukmė būtų fiksuota ir ne ilgesnė, nei 1 valanda be pertraukų. Šių taisyklių laikymasis, padeda dalyvių dėmesį išlaikyti ties svarbiausiais aptariamais dalykais.

2. Skubių klausimų sprendimas. Kai kurie vadovai mėgsta skubias užduotis darbuotojams deleguoti el. paštu. Vienok, el. paštu išdėstyti užduotį yra patogu, tačiau, tai turi ir neigiamų aspektų. Darbuotojai, nuolat galvojantys ar negavo svarbios žinutės, jaučia įtampą ir tai trukdo jiems susikoncentruoti į kitus darbus. Jei yra galimybė, geriau apie skubias užduotis darbuotojus informuoti telefonu ar kitu būdu.

3. Pertraukėlės.Bent kartą ar keletą kartų per darbo dieną rekomenduotina daryti pertraukėles. Jų metu gali būti sportuojama, geriama kava, žaidžiami žaidimai ar pan. Supratingi vadovai leidžia ir netgi skatina darbuotojus daryti darbo pertraukėles. Tai ne tik padeda darbuotojams atsipalaiduoti, bet ir ugdo komandinę dvasią.

Darbuotojai, norintys nepavargti darbe, turėtų laikytis tam tikrų taisyklių. Vis daugiau kompanijų vadovų pastebi, kad darbuotojai, darbo dieną suskirstantys į kelis darbingus periodus, padaro daugiau, nei nuolat darbo vietoje sėdintys jų kolegos.

Parengta pagal Tony Schwartz straipsnį "The Magic of Doing One Thing at a Time"

Raktinis žodis: