2022-07-29 11:26:48

Kaip elgtis darbo vakarėlyje

2016.06.16

Dauguma darbdavių kartais surengia vakarėlius, kad atlygintų darbuotojams už gerai atliktus darbus, pažymėtų metų pasisekimus ir sutvirtintų kolektyvo ryšius. Tačiau nors tai laikas atsipalaiduoti, linksminantis su kolegomis gali kilti pavojų.

Jei galvosite, kad vakarėlio metu jūsų elgesys nefiksuojamas, o jūs galite elgtis taip, kaip šauna į galvą, susigadinsite karjerą. „Paskalos apie jūsų vakarėlio elgesį pasklis tarp kolegų bei klientų”, - sako Kathleen Rich-New, moterų patarėja. – „Jūs esate profesionalas, kuriam mokami pinigai – taip ir elkitės.”

Ar tai būtų taurė vyno pasitarimų kambaryje, ar šėlsmas naktiniame klube, svarbu atsiminti, kad su šiais žmonėmis jau pirmadienį teks susitikti darbe. Tai nereiškia, kad turite būti susivaržę, tačiau žinokite, kaip nubrėžti ribą tarp korektiško ir nekorektiško elgesio. Štai keli patarimai, kaip mėgautis vakarėliu nesusigadinant reputacijos.

Derama apranga

Galbūt norite apsirengti mėgstamiausiais vakaro drabužiais, bet atsiminkite, kad būsite su kolegomis, ne sugėrovais. Galvodami, ką apsirengti, nepamirškite, kad tai ne paprastas pasisėdėjimas, bet vakarėlis su žmonėmis, kuriuos regite kiekvieną dieną darbo aplinkoje. Jūsų drabužiai turi būti kažkuo panašūs į tuos, kuriuos paprastai dėvite darbe. „Gera kryptis – galvoti apie tai, ką jūsų vadovas ar vadovė apsirengtų ta proga. Nesirinkite pernelyg seksualių ar apnuoginančių drabužių”, - pataria Theresa Castro, karjeros patarėja.

Bendraukite su visais

Darbovietės vakarėlio tikslas – pabendrauti su visais žmonėmis, o ne su uždara grupe. Neužsidarykite tik tarp savosios grupės kolegų, pašnekinkite ir kitus. Jill Bremer sako: „Pabendraukite su vienais, tuomet pereikite prie kito žmogaus ar grupės. To iš jūsų tikisi kompanija”. O jei kažkas ateina į jūsų būrelį? Pasveikinkite jį ir supažindinkite su kitais.

Nemonopolizuokite kažkurio vieno žmogaus. Tai ne laikas įrodinėti vyriausiajam vadybininkui, kaip geriausiai pertvarkyti biuro darbą. Bremer siūlo kas dešimt minučių keisti žmonių ratą, kad pabendrautumėte su tiek žmonių, kiek įmanoma. Tai jūsų galimybė daugiau sužinoti apie projektus, klientus, skyrius, sužinoti, kokie žmonės dirba jūsų organizacijoje.

Ar girdi tai, ką aš girdžiu?

Nors darbo vakarėliai skirti atsipalaiduoti, neužsimirškite. Tai ne aludė, todėl nesielkite kaip aludėje. Nesikeikite, nevartokite šiurkščių posakių, pataria Jimas O’Connoras. „Jūs galite įžeisti kitus žmones ir atrodysite visiškas stuobrys. Gerbkite kitus ir gerai pagalvokite prieš paleisdami nešvankų juokelį – tai gali atsiliepti jūsų karjerai.” Nepasakokite anekdoto, kurio nepasakotumėte darbe – tokio, kuriame yra diskriminuojamo pobūdžio dalykų ir pan.

Nepadauginkite alkoholio

Turėkite galvoje, kad alkoholis verčia žmones sakyti ar elgtis taip, kaip paprastai jie nesielgtų. Nusistatykite vieno ar dviejų kokteilių ribą.

„Nepadauginkite”, - sako Castro. – „Tai, ką sakote ir kaip elgiatės per vakarėlį, gali būti ir bus panaudota prieš jus vėliau. Tai nereiškia, kad visa bus surašyta charakteristikoje. Tiesiog žmonės atsimins tai ir turės omenyje, kai norėsite paaukštinimo ar didesnės algos.”

Su tuo sutinka projektų vadovė Cindy Rakowitz. “Biuro vakarėlis – ne vieta prisigerti. Tai gali baigtis darbo praradimu arba ilgam sugadinti reputaciją”.

Flirto pavojai

Neatsidurkite kompromituojančiose situacijose, perspėja Peggy Post iš Emily Post instituto. „Iššaukiantis flirtavimas, nederamas atviravimas, netinkamas lietimasis – amoralus elgesys, kuris visai kitaip atrodo kitą darbo dieną. Geriausia išvengti krimtimosi ir apgailestavimo dėl savo elgesio – tiesiog atminkite galimus padarinius.”

Darbuotojai apie darbo vakarėlius turėtų galvoti kaip apie vietą, kurioje galės parodyti save palankiausioje šviesioje, sako Rakowitz. „Tai reta galimybė padaryti įspūdį vadovams, pasirodyti maloniu, linksmu žmogumi. Pašokite, pasilinksminkite, mėgaukitės vakarėliu!”

www.msn.careerbuilder.com, DELFI.lt

Raktinis žodis: