2022-07-29 11:26:48

10 patarimų, kaip pradėti karjerą

2016.06.16

Karjeros darymas yra beveik visą gyvenimą trunkantis procesas. Kviečiame pasinaudoti naudingais patarimais, skirtais pradedantiems karjerą žmonėms.

1. Atsisakykite neigiamos informacijos

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodo daugybė pranešimų, kad jaunimo nedarbas didelis. Nekreipkite į juos dėmesio, kad nenugrimztumėte į depresijos liūną. Ieškokite naudingos informacijos, kuri padėtų rasti pirmą darbą.

2. Tikslų siekite aktyviai

Atminkite, karjera savaime nepasidaro, ją reikia padaryti patiems. Kad būtų lengviau suvokti karjeros siekimo rimtumą, galite save sulyginti su maratono bėgiku, ar žmogumi, kopiančiu į Everestą.

3. Parodykite savo vertę

Kiekviena prekė rinkoje turi tam tikrą vertę pirkėjams. Už kai kurias prekes mokame daugiau, vien dėl to, kad jos turi žinomus prekės ženklus. Jūs taip pat turite išmokti pristatyti save darbdaviams taip, kad jie pasirinktų būtent jus, o ne kažkurį kitą kandidatą.

4. Elkitės profesionaliai

Kandidatuodami dėl darbo turite elgtis profesionaliai. Patarimai kandidatams: prieš kandidatuodami, pasidomėkite įmone; darbo pokalbyje venkite žargoniškų posakių; darbdaviui rašykite personalizuotus laiškus; prieš siųsdami laišką įmonei, patikrinkite jį bent du kartus;

5. Apverskite darbo paieškas „aukštyn kojom“

Dauguma žmonių kandidatuoja į daugybę darbo pasiūlymų ir tik vėliau ieško išsamesnės informacijos apie kompaniją, į kurios darbo pasiūlymą kandidatavo. Rekomenduojame darbo paieškas vykdyti pirmiausia pasidomint kompanija - potencialiu darbdaviu ir tik tada kandidatuojant į kompanijos darbo pasiūlymą.

6. Tapkite patraukliu kandidatu

Darbdaviai, ieškantys išsamesnės informacijos apie kandidatus, vertina du dalykus, tai: kandidato sugebėjimai ir jo ryšiai. Visa tai galima sukurti tinkamai save pristatant socialiniuose tinkluose, tokiuose, kaip Linkedin, Facebook ar Google+.

7. Kurkite savo tinklą

Paprašykite, kad žmogus, kuriuo pasitikite, nurodytų bent kelis žmones, kuriuos jis pažįsta, ir kurie dirba jus dominančioje profesinėje srityje. Susitikite su tais žmonėmis ir pasikalbėkite apie veiklą, užsiminkite, kad ieškote darbo. Pokalbio pabaigoje, paprašykite, kad šie žmonės nurodytų bent kelis žmones, kuriuos jie pažįsta, ir kurie dirba jus dominančioje profesinėje srityje. Tokiu būdu jūsų darbo paieškos įgys pagreitį.

8. Pasijuskite darbdavio kailyje

Įsivaizduokite, kad esate darbdavys, kurio kompaniją ką tik paliko darbuotojas ir, kurio darbų nespėja atlikti likę darbuotojai. Ką jūs norėtumėte išgirsti iš, į darbo pokalbį pakviesto, kandidato. Pasistenkite „išgydyti“ darbdavio „skaudamas vietas“ - pasiūlykite tuos savo įgūdžius, kurie kompanijai yra reikalingi. Nemeluokite darbdaviui, žadėkite tik tai, ką iš tikrųjų galėsite atlikti.

9. Darykite pertraukas

Darbo paieškos yra tarsi nepertraukiamas darbas. Kartais tai gali kelti didelę įtampą. Kad atsikratytumėte streso, atsitraukite nuo paieškų, išeidami pasivaikščioti ar žiūrėdami įdomų filmą.

10. Raskite, žmogų kuris jus palaikys, kai bus sunku

Ieškodami darbo šiuo, kandidatams ypatingai sunkiu periodu, turite neprarasti vilties, kad ateis ta diena, kai, galiausiai, būsite priimti į darbą. Būsite stipresni, jei turėsite draugą ar mokytoją, kuris jus palaikys, kad ir kas benutiktų.

Kopimas karjeros laiptais tiesiogiai susijęs su jūsų asmeniniu augimu. Tai nėra lengvas pasivaikščiojimas. Tai galite sulyginti su kopimu į Everestą ar maratono bėgimu. Tikimės, kad aukščiau pateikti patarimai padės jums karjeros kelyje.

Parengta pagal Susanne Goldstein straipsnį „How to compete against the other two milion new grads pouring into the job market“.

Raktinis žodis: