2022-07-29 11:26:48

Kaip derėtis dėl algos?

2016.06.16

Derybos dėl algos nėra mėgstamiausia darbo pokalbio dalis daugeliui kandidatų. Ypač tuomet, kai situacija rinkoje palankesnė darbdaviams, nei potencialiems darbuotojams. Karjeros stratego John Lees teigimu, darbuotojai, pradėję dirbti už suderėtą algą, dažniausiai pakartotinai dėl jos derėtis ryžtasi tik praėjus dviems metams. Vis dėlto, derybų metu slegiančią įtampą sumažinti galima, tereikia pasinaudoti keliais naudingais patarimais.

Turėkite alternatyvą

Susikurkite tokias aplinkybes, kad jums palankūs būtų bent du darbo pasiūlymai. Tokiu atveju jausitės tvirčiau derėdamiesi dėl atlyginimo ir kitų darbo sąlygų. Pastaruoju metu situacija rinkoje palankesnė kompanijoms, kurios siūlo darbą, nei darbuotojams. Todėl tam, kad patiktumėte darbdaviui, jums teks būti labai kūrybingais. Darbdaviui svarbiausia, kad jūsų sugebėjimai atitiktų būtent jo poreikius, nes kompanijai nereikalingas dar vienas tiesiog geras darbuotojas.

Žinokite, kas siūloma rinkoje

Prieš derėdamiesi su darbdaviu, pasidomėkite, kokie atlyginimai į tas pačias pozicijas kandidatuojantiems potencialiems darbuotojams siūlomi rinkoje. Tokios informacijos galima rasti karjeros tinklalapiuose, kaupiančiuose atlyginimų statistiką.

Kai siūloma per mažai

Jei darbdavys siūlo mažiau, nei tikėjotės, nebijokite mandagiai paprieštarauti. Galėtumėte apie tai užsiminti pradėdami nuo to, kad darbdavys, ko gero, neteisingai įvertino jūsų sugebėjimus ir kad jūs gebate padaryti daugiau.

Derėkitės ne tik dėl pinigų

Daugelis kandidatų daro klaidą derėdamiesi tik dėl pinigų. O juk svarbūs ir tokie dalykai, kaip darbo sąlygos, tobulėjimo galimybės bei kolektyvas (galimybė dirbti su savo srities profesionalais ir mokytis iš jų). Derybos su darbdaviu daugumai potencialių darbuotojų kelia tam tikrą įtampą. Vis dėlto, tinkamai save pristatyti turi mokėti kiekvienas, norintis, kad už jo sugebėjimus būtų mokama tiek, kiek tai yra verta darbo rinkoje.

Parengta pagal Amy Gallo straipsnį "How to Negotiate Your Next Salary"

Raktinis žodis: