2022-07-29 11:26:48

Kaip keisti darbą?

2016.06.16

Gabūs kompanijų darbuotojai profesinėje srityje sustiprėja tiek, kad jiems nebelieka kur augti. Tokiu atveju derėtų ieškotis kito darbo. Bandyti rasti darbą dar nepalikus senosios kompanijos nėra blogai, tačiau jei apie tai sužinotų įmonės vadovybė, tai, ko gero, turėtų neigiamų pasekmių jums. Žemiau pateikiame patarimus, kaip darbovietę keisti apgalvotai.

Savęs pažinimas

Pirmiausia derėtų gerai išsianalizuoti savo stipriąsias ir silpnąsias vietas, išsiaiškinti kokio darbo norėtumėte, peržiūrėti jūsų poreikius atitinkančius darbo pasiūlymus.

Galimybės kompanijoje, kurioje dirbate

Žinodami ko norite, pirmiausia pasidomėkite galimybėmis tai gauti esamame darbe. Tai galėtų būti atsakomybės ribų, projekto ar komandos pakeitimas.

Paslapties išlaikymas

Jei nujaučiate, kad bus geriau, jei kito darbo paieška išliks paslaptyje, nedarykite šių dalykų: nekalbėkite apie tai socialiniuose tinkluose, komunikacijai su potencialiais darbdaviais nenaudokite darbinio pašto.

Darbo paieškos ir kandidatavimas

Pokalbis su kolegomis, kuriais pasitikite, gali padėti gauti gerų darbdavių kontaktų. Komunikuojant su darbdaviais nederėtų sakyti, kad žūt būt norite palikti esamą kompaniją ir kuo greičiau įsidarbinti. Bus geriau, jei potencialiam darbdaviui ramiai paaiškinsite, kad jums gerai sekasi esamame darbe, bet jūs domitės naujomis karjeros galimybėmis.

Darbo pokalbių laikas

Darbo pokalbių laiką rekomenduotina pasirinkti laisvu nuo darbo metu. Nedarykite klaidos meluodami esamam darbdaviui, kad einate į susitikimą su klientu, ar naujam darbdaviui, kad šiuo metu niekur nedirbate ir dirbti galėsite pradėti bet kada.

Rekomendacijos

Esamo vadovo rekomendacijų paprašyti negalėsite, nes jis net nežino, kad jūs ieškote naujo darbo. Tokiu atveju derėtų paprašyti, kad jus rekomenduotų ankstesni darbdaviai arba kolegos, kuriais pasitikite.

Kada pasakyti vadovui?

Beveik visi vadovai į žinią, kad jų kompanijos darbuotojas ieško naujo darbo, reaguoja neigiamai. Tam, kad išvengtumėte neigiamų pasekmių, apie naują darbą informuokite tuomet, kai jau būsite sutarę dėl įdarbinimo su naujuoju darbdaviu.

Esamo darbdavio pasiūlymas

Esamas darbdavys, bandydamas jus sulaikyti, ko gero, pasiūlys jums geresnes sąlygas. Nepriimkite tokio pasiūlymo. Ekspertų teigimu tokį pasiūlymą priėmę darbuotojai neilgai trukus vis dėlto keičia darbą arba būna atleisti.

Kada pradėti dirbti naujame darbe?

Neskubėkite. Protingas darbdavys turėtų suprasti, kad jūs turite užbaigti darbus esamame darbe. Mėnuo laiko nuo sutarimo dėl priėmimo į darbą iki darbo naujoje darbovietėje pradžios yra normalus terminas.

Jei apsisprendėte pakeisti esamą darbą, darykite tai sklandžiai. Išvengę desperatiškų veiksmų ir be konfliktų pakeitę darbą, galėsite neslėpdami apie tai pasakoti būsimiesiems darbdaviams.

Parengta pagal Amy Gallo straipsnį "How to Keep a Job Search Discreet"

Raktinis žodis: