2022-07-29 11:26:48

Sėkmės mitai

2016.06.16

„Prieš šokdamas - apsižvalgyk“. Šis posakis skirtas ne tam, kad sulaikytų jus nuo skubotų sprendimų, o kad padėtų suprasti, kur tiksliai atsidursite po šuolio. Pavyzdžiui, jei rengiatės kur nors keliauti, turėtumėte žinoti, kas jūsų laukia kelionės gale – ir ko nereikia tikėtis. Tą patį galima pasakyti siekiant pasisekimo profesinėje veikloje.

Sėkmės apibrėžimai gali būti skirtingi, ir priklausomai nuo jūsų lūkesčių, yra begalės būdų jos susilaukti, rašo askmen.com. Tačiau labai dažnai sėkmės siekiantys žmonės nežiūri, kur šoka bei susiformuoja neteisingą įsivaizdavimą apie tai, kas ir kaip bus po jų šuolio.

Reikia patikti visiems
 
Be abejo, elgimasis su žmonėmis nepagarbiai ar šiurkščiai neturėtų būti jūsų įprotis, bet verslo pasaulyje reikia prisiminti, kad verslas yra ne demokratija, o kapitalizmas. Kartais kur kas svarbiau sutelkti dėmesį į finansinius skaičius ir verslo efektyvumą, o ne į žmonių santykius.

Be to, reikia turėti valios jėgos, kad priimtumėte sunkius vadovo sprendimus – tokius, kaip neproduktyvaus darbuotojo atleidimas ar paauklėjimas (o dėl to akivaizdžiai įsigysite žmonių, kuriems nepatiksite) arba tvirtai pareikšti nuomonę vienu ar kitu klausimu, net jei ta nuomonė ir nėra populiari.

Nepopuliarių sprendimų priėmimas yra neatsiejamas verslo pasaulio komponentas. Pagalvokite apie aukščiausio lygio vadovus, kurie atleido žmones per bendrovių susijungimą ar išlaidų apkarpymo vajų (tarkime, „Pzifer“ vadovas pernai atleido 10 000 žmonių ir savo atlyginimą pasididino 36 proc. – jis tikrai nėra populiarus vyrukas).

Arba pagalvokite apie nepritariančius žvilgsnius, kurie įsminga į jus, kai paskelbiate apie aktyvų dalyvavimą projekte, kai kažkas kitas bando visus nuopelnus prisiimti sau. Gali atrodyti, lyg bandytumėte kitą žmogų pastumti po autobusu, nors iš tikrųjų tik norite pelnyti pripažinimą.

Tikrai daug pasiekę žmonės versle ir net savo asmeniniuose gyvenimuose dėmesį sutelkia į tai, kas toje situacijoje yra tinkama ir etiška. Paprastai jiems nelabai svarbu užsitikrinti kitų žmonių prielankumą.

Turiu būti darboholikas

Darbas viršvalandžiais yra būdingas beveik visiems daug pasiekusiems žmonėms, bet prasmingiau būtų dirbti ne daug, o protingai. Tačiau trijų valandų trukmės pietūs, pailgintos atostogos ir nė minutės laisvo laiko neskyrimas verslui ar karjerai yra beveik užtikrintas bilietas į nesėkmę.

Daug pasiekę žmonės savo laiką išnaudoja kuo efektyviau – ir tam nebūtina dirbti 24 valandas per parą. Be abejo, jie gali turėti įprotį tikrintis el. paštą ar kalbėti verslo temomis bet kuriuo paros laiku, bet daug pasiekę žmonės žino, kaip daug darbo atlikti vienu ypu.

Jiems tai pavyksta, nes jie supranta veiklos paskirstymo meną, atsargiai renkasi į ką investuoti ir sudaro pusiausvyrą tarp asmeninio ir verslo gyvenimo. Pavyzdžiui, sėkmingos investicinės kompanijos investuoja į labai nedaugelį sandorių, nors gauna daugybę pasiūlymų – jie visą savo energiją ir ištekius skiria tam, kad jų prižiūrimi sandoriai baigtųsi sėkmingai.

