2022-07-29 11:26:48

„Spinter tyrimai“: Lietuvoje nyksta mitas, kad vyrai geresni vadovai

2016.06.16

Dauguma šalies gyventojų mano, kad moterys yra tokios pat geros vadovės, kaip ir vyrai. Tokiai pozicijai pritaria 65 proc. šalies gyventojų. 18 proc. mano, kad moterys yra blogesnės vadovės nei vyrai, o 11 proc. laikosi priešingos pozicijos – tai paaiškėjo viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovei „Spinter tyrimai“ atlikus reprezentatyvų šalies gyventojų nuomonės tyrimą.

Respondentų atsakymai skiriasi priklausomai nuo respondentų lyties – vyrai kiek dažniau linkę manyti, kad moteris ir vadovo krėslas yra nesuderinami dalykai (taip mano 22 proc. vyrų ir 14 proc. moterų).

Bemaž pusė (49 proc.) tyrimo dalyvių deklaravo, jog neteiktų jokių prioritetų, net jei turėtų galimybę, kokį vadovą – vyrą ar moterį – pasirinkti. Visgi likusieji tiesioginiu viršininku mieliau matytų vyrą (29 proc. pasirinktų vyrą, 20 proc. – moterį). Įdomu pastebėti, kad šiuo atveju, statistiškai reikšmingų skirtumų tarp vyrų ir moterų atsakymų nėra.

Sociologinis tyrimas atliktas 2005m. liepos 8 – 14 dienomis. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu.

Tyrimas vyko visoje Lietuvos teritorijoje, išdėstytuose taip, kad reprezentuotų visą šalies teritoriją. Tyrimo metu buvo apklausti 1007 respondentai. Respondentų pasiskirstymas proporcingas gyventojų skaičiui šalies regionuose. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 – 75 metų šalies gyventojų pasiskirstymą pagal lytį, amžių, išsimokslinimą ir tautybę.

DELFI.lt