2022-07-29 11:26:48

Kodėl verta dalyvauti Karjeros mugėse?

2024.03.19

Kiekvienais metais Lietuvoje vyksta bent keli renginiai, susiję su karjera ir darbo paieška. Karjeros mugė arba Karjeros diena – tai renginys, kuriame įvairių sričių įmonės susitinka su žmonėmis, kurie ieško savo kelio profesijų pasaulyje arba nori jį keisti. Tokie renginiai – tai puiki galimybė sužinoti apie darbo rinkos aktualijas ir karjeros galimybes, gyvai susitikti su jau dirbančiais konkrečioje srityje žmonėmis ir daugiau sužinoti apie jų kasdienį darbą, susipažinti su įvairių įmonių veikla bei pasiteirauti apie įmonės siūlomas laisvas darbo vietas. Visa tai gali padėti jaunam žmogui geriau suprasti, kokią profesiją pasirinkti ir kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų.

 

Be to, karjeros mugės metu galite gauti naudingų karjeros patarimų tiesiai iš personalo specialistų. Kaip sukurti patrauklų CV? Ką rašyti motyvaciniame laiške? Kur ieškoti darbo skelbimų? Kaip pasiruošti darbo pokalbiui? Kokių klausimų tikėtis per darbo pokalbį? Kokio darbo užmokesčio prašyti? Atsakymus į visus šiuos ir daugelį kitų su darbo paieška susijusių klausimų neabejotinai gausite karjeros mugėje.

 

Daugelis aukštojo ir aukštesniojo mokslo įstaigų Lietuvoje rengia savo Karjeros dienas. Dalyvavimas jose padeda studentams užmegzti pirmuosius profesinius kontaktus, rasti vietą praktikai atlikti, o jeigu pasiseks – gauti apmokamą praktiką arba net nuolatinį darbą, suderinamą su studijomis.

 

Dalyvauti karjeros dienose aktualu ne tik ieškantiems darbo, bet ir darbdaviams, kurie savo ruožtu gali kreiptis į potencialius darbuotojus ar praktikantus, siūlydami susipažinti su laisvomis darbo vietomis ir darbo kultūra savo įmonėje.

 

Planuojant vykti į karjeros mugę, patariame atlikti namų darbus – iš anksto susipažinti su mugėje dalyvaujančių įmonių sąrašu, dažniausiai jį galėsite rasti renginio organizatoriaus svetainėje arba socialiniuose tinkluose. Sudarykite sąrašą įmonių, kurios jus domina, apgalvokite, o dar geriau – užsirašykite klausimus, kuriuos norėtumėte užduoti įmonės atstovams. Kadangi karjeros dienose iš įmonių pusės dažniausiai dalyvauja personalo specialistai, atsakingi už darbuotojų atranką, galėsite ne tik gauti visą sėkmingam įsidarbinimui reikalingą informaciją „iš pirmų lupų“, bet ir pademonstruoti savo norą ir rimtą ketinimą gauti darbo vietą.

Jeigu jau turite paruoštą gyvenimo aprašymą - puiku! Jeigu dar ne – darbo portale CVMarket.lt galite sukurti CV greitai ir nemokamai. Atsisiųskite jį ir atspausdinkite tiek kopijų, kiek jus dominančių įmonių dalyvauja mugėje. O svarbiausia – nebijokite prieiti ir pasiūlyti savo CV darbdaviams, prisiminkite, kad visos įmonės čia siekia vieno tikslo – rasti tinkamų, motyvuotų darbuotojų. Būtent toks ir esate, tiesa?

Kurti CV