Trumpai tariant, raskite tinkamą asmeninę pusiausvyrą, kuri suteiktų jums galimybę maksimaliai padidinti savo profesinį ir asmeninį produktyvumą. Darbų paskirstymo meistras, kuris, atrodytų, neįmanomą daugybę vadovo darbų atlieka vienu stebuklingos lazdelės mostu, pasieks daugiau, nei vyrukas, kuris pluša per naktis, kad viską padarytų pats.

Reikia „auksinio“ diplomo

Kadaise tai buvo svarbu, bet šiandienos pasaulyje magistro diplomas, išduotas gerbiamos ugdymo įstaigos, nėra bilietas į lengvą gyvenimą. Taip, dar kartais atrasite tokių darbo skelbimų, kuriuose reikalaujamas magistro diplomas iš tarptautinę patirtį turinčių mokymo įstaigų, bet šiais laikais jie tikrai nebebūna dažni.

Nors geras išsilavinimas yra puikus koziris jūsų rankovėje ir padės jums išsiskirti, iš jūsų sėkmė ir potencialas labiausiai priklauso nuo to, kaip save pateiksite ir kaip produktyviai prisidėsite prie situacijos.

Kartais pasitaiko pasakiškų istorijų apie tai, kaip iš universiteto ar kolegijos išmestas jaunuolis uždirba milijonus, bet dažnesnės yra tipiškos istorijos, kurias galima papasakoti beveik apie kiekvieną iš mūsų.

Pavyzdžiui, daug žmonių žino apie korporaciją „Dell“ ir išskirtines Michaelo Dello karjeros aplinkybes. Pažvelkite giliau į kompaniją ir išsiaiškinkite, kad pusė iš 12 „Dell“ aukščiausio lygio direktorių neturi garsių verslo mokyklų magistro diplomų, o 4 iš jų apskritai neturi aukštojo mokslo diplomų.

Labiausiai sėkmės lydimi žmonės rezultatų pasiekia tuomet, kai jie tinkamai prisideda prie verslo, programų ir gyvenimo – ir tam visai nebūtinas gražus diplomas.

Sėkmė priklauso nuo pinigų

Pinigai yra geras dalykas, bet jis nei suteiks jums laimės, nei nelaimės, nepriklausomai nuo jų teikiamos pasirinkimo laisvė ir lankstumo. Kai apibrėžiate savo pasiekimus piniginės storiu, deja, visada sužinote, kad kažkas visada turi daugiau nei jūs – nebent esate Billas Gatesas ar Warrenas Buffetas.

Už pinigus galite nusipirkti gražių namų, automobilių ir praktiškai bet ką, bet už jokius pinigus nenusipirksite tikrų draugų, pasitenkinimo teikiančių pomėgių ir tvirtų santykių su šeima. Be to, jokie pasaulio pinigai neatliks už jus to darbo, kuris padėtų jums pasiekti sėkmės – kai kuriais atvejais tai būtų tik jūsų tikslų rezultatas.

Sėkmė gali būti apibrėžiama kaip sunkiai pasiekiami, bet realūs tikslai – bei šių tikslų pasiekimas. Kai kuriems tai galėtų būti tam tikri finansiniai rodikliai, bet kas yra tie skaičiai? Atrodo, kad daugelis žmonių nesugeba atsakyti į šį klausimą.

Tikslai labiau turėtų būti panašūs į diplomo įgijimą, galimybė kartą per savaitę puikiai pailsėti su draugais ar praleisti daugiau laiko su mylimais žmonėmis. Be abejo, nieko blogo siekti profesionalių tikslų – tarkime, paaukštinimo ar tam tikro naujų klientų kiekio.

Galima būtų pasakyti, kad smulkaus verslo savininkas, gyvenantis vaizdingoje vietoje su laiminga šeima, gyvena sėkmingiau nei neseniai į „Fortune500“ sąrašą patekusios bendrovės generalinis direktorius, kuris nepasiekė savo asmeninių tikslų.

Be abejo, pastarasis tikriausiai turi gerokai daugiau pinigų ir jo tikslai gali būti visai kitokio mastelio, bet galų gale tų tikslų nepasiekė būtent jis. Kai nusistatote sau tikslą ir jį pasiekiate, pajusite pilnatvės jausmą, o svarbiausia, įgysite pasitikėjimo savimi, reikalingo sėkmingai siekti didesnių tikslų.

www.delfi.lt