2022-07-29 11:26:48

9 patarimai, kaip taupyti laiką

2016.06.16

Laikas – pinigai. Neretai šią frazę išgirstame iš karjeros siekiančių žmonių. Tačiau, kaip daug pasiekę žmonės sugeba padaryti tiek daug, kai kitiems, atrodo, net ir smulkiems darbams neužtenka laiko? Vis dėlto, laiko svarbiems darbams atrasti galima, tereikia pasinaudoti patarimais, kaip taupyti laiką.

1. Ryte kelkitės anksčiau

Ryte, atsikėlę bent pusvalandžiu anksčiau, laimėsite laiko svarbioms užduotims atlikti. Rytais, įprastai, žmonės būna energingesni, be to, kol kiti šeimos nariai dar miega, yra lengviau susikaupti.

2. Naudingai išnaudokite kelionių tarp darbovietės ir namų laiką

Keliaudami automobiliu, laiką išnaudokite audio knygų klausymuisi. Jei keliaujate viešuoju transportu, vietoje laikraščio, verčiau pasirinkite vertingą knygą.

3. Svarbias užduotis atlikite pirmiau

Vos atėję į darbą, susiplanuokite darbo dieną. Svarbiausius darbus atlikite pirmiausiai. Taip atliksite reikiamas užduotis ir sutaupysite laiko.

4. Elektroninį paštą tikrinkite rečiau

Atsikratykite įpročio dažnai tikrinti elektroninio pašto programą. Atlikite svarbias užduotis ir elektroninius laiškus peržiūrėkite tuomet, kai būsite pasirengę tam skirti bent pusvalandį. Informuokite kolegas, kad skubiais klausimais jūs esate pasiekiamas telefonu.

5. Sumažinkite trukdymų skaičių

Daugeliui iš mūsų yra tekę dirbti su kolegomis, kurie zuja aplinkui ir užduodami nereikšmingus klausimus trukdo susikaupti. Taip dirbant, net paprasčiausio elektroninio laiško parašymas gali trukti valandą ar daugiau. Paprašykite kolegų netrukdyti ir neskubius klausimus atsiųsti el. paštu. Jei turite atskirą kabinetą, uždarykite jo duris, kad liktumėte vienas.

6. Susikoncentruokite į darbą

Darbe pasistenkite būti maksimaliai susikoncentravę. Jei jaučiate, kad jūsų dėmesys užduočiai silpsta, padarykite pertrauką.

7. Darbus baikite laiku

Dalis darbuotojų didumą darbo laiko praleidžia užsiimdami įvairiais nereikšmingais dalykais, o atėjus darbo dienos pabaigai dirba viršvalandžius, kad atliktų reikiamas užduotis. Jei tai būdinga ir jums, turėtumėte keisti savo įpročius, kad darbo dieną galėtumėte užbaigti laiku.

8. Deleguokite bent dalį namų ruošos darbų kitiems

Jei esate vienintelis šeimos narys, kuris daro rutininius namų ruošos darbus, bent dalį darbų deleguokite kitiems šeimos nariams. Sutaupytą laiką galėsite skirti svarbiai profesinei veiklai.

9. Vakarienę valgykite namuose

Valgio gaminimas namuose užima daug laiko, tačiau kelionė į restoraną vakarieniauti ir atgal neretai užtrunka tiek pat. Neturėdami laiko vakarienę gaminti darbo dienomis, tai galite padaryti savaitgaliais, paruošdami daugiau maisto ir dalį jo užšaldydami.

Tikimės, kad patarimai, kaip taupyti laiką neliks vien tik kažkur girdėtu dalyku, bet bus sėkmingai įšbandyti.

Parengta pagal Dumb Little Man straipsnį „10 ways to find more time in your day”

Raktinis žodis: