2022-07-29 11:26:48

Pasirengimas darbo pokalbiui

2016.06.16

Turite tik vieną šansą sudaryti gerą pirmą įspūdį. Šis trumpas pokalbis yra galimybė parodyti darbdaviui, kad būsite iš tiesų naudingas kompanijai. Nepaisant jūsų darbo patirties ir interviu, kuriuose dalyvavote, skaičiaus, prieš einant į pokalbį dėl darbo visada verta prisiminti bei atnaujinti savo interviu įgūdžius. Kruopštus pasiruošimas interviu padidina galimybę būti priimtam į darbą. Norint sudaryti geriausią įmanomą įspūdį, siūlome vadovautis šiais patarimais:

Įsivaizduokite save darbdavio vietoje

Kokio žmogaus darbdavys ieško? Darbo pasiūlymai yra lengvai suprantamas tokios informacijos šaltinis. Kokio žmogaus jūs ieškotumėte šiai darbo pozicijai? Be specifinių savybių darbdaviai visada ieško motyvuotų, darbščių bei protingų darbuotojų. Parodykite šias savo savybes interviu metu.

Sužinokite apie bendrovę viską

Kokie jos tikslai? Kokios jos stipriosios ir silpnosios pusės? Kas yra jos pagrindiniai konkurentai? Kuo daugiau informacijos žinosite apie bendrovę, tuo tiksliau galėsite atsakyti į interviu klausimus.

Išmokite atsakyti į netikėtus klausimus

Nesvarbu, kaip intensyviai ruošiatės interviu, kai kurie klausimai gali jus nustebinti ar net sutrikdyti. Skirkite laiko paruošti atsakymus visiems įmanomiems klausimams, kuriuos, jūsų nuomone, darbdavys galėtų užduoti. Stenkitės atsakinėti aiškiai ir glaustai.

Būkite savimi

Apsimesdami kitokiu, nei esate iš tiesų, galite padaryti įspūdį interviu vedėjui ir, galbūt, netgi gauti darbą. Tačiau galite nesusidoroti su darbu, kuriam neturite pakankamų įgūdžių.

Nemanykite, kad jūsų išsamus CV bei didelė darbo patirtis jau garantuoja darbą. Jūsų bendravimas interviu metu turi nė kiek ne mažesnę reikšmę, nei profesiniai įgūdžiai ar patirtis.

Raktinis žodis: