2022-07-29 11:26:48

Kokios ligos gresia karjeristams

2016.06.16

Dažnai karjeros vaikymasis pakerta žmogaus sveikatą. Čia kalbama ne apie banalų stresą. Gydytojai nustatė, kad karjeristą tyko trys „drakonai“: virškinamojo trakto veiklos sutrikimas, kardioneurozė ir alkoholizmas.

Jie nemėgsta pietauti

Karjeristai ir darbe, ir namuose dažnai valgo sausą maistą. Tiesiog ką nors užkanda greitosiomis, nes yra įsitikinę, kad maisto gaminimas užima per daug laiko – juk tiek daug dar reikia suspėti: neparašytas straipsnis, nepadaryta ataskaita ir t.t. Bet skrandis to neatleis. Nesubalansuotas maistas sukelia daug sveikatos problemų. Smegenys negauna reikalingų maistinių medžiagų ir savotiškai „atbunka“: žmogus nebesugeba išspręsti paprasčiausios problemos. O tai – dar vienas streso šaltinis.

Naktys be miego

Gerai, jei karjeros siekiantieji yra tarp tų 15-20 proc. žmonių, kuriems karjeros vaikymasis neturi įtakos sveikatai. Jei ne, vadinasi, visos mintys bus tik apie darbą... Kažkas ne taip? Kodėl nesiseka? Ir štai naktys be miego... Darbe žmogus nuolatos ko nors bijo – staiga kas nors nepasiseks ir jis dėl savo nerangumo negalės siekti karjeros. Visa tai, kaip ir bet kurios kitos stiprios emocijos, padidina adrenalino kiekį. O širdis šito nemėgsta. Gresia kardioneurozė. Nemiga, skaudanti širdis, ištampyti nervai ir t.t.

Alkoholizmas

Pagal statistiką, tarp „darbuočių“ procentas paslėpto alkoholizmo (1-2 stadijos) beveik 6 kartus aukštesnis negu tarp tų, kurie patenkinti savo vieta po saule. O kaip gi kitaip? Visą dieną sukiesi kaip voverė, reikia gi kada nors atsipalaiduoti.

Bet „darbuočiams“ nereikia teatro ar meškerės – gaila laiko. Paprasčiau grįžti namo išgerti stikliuką – kitą ir išsitiesti ant sofos priešais televizorių... Po metų šios dozės jau nebeužtenka... Ir prasidėjo...

"Klaipėda"

Raktinis žodis: