2022-07-29 11:26:48

Penkios darbo interviu sėkmės paslaptys

2016.06.16

Ieškant naujo darbo, reikia žinoti keletą dalykų apie pokalbius dėl darbo, kurie yra svarbūs, tačiau ne kiekvienam kandidatui yra suprantami.

1. Darbas jau beveik jūsų

Darbdaviai yra labai užimti žmonės ir jei jus pakvietė į pokalbį, žinokite, kad jie tikisi, jog esate tinkamas kandidatas. Kitaip tariant, jūs jau beveik laimėjote atranką, jei tik visko nesugadinsite darbo pokalbyje.

2. Elkitės natūraliai

Eidami į darbo pokalbį, pasistenkite elgtis natūraliai. Jei jūs esate entuziastingas, pasitikintis savimi žmogus, nebijokite to parodyti ir darbo pokalbyje. Darbdaviai mėgsta panašius į save - daug dirbti pasiryžusius kandidatus. Be to, jei mėginsite išmokti atsakymus į tipinius klausimus, o ne atsakinėsite nuoširdžiai, jus anksčiau ar vėliau pričiups.

3. Būkite tvarkingas

Prieš eidami į darbo pokalbį, išsiaiškinkite, kaip rengiasi įmonės darbuotojai. Kiekvienoje kompanijoje yra tam tikros formalios ar neformalios aprangos taisyklės. Jei jums nėra žinomas kompanijos aprangos stilius, bent jau apsirenkite tvarkingai. Neikite į interviu nesiprausę ar neplovę galvos. Venkite labai ryškių spalvų drabužių. Nusivalykite batus. Neikite su suplyšusiais drabužiais. Atsisakykite kvepalų, nes jų aromatas gali būti ne visiems priimtinas.

4. Parodykite, kad trokštate šio darbo

Jei iš tikrųjų norite dirbti kompanijoje, į kurios darbo pasiūlymą kandidatuojate, nebijokite to parodyti. Darbdaviai tikisi, kad naujasis darbuotojas nori būti būtent jų komandos dalimi, kad jis nepaliks įmonės, vos tik konkurentams pasiūlius didesnį atlyginimą.

Po darbo interviu nepalikite visko likimo valiai. Skambindami ar rašydami elektroninį laišką darbdaviui ir teiraudamiesi, kaip jums sekėsi, jūs parodysite, kad darbas šioje įmonėje jums tikrai rūpi. Tik nemėginkite šantažuoti darbdavio, kad turite kitą darbo pasiūlymą ir nespauskite jo pateikti savo atsakymą kuo skubiau.

5. Dažnas darbdavys neturi laiko

Veikiausiai bus taip, kad darbdavys paprašys jūsų pateikti atsakymą tuoj pat, nors iš jo atsakymo galite nesulaukti savaitę ar ilgiau. Nesisielokite dėl to, verčiau pasistenkite suprasti, kiek mažai laiko turi įmonės vadovas ar už darbuotojų atranką atsakingas asmuo.

Suprasdami, ką susitikimas su jumis reiškia potencialiam darbdaviui, jūs galite padidinti savo galimybes gauti naują darbą.

Raktinis žodis: