2022-07-29 11:26:48

Kaip pavydas griauna pažangą?

2016.06.16

Pavydas ir sėkminga karjera yra du nesuderinami dalykai. Tuo įsitikinsite sužinoję 5 karjeros sėkmei svarbius dalykus, kuriuos griauna pavydas.

1. Griaunama kompetencija

Pavydūs žmonės daug laiko skiria aplinkinių stebėjimui, kurį lydi nuolatinė baimė, kad kitiems gali sektis geriau. Tai tarsi savaime išsipildanti pranašytė: kuo pavydesnis žmogus – tuo labiau jis ilgainiui atsilieka nuo kitų. To priežastis paprasta – baimingas aplinkinių stebėjimas siurbia energiją, kuri galėtų būti skirta asmenininių sugebėjimų pažinimui ir ugdymui.

2. Naikinamas autentiškumas

Žmogus negali būti autentišku, jei jis daug galvoja apie tai kokie yra kiti ir beveik negalvoja kuo išskirtinis yra pats.

3. Mažinamos galimybės bendrauti

Asmenybę ugdantis bendravimas turi būti paremtas tarpusavio pasitikėjimu ir pagarba. Tai visiškai skiriasi nuo pavydaus aplinkinių analizavimo, kuris ilgalaikėje perspektyvoje nekuria tvirtų ryšių, o tik sukelia nuovargį.

4. Žudomas pasitikėjimas savimi

Pavyduoliai, pasižymintys sunkiu charakteriu, įprastai kenčia nuo nepasitikėjimo savimi. O juk būtent pasitikėjimas savimi yra vienas iš sėkmės faktorių siekiant karjeros.

5. Kuriama bloga nuotaika

Pavydas neatsiejamas nuo nelaimingumo jausmo, kuris ne tik lemia prastesnius rezultatus darbe, bet ir kenkia sveikatai.

Atminkite, visuomet bus žmonių, kurie sugebės tam tikrą darbą daryti geriau nei jūs ar turės daugiau pinigų. Pasistenkite išsiaiškinti kokie yra jūsų išskirtinumai ir dėkite visas pastangas, kad juos sustiprintumėte.

Parengta pagal Glen Llopis straipsnį „6 Ways Envy Destroys Career Advancement“.

Raktinis žodis: