2022-07-29 11:26:48

Kuo skiriasi darbas stambioje kompanijoje nuo darbo smulkioje?

2016.06.16

Žmonės, siekiantys karjeros, dažniausiai smulkesnes kompanijas iškeičia į stambesnes. Tačiau yra dalis tokių, kurie padirbėję stambioje kompanijoje, nusprendžia ją palikti ir pereiti į smulkesnę. Abiejais atvejais tenka prisitaikyti prie iš esmės kitokios organizacinės kultūros.

Kokie gi tie esminiai stambių ir smulkių kompanijų skirtumai, su kuriais susiduria tarp jų migruojantys darbuotojai?

1. Darbo priemonės

Stambiose kompanijose darbuotojai yra aprūpinami visa būtiniausia programine įranga ir tai yra savaime suprantamas dalykas. Deja, bet tai nėra būdinga smulkioms kompanijoms, kurių finansiniai ištekliai ne visada leidžia darbuotoją aprūpinti brangiomis darbui reikalingomis priemonėmis.

2. Biudžetas

Didelėse organizacijose, su darbuotojų veikla susijusioms išlaidoms, įprastai skiriama nemažai pinigų ir tai suteikia jiems daugiau galimybių realizuoti savo idėjas. To negalima būtų pasakyti apie smulkių įmonių biudžetus. Darbuotojams tenka būti labai kūrybingais ir savo sumanymus realizuoti prisitaikant prie kuklių įmonės finansinių galimybių.

3. Atsakomybė

Mažose įmonėse, kitaip nei stambiose, dirbančių žmonių atsakomybės ribos nėra griežtai apibrėžtos. Tokių apribojimų nebuvimas leidžia darbuotojams pasijusti reikšmingesniais komandos nariais, prisiimti daugiau atsakomybės. Smulkiose įmonėse dirbantiesiems neretai tenka atlikti užduotis, su kuriomis jie susiduria pirmą kartą.

Stambių organizacijų darbo pasiūlymai neretai vilioja labiau, nei smulkių jų konkurenčių, tačiau žmogus, prieš pasirinkdamas ar eiti dirbti į stambią, ar į smulkią kompaniją, turėtų kuo geriau pažinti save tam, kad žinotų, kurioje aplinkoje jam sektųsi geriau.

Parengta pagal Donna Fuscaldo straipsnį „Adjust To A Small Company After Working In A Big One"

Raktinis žodis: