2022-07-29 11:26:48

Žmonės, turintys pašaukimą darbui. Kokie jie?

2016.06.16

Ar kada susimąstėte, kodėl apie kai kuriuos žmones sakoma, kad jie turi pašaukimą? Terminų žodyne žodis pašaukimas apibrėžiamas kaip polinkis į kokį nors darbą ar profesiją. Pastebėta, kad darbuotojai, turintys pašaukimą darbui, turi ir panašius prioritetus. Šiems žmonėms būdinga:

1. Socialinė atsakomybė

Jie stengiasi, kad jų darbas palengvintų gyvenimą kitiems, siekia padaryti pasaulį geresne vieta gyventi. Šiems žmonės svarbu, kad įmonės, kuriose jie dirba taip pat būtų socialiai atsakingos.

2. Meistriškumas

Darbuotojams, turintiems pašaukimą darbui, neretai yra būdingas ir perfekcionizmas. Šia savybe pasižymintieji negali nurimti, kol darbas nėra atliktas puikiai. Jie stengiasi darbus atlikti laiku ir nemėgsta daug kalbančių, bet mažai tenuveikiančių bendradarbių.

3. Nepiniginės vertybės

Žmonės, dirbantys dėl pinigų, iš esmės skiriasi nuo tų, kurie turi pašaukimą darbui. Šių dviejų skirtingų tipų darbuotojų rezultatyvumas kurį laiką gali būti panašus, tačiau laikui bėgant skirtumai tampa vis pastebimesni. Ypač gerai tai matoma kompanijų, kurios siūlo darbą, personalistams. Šiems žmonėms darbo pokalbių metu tenka bendrauti su skirtingus prioritetus turinčiais kandidatais.

Linkime jums peržiūrėti savo prioritetus ir, jei reikia, pakeisti juos į tokius, kurie būdingi pašaukimą turintiems žmonėms. Kai tai padarysite, pagalvokite, ar esamame darbe galėsite sėkmingai įgyvendinti tai ko norite, o gal jau pats laikas būtų pasidomėti kitų kompanijų darbo pasiūlymais?!

Parengta pagal Bill Barnett straipsnį „Make Your Job More Meaningful“

Raktinis žodis: