2022-07-29 11:26:48

Penkios dažniausiai pasitaikančios interviu klaidos

2016.06.16

Sunkus darbas siuntinėjant CV ir motyvacinius laiškus pagaliau atsipirko – jus pakvietė į interviu. Sveikiname! Tai yra kitas svarbus jūsų darbo paieškos etapas. Ir vienintelė galimybė sudaryti apie save nepriekaištingą įspūdį. CV Market pateikia penkias dažniausiai pasitaikančias interviu klaidas.

1. Apklausa vietoj interviu

Dauguma kandidatų tikisi, kad jie bus apklausiami. Bet interviu dėl darbo yra dalykinis pokalbis, kur abi pusės ir klausinėja, ir atsako į klausimus. Tik atsakinėdami į klausimus, o patys neklausdami darbo ieškantieji pasyviai dalyvauja darbo pokalbyje, dėl to nesukuria gero įspūdžio. Neužduodami interviuotojui klausimų, patys verčiate jį būti tardytoju.

2. Teigiamos silpnybės

Dažnai interviu vedėjai klausia kandidatų „Kokios yra jūsų blogiausios savybės?“ Kai kuriuose straipsniuose apie interviu patariama nurodyti tokią blogąją savybę, kuri iš iš tiesų yra daugiau gera savybė, pavyzdžiui: „Esu per didelis perfekcionistas“.

Tačiau darbdaviai nėra kvaili. Jei jūsų paklausė apie jūsų silpnybes, nurodykite kokią nors savybę, kurią norėtumėte patobulinti ir, svarbiausia, papasakokite, ką jūs darote, kad tobulėtumėte toje srityje. Taip atsakydamas pasirodytumėte kaip žmogus, žinantis savo silpnąsias vietas, norintis tobulėti ir aktyviai tai darantis. Interviuotojams iš tiesų nerūpi jūsų silpnybės – jie tiesiog nori pažiūrėti, kaip jūs atsakote į sunkius klausimus ir tai ką jūs atsakysite, gali daug pasakyti apie jus.

3. Neturiu klausimų

Kiekvienas interviu baigiasi interviuotojo klausimu „Ar turite kokių nors klausimų?“. Blogiausia yra atsakyti, kad neturite. Klausimų neturėjimas reiškia, kad jūs arba nesidomite darbu, arba esate nepasiruošęs interviu. Dažnai kandidato užduoti klausimai interviuotojams padaro didesnį įspūdį nei atsakymai į interviuotojų klausimus.

Prieš kiekvieną interviu susidarykite kelių klausimų sąrašą, kad iš anksto žinotumėte, ko galite paklausti darbdavio.

4. Klaidingas rengimasis interviu

Dažniausiai kandidatai rengiasi interviu tirdami bendrovę ir peržiūrinėdami jos internetinę svetainę, tačiau jie netiria savęs, savo patirties, žinių ir įgūdžių. Savo savybių ištyrimas padės jums ilgai negalvojant atsakyti į klausimus apie jūsų patirtį bei įgūdžius.

5. Ijungtas mobilusis telefonas

Interviu netu skambantis mobilusis telefonas yra nepateisinama blogybė. Išjunkite savo telefoną dar prieš įeidami į bendrovės biurą.

Raktinis žodis: