2022-07-29 11:26:48

4 patarimai keičiantiems darbą

2016.06.16

Naujo darbo paieškas dalis žmonių vykdo jau turėdami darbą, dalis, būdami bedarbiais. Kiekvienu iš šių atvejų susiduriama su tam tikrais sunkumais: trūksta laiko naujo darbo paieškoms arba tiesiog trūksta pinigų. Patarimai, keičiantiems darbą ir norintiems palengvinti naujo darbo paieškas.

1. Susidarykite paieškų tvarkaraštį

Susiplanuokite dieną taip, kad darbo paieškoms liktų bent dvi laisvos valandos po darbo. Taupyti paieškų laiką padeda „darbo paieškos agentų“ sukūrimas. „Darbo paieškos agentai“ darbo ieškantiesiems suteikia galimybę būti informuotais apie naujus darbo pasiūlymus, atitinkančius jų nustatytus kriterijus.

2. Fiksuokite kandidatavimo istoriją

Dalis darbo paieškos portalų suteikia galimybę sekti kandidatavimo istoriją. Jei kandidatuojate į darbo pasiūlymus, naudodamiesi daugiau nei vieno darbo paieškos portalo paslaugomis, kandidatavimo istoriją kaupkite savo kompiuteryje ar internetinėje užrašinėje. Tai reikalinga tam, kad sulaukę darbdavio skambučio, žinotumėte į kokį jo darbo pasiūlymą kandidatavote.

3. Susitikite su darbdaviais jums tinkamu laiku

Kandidatuodami dėl darbo, informuokite, kad šiuo metu turite darbą. Kviesdami jus į darbo pokalbius, jie supras, kad negalite susitikti darbo laiku. Nebandykite meluoti esamam darbdaviui, kad einate į susitikimą su klientu, jei iš tikro einate į darbo pokalbį. Tiesiog suplanuokite viską taip, kad darbo pokalbiai vyktų po darbo.

4. Darbo paieškas išlaikykite paslaptyje

Geriau, kad jūsų esamas darbdavys nesužinotų apie jūsų darbo paieškas. Taip nutikus, galite sulaukti netikėto pokalbio, o gal net ir atleidimo iš darbo.

Darbą žmonės nusprendžia keisti dėl to, kad esama kompanija jiems nepasiūlo tokių profesinio augimo galimybių, kokių jie norėtų. Tačiau dalis yra darbuotojų, kurie tiesiog nepritampa, ar dėl savo trūkumų yra nemėgiami. Prieš keisdami darbą, gerai pagalvokite dėl kokių priežasčių tai darote ir ar verta tai daryti. Jei vis dėlto nusprendėte pakeisti darbą, tikimės, kad minėti patarimai jums padės tai įgyvendinti.

Parengta pagal Lindsay Olson straipsnį „6 Ways To Look For A New Job While You're Still Employed“

Raktinis žodis: