2022-07-29 11:26:48

6 priežastys, kodėl naujo darbo verta dairytis nuolatos

2019.02.11

Galbūt Jūs esate visiškai laimingas savo dabartiniame darbe ir tai yra puiku. Bet jeigu Jums netikėtai paskambintų atrankų specialistas ar draugas parodytų absoliučiai Jūsų įgūdžius atitinkantį darbo pasiūlymą, ar Jūs išmėgintumėte savo jėgas? Ar visada nusiunčiate savo gyvenimo aprašymą, jeigu netyčia pamatote įdomų darbo skelbimą? Jeigu taip, ar Jūsų CV nuolatos atnaujinamas?

Dažnai mes įsipatoginame (o galbūt bijome ar tingime) esančioje darbo pozicijoje ir net negalvojame, kad galbūt galime pasiekti ir dar daugiau. Tiesa yra ta, kad galime pražiopsoti idealaus darbo galimybę arba netgi prarasti esamą darbą. Todėl dairytis naujo darbo pasiūlymo vertėtų visada. Štai 6 priežastys, kodėl peržvelgti skelbimus turėtume nuolatos.
 


Nėra profesinio augimo arba jis labai lėtas. Išskyrus atvejus, kai darbas nuolatos meta iššūkius ir verčia mokytis naujų dalykų bei įgūdžių, darbuotojai verda savo sultyse ir netobulėja. Amerikos darbo portalas paskaičiavo, kad dažniausiai žmogus darbe intensyviai mokosi ir tobulėja per pirmus 2 darbo metus. O vėliau tiek noras aprimsta, tiek naujovių darbo procesuose apmažėja.

Lojalumas atsiperka vis rečiau. Jau seniai praėjo tos dienos, kai žmonės viename darbe išdirbdavo po 20-30 metų ir išeidami į pensiją gaudavo dovanų. CVMarket.lt portale atlikus lankytojų apklausą paaiškėjo, kad net 6 iš 10 darbuotojų įmonė už lojalumą niekaip neatsidėkoja. Tiesa pasakius, lojalumas netgi gali atsisukti prieš Jus pačius. Jus galite būti paaukštintas, tačiau statistika rodo, kad tokiais atvejais atlyginimas nepadidėja tiek, kiek jis galėtų, jeigu pereitumėte į kitą darbovietę.

Naujos galimybės. Visada svajojote dirbti įmonėje X? Tačiau ji veikia tik tolimajame užsienyje, o palikti gimtinės neplanuojate. Į Lietuvą nuolatos žengia naujos tarptautinės kompanijos, jos ieško būsimų darbuotojų ir nebūtinai visa tai eskaluoja per žiniasklaidos priemones. Nesidairydami, galite labai lengvai nepastebėti, kad kaip tik išsvajotoji įmonė X ieško būtent tokio specialisto, kaip Jūs. Nepraleiskite savo šanso!

"Užsisėdėjimas". Vis pasitaiko darbdavių, kurie kaip tik atsisako žmonių kandidatūros, kurie vienoje darbovietėje bei vienoje pozicijoje išdirba 5 metus ir daugiau. Mat tai vertina kaip nepasitikėjimą savo jėgomis, sunkų prisitaikymą prie pokyčių, pasyvumą. Jiems reikia žmonių su "šviežiomis mintimis“.

Labai greitai viskas gali pasikeisti. Ir nebūtinai į gerąją pusę. Niekada negalite žinoti, kada atsiras nauja vadovybė, o galbūt investuotojai, kurie pakeis įmonės veiklą, o gal nuspręs atnaujinti kolektyvą ir Jūs prarasite darbą. Imkite į rankas savo likimą ir būkite vienu žingsniu priekyje. Žinokite, kokios Jūsų naujo darbo galimybės.

Neįdomus tampa tobulu. Specialistas, turintis darbą, netikėtai gavęs darbo pasiūlymą nueina tik į kas trečią darbo pokalbį. Tokia statistika. Dažnas, turintis patenkinamą darbą lengva ranka atmeta gautą pakvietimą į pokalbį, nes "nepatinka įmonė", "nieko gero jie nepasiūlys", "laiko gaišimas", "girdėjau negerų gandų" ir pan. Tačiau faktas tas, kad niekada negali žinoti, ką būtent Jums pasiūlys. Taip pat bet kuris darbo pokalbis suteiks patirties bei pasitikėjimo, sužinosite rinkos naujienas, kokios šiuo metu vyrauja tendencijos (atlyginimo, priedų ir pan.). Visa ši informacija gali būti labai naudinga tiek kalbant su esamu darbdaviu dėl paaukštinimo, tiek ruošiantis "svajonių darbo“ pokalbiui. Nepamirškite, bet kokia patirtis yra vertinga.

Išvada tokia, kad eidami į darbo pokalbius, peržiūrėdami darbo pasiūlymus, kandidatuodami Jūs absoliučiai neturite ką prarasti. Vienintelis dalykas, kuris nutiks – padidės tikimybė rasti svajonių darbą ir pasigerinti dabartinį gyvenimą.

 

Peržiūrėkite naujausius darbo pasiūlymus:

 

 

Raktinis žodis:
karjera
patarimai
darbo paieška
naujas darbas
darbo keitimas
darbo paieska
naujos galimybes