2022-07-29 11:26:48

5 CV klaidos

2016.06.16

Womenslife.co.za išskyrė šias penkias pagrindines klaidas:

>>Gyvenimo aprašyme nėra krypties. Jei kandidatas domisi visiškai skirtingomis pozicijomis toje pačioje įmonėje, tai greičiausiai jis nebus pakviestas į nei bvieną iš jų. Jei turite daugiau nei vieną karjeros tikslą, tai parenkite daugiau nei vieną gyvenimo aprašymą.

>>Rinkodaros strategijos stoka. Geras gyvenimo aprašymas turi sukurti stiprų pirmąjį įvaizdį arba "parduoti" Jus kaip darbuotoją.

>>Nėra nurodytų pasiekimų. 95 procentuose visų gyvenimo aprašymų trūksta pasiekimų aprašymo. Sakiniai apie pasiekimus privers potencialius darbdavius įsivaizduoti jūsų galimą įnašą į jų bendroves.

>>Raktinių žodžių nebuvimas. Vidutinė CV skaitymo trukmė yra 15 sekundžių, todėl daugiau dėmesio sulaukia tie CV, kuriuose naudojami žodžiai, iš darbdavio skelbimo.

>>Neteisingas gyvenimo aprašymo formatas. Iš esmės yra trys pagrindiniai gyvenimo aprašymo formatai : chronologinis, funkcinis ir hibridinis. Chronologiniame CV viskas rikiuojama pagal datą. Toks formatas yra veiksmingas tuomet, jei jūsų tikslas yra pasilikti toje pačioje pramonės ar veiklos srityje.

Funkcinis: šis aprašymo formatas išryškina ir į aprašymo pradžią iškelia pasiekimus ir įgūdžius, naudingus siekiamame darbe. Tačiau prastai sudarytas funkcinis gyvenimo aprašymas gali būti gluminantis, skaitytojas gali pamanyti, kad žmogus, rašantis apie savo gyvenimo pasiekimus, kažką slepia.

Hibridinis: šiame gyvenimo aprašymo formate panaudotos geriausios kitų gyvenimo aprašymo formatų savybės. Jis išryškina pasiekimus ir įgūdžius ir neapsunkina skaitymo. Tai yra pats geriausias formatas visiems ieškantiesiems darbo, bet taip pat tai yra toks gyvenimo aprašymo formatas, kurio laikytis yra sudėtingiausia, nes reikalauja rimtų apmąstymų siekiant išsiaiškinti kokie yra esminiai naujame darbe reikalingi įgūdžiai, patrauksiantys potencialaus darbdavio dėmesį.

Kai jūsų gyvenimo aprašymas bus parengtas taip, kad jame nebus nė ženklo penkių pagrindinių gyvenimo aprašymo klaidų, būsite teisingame kelyje siekiant pakvietimo į pokalbį dėl darbo ir savo karjeros tikslų. Kiek prarastų galimybių jums kainuoja jūsų senasis gyvenimo aprašymas?

www.delfi.lt