2022-07-29 11:26:48

Klausimai sau, jei ilgai ieškoję, vis tiek nerandate darbo

2016.06.16

Jūs aktyviai ieškote darbo, tačiau nerandate? Nemažai žmonių susiduria su tokia problema. Egzistuoja daug kliūčių sėkmingai darbo paieškai. CV MARKET pateikia klausimus, kurių derėtų paklausti savęs, jei vis dar nerandate darbo.

Ar jūs aktyviai ieškote darbo?

Darbo ieškantieji šiandien negali pasikliauti vien pasyviais darbo paieškos metodais. Turite pasakyti kuo didesniam skaičiui žmonių, kad ieškote darbo, turite aktyviai siųsti savo CV darbdaviams.

Ar jūsų darbo paieška nėra ribota?

Galbūt jūs ieškote darbo skelbimų tik laikraščiuose? Neapsiribokite tik vienu informacijos šaltiniu. Tik nedidelė dalis darbo skelbimų skelbiama laikraščiuose – ieškokite skelbimų visur: spaudoje, internete, per draugus, pažįstamus.

Ar turite sąrašą įmonių, kuriose labiausiai norėtumėte dirbti?

Efektyviausia darbo paieška prasideda nuo darbdavių tyrimo ir darbdavių, į kurių darbo vietas kandidatuosite, sąrašo sudarymo. Sąrašas gali būti sudarytas remiantis įvairiais kriterijais – galite pasirinkti kompanijas, kuriose labiausiai norėtumėte dirbti, kompanijas, kuriose numatomas vystymasis jūsų darbo srityje, kompanijas, kuriose labiausiai reikalingi jūsų turimi įgūdžiai.

Kaip elgiatės po CV išsiuntimo?

Galbūt jūs tiesiog išsiunčiate CV ir motyvacinį laišką ir tikitės geriausio? O galbūt jūs paskambinate ar išsiunčiate laiška pasidomėdami apie konkurso darbo vietai užimti sąlygas? Aktyvesni kandidatai turi daugiau šansų būti pakviesti į darbo pokalbį.

Ar jūs išvis esate kviečiamas į darbo pokalbius?

Jei niekas jūsų nekviečia į interviu, problema gali būti jūsų CV arba motyvaciniame laiške. Susiraskite profesionalą, kuris peržiūrėtų juos ir patartų, ką turėtumėte pakeisti.

Ar geri jūsų interviu įgūdžiai?

Jei jūs dalyvaujate daugelyje interviu, tačiau jums nepasiūlomas darbas, ko gero jums reikėtų patobulinti savo interviu įgūdžius. Geriausia yra parepetuoti interviu su personalo atrankos specialistu, kuris galetų nurodyti jūsų klaidas ir padėtų jums pasitaisyti. Tačiau galite parepetuoti interviu ir su savo draugu.

Kaip elgiatės po interviu?

Jei interviu metu darbdavys nepasakė nieko apie tai, kada bus priimtas galutinis sprendimas dėl įdarbinimo, paskambinkite ir pasidomėkite. Taip ne tik gausite informacijos, tačiau ir parodysite savo susidomėjimą darbu.

Ar paklausiate, ką padarėte blogai?

Ar gavę neigiamą atsakymą paklausiate, kodėl pasirinko ne jus, ką galėjote padaryti geriau? Dauguma darbdavių jums tiesiai to nepasakys - tačiau jei atsirastų bent vienas, kuris jums pasakytų jūsų klaidas ir trūkumus ir tai jums padėtų jūsų darbo paieškose, vadinasi buvo verta to klausti. Taip pat leiskite darbdaviui suprasti, jog darbas jų kompanijoje vis dar domina jus. Jei pasirinktas kandidatas nepateisins vadovų lūkesčių, didelė tikimybė, kad vadovai prisimins jus.

Raktinis žodis: