2022-07-29 11:26:48

Kaip stiprinti darbuotojų komandą?

2016.06.16

Kompanijos konkurencingumą įtakoja tai, ar stipri yra įmonėje dirbančių darbuotojų komanda. Kyla klausimas, ar įmanoma sustiprinti darbuotojų komandą, nepatiriant papildomų išlaidų. Atsakymas yra taip.

Mokslininkai pastebėjo, kad beveik niekuo nesiskiriančios darbuotojų komandos, dirbančios vienodą darbą, pasiekia labai skirtingų rezultatų. Buvo nuspręsta panaudoti specialius elektroninius prietaisus, kurie leistų nustatyti, kaip kiekvienos iš komandų nariai bendrauja tarpusavyje. Prietaisai fiksavo komandos narių balso toną, kūno kalbą, su kuo komandos nariai bendravo, kaip bendravo ir t.t.

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad komandos sėkmę lemia darbuotojų energingumas ir įsitraukimas į komandos reikalus ne formalių susitikimų metu. Neilgai trukus, kai kurios kompanijos pabandė tyrimo metu gautomis žiniomis pasinaudoti. Buvo nuspręsta suvienodinti visų įmonėje dirbančių darbuotojų kavos pertraukėlių laiką, kad darbuotojai daugiau bendrautų tarpusavyje. Rezultatai maloniai nustebino – komandos, kuriose buvo išbandyta ši praktika, tas pačias užduotis sugebėjo atlikti per 8 % trumpesnį laiko tarpą, nei anksčiau.  

Siekiant konkurencingumo rinkoje, bet tuo pačiu ir taupant kompanijos lėšas, derėtų pagalvoti, ar verta išlaidauti brangiems personalo mokymams, kuomet įmonė gali pagerinti komandos veiklos rezultatus, tiesiog sustiprindama santykius tarp komandos narių.

Parengta pagal Alex "Sandy" Pentland straipsnį "The New Science of Building Great Teams"