2022-07-29 11:26:48

Nepavyko pirmą kartą? 5 patarimai, kaip pakartotinai bandyti gauti norimą darbą toje pačioje įmonėje

2022.10.07

Jeigu vieną kartą nepavyko gauti išsvajoto darbo, nereikia nusivilti. Pasimokęs iš pirmą kartą padarytų klaidų, galite bandyti iš naujo. Štai 5 patarimai, kuriais galite pasinaudoti kandidatuodamas antrą kartą.

 1.  Atsižvelkite į įmonės atsiliepimus ir pastabas

  Atmetimas gali būti nemalonus ir kelti neigiamas emocijas. Stenkitės į tai žiūrėti kaip į galimybę pasimokyti. Jeigu įmonė jūsų nepriėmė, nebijokite paklausti, kodėl. Galbūt jums trūko kokių nors įgūdžių? O gal jūsų CV buvo puikus, bet darbo pokalbio metu pasirodėte silpnas?

  Kad ir kaip bebūtų, mokykitės iš savo klaidų, tobulėkite. Tai ne tik padidins jūsų galimybes užimti norimą darbo poziciją, bet ir įrodys darbdaviui, kad Jūs tikrai norite šio darbo.
   
 2. Nesiųskite to paties CV

  Jeigu praėjusį kartą Jūsų gyvenimo aprašymo ir/ar motyvacinio laiško nepakako, kad būtumėte pakviestas į darbo pokalbį, nesitikėkite, kad pakaks šį kartą. Peržiūrėkite savo CV ir motyvacinį laišką bei juos pakoreguokite. Pasinaudokite įvairias CV rašymo patarimais ir atsižvelkite į darbdavio pastabas, kurių sulaukėte pirmąjį kartą. Jūsų naujasis CV turi užpildyti visas spragas, kurių trūko kandidatuojant pirmą kartą.
   
 3. Įsitikinkite, kad praėjo pakankamai laiko

  Kai ta pati įmonė vėl ieškos darbuotojo, tikriausiai norėsite iškart pasinaudoti galimybe kandidatuoti iš naujo. Tačiau jeigu praėjo per mažai laiko, greičiausiai darbdavys taip greitai nepakeis savo nuomonės. Be to, per tokį trumpą laiką nespėsite patobulėti ir įgyti naujų įgūdžių.

  Skirkite laiko darbui su savimi, įgūdžių tobulinimui, įgykite daugiau patirties. Jeigu palauksite šiek tiek ilgiau, patobulinsite savo CV, galbūt kitą kartą Jus pakvies į pokalbį?
   
 4. Parodykite, kad patobulėjote profesinėje srityje

  Parodykite darbdaviui, kad nešvaistėte laiko veltui ir patobulėjote. Galbūt lankėte internetinius kursus, įgijote daugiau patirties ar naujų įgūdžių? Būtinai pabrėžkite tai savo gyvenimo aprašyme ir motyvaciniame laiške. Jeigu būsite pakviestas į darbo pokalbį, savo pasiekimus paminėkite darbdaviui.
   
 5. Palaikykite ryšį su įmone

  Bendravimas su įmonės vadovais ar kitais darbuotojais gali padėti palaikyti gerus santykius su įmone ir padidinti jūsų galimybes į ją patekti.

  Prieš kandidatuodamas antrą kartą, galite susisiekti su darbdaviu ir pranešti, kad bandysite iš naujo. Bendraudamas su darbdaviu būsite pastebėtas ir tai parodys jūsų norą užimti šią darbo poziciją.

 

Nenusivilkite, jeigu pirmą kartą nepavyko gauti norimo darbo. Atsižvelkite į šiuos patarimus ir drąsiai bandykite dar kartą.


Pasidairykite naujų darbo galimybių:

Naujausi darbo skelbimai

 

Šaltinis: Andrew Fennell straipsnis „5 Tips For Reapplying To A Company That Rejected You“ (https://www.forbes.com/sites/andrewfennell/2022/09/12/5-tips-for-reapplying-to-a-company-that-rejected-you/?sh=19e3f83a7dcf)