2022-07-29 11:26:48

Pardavimų atlyginimų statistika 2014

2016.06.16

 

Kiek Lietuvoje uždirba geri pardavėjai?

Parduoti Lietuvoje tampa vis brangiau. Per metus, praėjusius nuo ankstesnio algų pardavikams tyrimo, ūgtelėjo pardavimo vadybininkų atlyginimai, visų pirma, fiksuotoji jų dalis. Minėtas darbas tapo patrauklesnis dar tik ragaujantiems pardaviko duonos. Lenktynėse dėl pardavimo profesionalų Klaipėda prisivijo sostinę.

Dar 1938 m. žurnalas „Tautos ūkis“ rašė, kad kiekvienam pardavėjui „kasdien teikiama labai daug ir labai įvairaus sunkumo reikalavimų“, todėl „jei tarnautojas tų reikalavimų tinkamai išpildyti negali, jis <...> mažina ar bent nedidina krautuvės apyvartos.“  Geras pardavikas, „atitinkantis daug reikalavimų“ ir ypač turintis pardavimų patirties šiandien vertinamas dar labiau. Kaip rodo cvmarket.lt surinkti duomenys,  profesionalams su pusketvirtų metų ir didesne pardavimo patirtimi Vilniuje ir Klaipėdoje šiuo metu siūloma iki 1448 EUR „į rankas“.  Kauno įmonių „lubos” - 1361 EUR. Čia įskaičiuotas ir fiksuotas atlyginimas, ir komisiniai.”

Patraukliau pardavimo naujokams

Tačiau per metus labiausiai kito atlygis, siūlomas darbuotojams su nedidele pardavimo patirtimi.  Turintiems pusmetį ar mažiau pardavimo stažo darbdaviai siūlo daugiausiai 834 EUR „po mokesčių”, kai prieš metus ši suma siekė 811 EUR. Labiausiai alga pakilo dirbusiems su pardavimu 1-1,5 metų. Jiems darbdaviai sutinka mokėti iki 1042 EUR, kai prieš metus – iki 956 EUR. Antroje vietoje specialistai, turintys pusantrų-dviejų metų pardavimo patirtį (1071 EUR, prieš metus - 1014 EUR), trečioje - nuo pusės iki metų  (926 EUR, 869 EUR). Tokie atlyginimai siūlomi Vilniuje. Klaipėdos verslas vilniečius spėriai vejasi, o pardavikams su  3-3,5 m. patirtimi jau sutinka mokėti netgi daugiau  nei sostinės įmonės!Maksimali klaipėdiečių siūloma alga siekia 1390 EUR, kai Vilniuje „lubos” – 1245 EUR. Tik Kaune pardavimo vadybininkų kol kas laukia mažesnės galimybės. Ši tendencija nekinta jau treji metai.

Naujos rinkos kainuoja daugiau

Pastebėtina, kad pardavėjų atlygis pastaruoju metu didėja daugiausiai fiksuotos atlyginimų dalies (kuri nepriklauso nuo vadybininko darbo rezultatų) augimo sąskaita. Viena to priežasčių, ekspansija į naujas rinkas. Pastovios atlyginimo dalies didėjimą,  pirmiausiai mažiau uždirbančių pardavikų segmentuose, skatina ir valdžios vis paauginama minimali mėnesio alga.

Jei prieš metus fiksuota atlyginimo dalis kai kuriais atvejais sudarė mažiau nei 40 proc. visos pardaviko algos, tai dabar ji viršijo 50 proc. Štai Klaipėdoje ne daugiau kaip pusės metų patirtį turintiems pardavimo specialistams  siūlomas iki 57 proc. viso darbo užmokesčio dydžio fiksuotas atlyginimas (377 EUR). Vilniuje tokiems darbuotojams siūlomo atlygio fiksuotoji dalis mažiausia iš didmiesčių -  iki 48 proc. (400 EUR).  Padidėjo – nors ir ne taip žymiai – ir dar labiau patyrusių pardavimo specialistų pastovioji atlyginimo dalis, bet komisiniai priedai liko panašūs.
 

Kitų miestų grafikus galite pamatyti, paspaudę ant nuorodos:

Algos Kaune >

Algos Klaipėdoje >