2022-07-29 11:26:48

7 patarimai, kaip darbo interviu gauti ko norite

2016.06.16
Sulaukus darbdavio kvietimo į darbo pokalbį, kiekvienam iškyla klausimas kokio atlyginimo prašyti. Kad jaustumėtės tvirčiau, rekomenduojame pasinaudoti 7 praktiškais patarimais.

1. Tarkitės su draugais

Jei abejojate dėl to, ko galėtumėte būti vertas darbo rinkoje, pasikalbėkite apie tai su draugais. Kitų žmonių nuoširdžiai išreikštos nuomonės padės jums apsisprendžiant kokio atlyginimo prašyti darbo pokalbio metu.

2. Turėkite aukštus lūkesčius

Pokalbyje su darbdaviu prašykite tokio atlyginimo, kuris jus visiškai patenkintų ir jums nebūtų gaila atiduoti visų savo jėgų darbui.

3. Galvokite kaip darbdavys

Išmokite į situaciją pažiūrėti darbdavio akimis. Tai padės jums geriau suvokti situaciją ir geriau pajausti kokio atlyginimo derėtų prašyti.

4. „Ne“ reiškia „vėliau“

Jei paprašę aukštesnio atlygio išgirdote neigiamą atsakymą, nenusiminkite – prie šio klausimo galėsite sugrįžti po tam tikro laiko.

5. Būkite kitokiais, nei dauguma

Jei dar niekas nėra prašę tokio atlygio, kokio jūs ketinate prašyti, nebijokite to daryti pirmieji. Svarbu, kad tinkamai pasiruoštumėte pokalbiui su darbdaviu ir turėtumėte argumentų savo norams pagrįsti.

6. Pristatykite būsimos veiklos planą

Jei turite pasiruošę planą, kaip sieksite gerų rezultatų naujame darbe, pristatykite jį darbdaviui darbo interviu metu.

7. Būkite kantrūs

Nemaža dalis kandidatų darbo pokalbio metu pasiduoda per anksti. Išdrįskite naudoti tylos pauzes, ar užduoti klausimus jums palankiais momentais.

Darbo pokalbiuose įtampą jaučia daugelis kandidatų, ypač įtemptos būna derybos dėl atlyginimo. Tie, kas paruošia „namų darbus“ patiria mažiau streso ir turi daugiau šansų pasiekti geresnio rezultato derybose.

Parengta pagal Vivian Giang straipsnį „7 Ways To Get What You Want In The Workplace“.

Raktinis žodis: