2022-07-29 11:26:48

12 patarimų siekiantiems daugiau

2016.06.16

Išminties galima pasisemti iš knygų, interneto, ar klausantis patyrusio žmogaus patarimų. Sužinokite 12 dalykų, kurių derėtų laikytis, norint gyvenime pasiekti daugiau ir tapti laimingesniais.

1. Kuo geriau save pažinsite, tuo daugiau galimybių turėsite pasielgti tinkamai

Žmonės žino daugybę būdų, kaip išvengti atsakomybės ar apsaugoti save nuo savigraužos priėmus klaidingą sprendimą. Tačiau šie būdai į sėkmę nenuves. Norintieji daug pasiekti turėtų stengtis geriau save pažinti, nes tik tai padės priimti geresnius sprendimus gyvenime.

2. Pastebėkite gerus dalykus

Daugelis turi ydingą savybę pastebėti neigiamus dalykus. Žmonėms yra įprasta dalintis neigiamomis naujienomis dažniau, nei teigiamomis. Vis dėlto, norėdami, galite tai pakeisti, kasdien pastebėdami bent vieną teigiamą dalyką.

3. Nebijokite išeiti iš saugumo zonos

Saugumo priešingybė yra atvirumas. Didžiausias iššūkis yra palikti gynybinę poziciją ir atvirai bendraujant su žmonėmis, pažinti save tokius, kokie esame iš tikrųjų.

4. Nebūkite kerštingi

Jei jus kas nors pažemino, nesistenkite atkeršyti kaltininkui, nes taip darydami nieko gero nepasieksite, tik sukelsite keršto troškimą kitiems.

5. Svarbiausius darbus atlikite ryte

Dauguma žmonių darbingiausi yra darbo dienos pradžioje. Siekiant produktyvumo, patartina darbinguoju periodu bent 90 minučių susitelkti ties svarbiomis užduotimis.

6. Vertingi dalykai yra sunkiai pasiekiami

Siekiant karjeros aukštumų, nederėtų pasikliauti vien tik įgimtais talentais. Daugiausia pasiekia tie, kas daug praktikuojasi ir reguliariai peržiūri savo veiklos rezultatus.

7. Kuo daugiau dalykų darykite automatiškai

Kasdieną mus supa daugybė rutininių darbų, kuriuos darome automatiškai. Pasikartojančių darbų, kurie reikalauja daug mūsų dėmesio, o tuo pačiu, ir mūsų energijos, ilgainiui atsisakoma. Pasistenkite kuo daugiau dažnai besikartojančių nesudėtingų užduočių atlikti automatiškai, per daug negalvodami apie kiekvieną iš jų kiekvieną kartą iš naujo.

8. Neskubėkite

Senovės romėnų posakis skubėk lėtai turi prasmę. Norint tikrai gerai atlikti svarbius darbus, sukurti tvirtus ilgalaikius santykius, tam reikia skirti daug dėmesio ir laiko.

9. Mėgaukitės pilnatvės jausmu

Kai kurių žmonių godumas yra neribotas, nesvarbu, kad ir kiek išteklių jie turėtų sukaupę. Godumo problemos daugiau ar mažiau, kankina beveik visus. Pasistenkite įvertinti dalykus, kurių turite pakankamai ir mėgaukitės pilnatvės jausmu.

10. Elkitės teisingai

Neretai gyvenime tenka pasirinkti ar elgtis teisingai, ar siekiant naudos sau. Atminkite, kad tik veikdami sąžiningai, dėl savo poelgių jausitės gerai ir praėjus daugybei metų.

11. Pasauliui duokite daugiau, nei iš jo imate

Žmonija nuolat naudoja žemės išteklius. Pagalvokite, kaip galėtumėte pasauliui grąžinti daugiau, nei iš jo imate ir pasistenkite tai įgyvendinti.

12. Mėgaukitės kiekviena gyvenimo akimirka

Džiaukitės viskuo, kas nutinka jūsų gyvenime, nes laikas bėga nenuilstamai ir senatvė visus užklumpa netikėtai.

Išmintiingų patarimų būna įvairių, tikimės, kad šie12 patarimų padės jums siekti užsibrėžtų tikslų.

Parengta pagal Tony Schwartz straipsnį „Turning 60: The Twelve Most Important Lessons I've Learned So Far“

Raktinis žodis: