2022-07-29 11:26:48

Kaip parašyti gerą CV ir sudominti darbdavį?

2023.12.05

Kalbėdami su darbo ieškančiaisiais pastebime, kad dažnam kyla daug klausimų apie gyvenimo aprašymo kūrimą – kaip jis turi atrodyti, kokią informaciją būtina įrašyti ir kaip savo gyvenimo patirtį sutalpinti į vieną ar du puslapius. Aptarkime, koks gi yra geras CV ir kaip būti pastebėtam tarp begalės kandidatų.

Aiški struktūra

Pirmiausia, geras gyvenimo aprašymas yra tas, kurį lengva suprasti. Nekurkite sudėtingos struktūros CV su įdomiu, bet sunkiai suprantamu dizainu. Jeigu gyvenimo aprašyme sunku rasti svarbiausią informaciją, darbdavys jo gali nė neskaityti.
Geriausia CV kurti karjeros platformoje (pavyzdžiui, CVMarket.lt), kur jums užduodami svarbiausi klausimai, o CV sukuriamas pagal standartinį šabloną. Tokiame gyvenimo aprašyme darbdaviai iškart žino, kurioje vietoje ieškoti jiems aktualiausios informacijos.

Visa reikalinga informacija

Nepamirškite į CV įrašyti visų reikalingų faktų apie save. Būtina įrašyti kontaktinius duomenis, pristatyti save, savo darbo patirtį, išsilavinimą, mokamas kalbas. Kai kuriose darbo pozicijose būtinos vairavimo kategorijos, publikacijos, kompiuterio programų įgūdžiai.
Čia vėlgi gali pagelbėti skelbimų portale kuriamas CV – jums užduodami visi reikalingi klausimai, todėl nieko nepamiršite.

Asmenybės aprašymas

Pagalvokite, kaip pristatytumėte save nepažįstamam žmogui per kelias sekundes? Jūsų, kaip asmenybės, prisistatymas yra labai svarbus, kadangi darbdaviai renkasi ne tik gerą specialistą, bet ir asmenybę. Prisistatymo skyriuje aprašykite savo asmeninius pasiekimus ir siekius, lūkesčius. Nepamirškite parašyti savo stipriausias savybes, kurios svarbios jūsų svajonių darbe.

Trumpai, bet aiškiai

Ilgą prisistatymą palikite darbo pokalbiui, o gyvenimo aprašyme stenkitės per daug neišsiplėsti, kadangi darbdavys nori visus gautus CV peržiūrėti kuo greičiau. Jeigu turite daug patirties, nerašykite  ilgų aprašymų. Taip pat galite aprašyti tik tą patirtį, kuri reikalinga darbo pozicijai, į kurią norite kandidatuoti. Patirtyje stenkitės rašyti ne apie kasdienes užduotis, o apie tai, ko išmokote, ką pasiekėte, kokių įgūdžių įgijote.

Tvarkingas tekstas

Jūsų motyvaciją dirbti, pastangas ir atsakingumą puikiai atskleidžia tekstas. Jeigu jame yra daug gramatinių, korektūros ar stiliaus klaidų, jūsų CV neatrodys rimtai. Kelis kartus pasitikrinkite, ar nepalikote klaidų, o geriausiu atveju – paprašykite, kad jūsų gyvenimo aprašymą peržiūrėtų puikiai lietuvių kalbą (arba kitą kalbą, kuria rašote CV) mokantis žmogus.

Pritaikykite CV darbo skelbimui

Prieš siųsdamas savo CV darbdaviui, atkreipkite dėmesį į skelbime įrašytus reikalavimus. Galbūt turite pageidaujamą įgūdį ar savybę, bet to neįrašėte į savo aprašymą? Pakoreguokite punktus ir pritaikykite savo gyvenimo aprašymą tai darbo pozicijai, į kurią kandidatuojate – taip būsite greičiau pastebėtas.

Geras CV nėra tas, kurį parašė daug patirties turintis specialistas. Gerą CV gali sukurti ir savo karjerą dar tik pradedantis žmogus. Svarbiausia parodyti savo motyvaciją, atsakingai bei aiškiai aprašyti savo įgūdžius ir savybes. Tad kviečiame pasinaudoti mūsų patarimais ir susikurti CV darbo portale CVMarket.lt:

Kurti CV