2022-07-29 11:26:48

Ką daryti, jeigu kausto baimė ieškoti darbo?

2023.07.13

Dauguma esame patyrę jaudulį prieš darbo pokalbį, pirmą dieną naujoje darbovietėje ar tiesiog siunčiant savo CV. Tačiau ką daryti, jeigu baimė neleidžia žengti tolimesnio žingsnio ir pakeisti darbovietę arba, apskritai, pradėti ieškoti pirmojo darbo? Štai keli patarimai, kurie, tikimės, įkvėps jums drąsos.

Išsiaiškinkite, ko bijote labiausiai

Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kokia konkreti baimė jus stabdo. Ar bijote išsiųsti savo CV, ar sulaukti skambučio, ar eiti į darbo pokalbį. O gal baimė dirbti nepažįstamoje aplinkoje stabdo visą darbo paieškos procesą? Išsiaiškinęs konkrečią baimę, kalbėkitės su savimi, objektyviai pažvelkite į situaciją ir pradėkite ieškoti sprendimo.

Peržiūrėkite savo CV

CV yra pirmasis darbdavio įspūdis apie jus, todėl jam skirkite daug dėmesio. Ar jūsų gyvenimo aprašymas pakankamai išsamus, ar jame nėra gramatinių klaidų, ar visas svarbiausias savo savybes ir patirtis apibūdinote? Jeigu būsite tikras, kad CV paruoštas atsakingai ir tinkamai – tai padės sumažinti nerimą ir siunčiant CV, ir sulaukus skambučio, ir atėjus į darbo pokalbį. Be to, sukūręs patrauklų gyvenimo aprašymą ir sulaukęs daug darbdavių skambučių – labiau pasitikėsite savimi. CVMarket.lt portale galite susikurti išsamų CV, kuriame atsakysite į pačius svarbiausius darbdaviams aktualius klausimus.

Prisiminkite, kad darbdavys – irgi žmogus

Niekada nepamirškite, kad darbdaviai ar personalo paieškos specialistai yra tokie patys žmonės, kaip ir jūs. Jie taip pat gali jaudintis, klysti. Darbo pokalbis yra skirtas pažinti jus kaip žmogų ir potencialų darbuotoją, o ne teisti. Todėl prieš darbo pokalbį priminkite sau, kad kalbėsitės su žmogumi, kuriam esate įdomus.

Įsivertinkite, ką naujo išmokote

Tikriausiai prastas patarimas baimės kaustomam žmogui būtų pasakyti – pasitikėkite savimi. Patirtis ir nauji įgūdžiai suteikia žmogui tvirtumo ir drąsos. Todėl patariame nuosekliai apgalvoti, kokius jūsų įgūdžius vertintų darbdaviai, ką naujo išmokote pastaruoju laikotarpiu, kur patobulėjote. Tuomet ir pasitikėjimas savimi ateis pats!

Pasidomėkite streso valdymo būdais

Natūralu šiek tiek jaudintis prieš darbo pokalbį. Tačiau jeigu jaudulys jums trukdo susikaupti, blaško mintis ir yra akivaizdžiai matomas aplinkiniams – pasidomėkite, kaip galite jį apmalšinti. Yra įvairių meditacijų, kvėpavimo pratimų, jogos užsiėmimų ir kitokių būdų, kurie gali padėti. Darbo paieškos laikotarpiu galite išsirinkti jums labiausiai patinkantį metodą ir jį taikyti reguliariai. Tai gali padėti nusiraminti ir į situaciją pažiūrėti šviesesnėmis mintimis.

CVMarket.lt kviečia peržiūrėti naujausius darbo pasiūlymus ir žengti drąsų žingsnį svajonių karjeros link:

Naujausi darbo skelbimai